Monitorizare TV - Prezidentiale 2014. Un proiect KAS - HotNews.ro

Cum a incercat Antena 3 sa mobilizeze electoratul PSD prezentand toate "abuzurile" lui Basescu: terenurile de la Nana, episodul "tiganca imputita", scandalul Bercea

de AN     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 18:36 Monitorizari | Prezidentiale 2014

Antena 3 a prezentat pe durata zilei de vot toate marile scandaluri ale celor doua mandate de presedinte ale lui Traian Basescu: terenurile de la Nana, episodul "tiganca imputita", scandalul Bercea Mondial, revoltele din ianuarie 2012, manifestantii batuti de jandarmi. Toate au fost folosite de moderatorii Antenei 3 pentru mobilizarea electoratului anti-basist.

Antena 3 i-a avut invitati in platou pe unii dintre protagonistii marilor scandaluri anti-Basescu: protestatarul batut de jandarmi in ianuarie 2012 in Bucuresti, manifestantul care si-a dat foc in fata Cotroceniului, ba chiar si pe Nicu Alifantis - ultimul artist intrat in corul admiratorilor lui Ponta si detractorilor lui Basescu.

Nota: Articolele publicate in aceasta sectiune sunt parte a unui proiect de monitorizare a comportamentului televiziunilor in campania electorale. Proiectul este sustinut de Fundatia Konrad Adenauer.




















1532 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Ridicol (Duminică, 2 noiembrie 2014, 18:59)

    CititorulComentator [utilizator]

    Asta avea sens în 2009 dar acum Băsescu nu mai candideazaă, cât de proști trebuie să fie anteniștii?
    • +3 (3 voturi)    
      Sunt la nivelul propriilor privitori (Duminică, 2 noiembrie 2014, 19:01)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui CititorulComentator

      Sunt in simbioza. Realizatori, patroni, privitori, sustinatori, invitati. Toti o apa si un pamant.
  • +3 (3 voturi)    
    inca o marca haznaua 3 !!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 19:16)

    RusuVictor [anonim]

    Oameni buni nu inteleg ce e cu aceasta manipulare !!! de ce vad asa ceva ? eu la munca, facultate pana si in autobuz ... peste tot aud numai ca se voteaza cu udrea ca e singurul candidat credibil si de macovei ca e o comunista corupta !!! sa fim mai realisti !!! nimeni nu voteaza cu macovei si ea tot are mai mult ca udrea in exit-poll'urile astea !!! e aberant !!!
    • 0 (0 voturi)    
      te iertam ca nu stii ce zici... (Luni, 3 noiembrie 2014, 9:06)

      my2cents [utilizator] i-a raspuns lui RusuVictor

      Asa crezi tu...eu am platit $100 de dolari pt a obtine un act de calatorie , pentru ca pasaportul meu romanesc e expirat, ca sa o pot vota pe Macovei. Eu si multi romani din Canada am platit 100$ pt a vota....citeste mai intai definitia comunismului, ca aveai suzeta in gura pe vremea "comunismului"...plimbate cu autobuzul in continuare ....
  • +1 (1 vot)    
    FRICA LUI PONTA (Duminică, 2 noiembrie 2014, 19:23)

    CazacuAndrei [anonim]

    LAsa-ti mai incetisor fratii mei !!! In toate e vinovat Guvernul Ponta !!! PEntru ca BAsescu a insistat sa se creeze mai multe sectii de vot in special in Rep.Moldova la Chisinau ....Insa normal ca frica de a nu fi votat a lui Ponta , a creat situatia care e acum ...oameni in strada, rinduri foarte mari si toate astea pentru a vota ! Ponta era constient de faptul cetatenii nu prea il voteaza, in special aia din Rep.Moldova...De asta a lasat mai bine oamenii s astea in strada la rind ...de cit sa voteze pe alt cineva ...
  • +2 (2 voturi)    
    Manipularea imputita a Haznalei 3 (Duminică, 2 noiembrie 2014, 19:26)

    ZamfirescuIonut [anonim]

    Haznaua 3, nu se dezice de atacurile catre Basescu nici in ultimul ceas.
    Tot cauta motive sa manipuleze opinia publica.
    Inca o data PSD si cloaca corupta isi bat joc de alegatori tinandu-i ore intregi in picioare pentru exercitarea votului.
    Motivul acestei nebunii este ca PSD-ul a restrans nr sectiilor de vot din diaspora tocmai in ideea de a lua sansa alegatorilor sa nu o voteze pe Udrea.
    Ponta stie ca Diaspora nu o sa il voteze, pentru ca romanii sunt saturati de el. si de frica, saboteaza electoratul din afara tarii.
    Pana aici merge culmea tupeului si nesimtirea lui Ponta!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    niste minciuni... (Duminică, 2 noiembrie 2014, 19:49)

    stamatefarapalnie [utilizator]

    ...nimic nu e adevarat: nici Nana, nici Bercea, nici independenta numita EBA... Singurul adevar e ca ei sunt rai...
  • +2 (2 voturi)    
    Pozitia lui Alifantis (Duminică, 2 noiembrie 2014, 20:02)

    Beles Canu [utilizator]

    Tovarase Alifantis, va credeam Domn!
    Va credeam si muzician, dar s-ar parea ca de fapt sunteti o baragladina in cautarea boierului care comanda!
    Pacat!