Monitorizare TV - Prezidentiale 2014. Un proiect KAS - HotNews.ro

La Romania TV se evita numele lui Klaus Iohannis

de CC     HotNews.ro
Duminică, 2 noiembrie 2014, 12:56 Monitorizari | Prezidentiale 2014

Angajatii RTV, televiziunea fondata de Sebastian Ghita si o sustinatoare fatisa a lui Victor Ponta, evita pronuntarea numelui lui Klaus Iohhanis. In toate stirile si transmisiunile in direct despre acest subiect, Iohannis este prezentat cu o formula unica: "candidatul ACL".

RTV a luat si decizia de a transmite in fiecare ora cantece populare patriotice despre romanism, care se pliaza perfect pe sloganul lui Victor Ponta - "Mandri ca suntem romani".

Nota: Articolele publicate in aceasta sectiune sunt parte a unui proiect de monitorizare a comportamentului televiziunilor in campania electorale. Proiectul este sustinut de Fundatia Konrad Adenauer.
























3490 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Nu dau si imnul trunchiat? (Duminică, 2 noiembrie 2014, 13:28)

    fLoreign [utilizator]

    Adica fara versul cu Traian.
    Pacat ca nu au fost puse alegerile mai incolo, ca sa auzim cum ar pomeni de Sf. Nicolae si Mos Nicolae: Nea Nicu? Arbitru?
  • +4 (4 voturi)    
    Romania nu e a voastra !!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 13:30)

    RusuVictor [anonim]

    azi toti tinerii vor iesi si vor vota cu toata puterea lor de discernamant !!! azi vom vota impotriva comunismului, a mafiei si a coruptiei !!! AZI VOTAM ROMANIA FRUMOASA !!!
  • -3 (5 voturi)    
    JOS CU MACOVEI (Duminică, 2 noiembrie 2014, 13:38)

    CazacuAndrei [anonim]

    Da intr-adevar astazi ne votam visul, cum zice si Macovei.... Insa in visul nostru nu e prezenta si ea!!! Betiva comunista si mincinoasa!!!! Spunea ca locuieste intr-un pod si ca-i saraca, cand colo aflam ca este pe locul 5 la averi, are 5 case in zone de lux, terenuri intravilane in zone scumpe, conturi in tara si in strainatate. Casa luate cu japca, nu uitam procesul cu vila luata de sub nas mostenitorilor si data parintilor ei! Cum isi pemrite acesta comunista ceuasista care trimitea oameni nevinovati la Canal sa pomeneasca numele Elenei Udrea care-i net superioara Mandelei? Nu uitam si nu iertam pe aceasta individa cum a iesit pe usa din dos din sistem, cum a dosit peste 200 de dosare distrugand vieti, cum trimitea omanei amarati in beciurile militiei iar tatal ei ii ancheta.
    Visul nostru e sa creem si sa construim o tara bine dezvoltata! O tara in care predomina adevarul....NU trebuie sa incurajam acum minciuna si coruptia ! Noi trebuie sa schimbam Romania!!
    • 0 (0 voturi)    
      Am votat neamtul (Duminică, 2 noiembrie 2014, 14:42)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui CazacuAndrei

      dar sunt curios despre ce Canal vorbesti? Daca este vorba despre cel din epoca Dej, dormi linistit, Macovei nu era nici macar in proiect pe vremea aceea.
  • -2 (2 voturi)    
    Papagalul zambaret (Duminică, 2 noiembrie 2014, 13:42)

    EmiliaDiaconescu [anonim]

    Acest sibian "bosgor" care nu stie decat sa rada tot timpul crede cu tarie ca va face ceva in aceasta tara minunata.
    Poi cum vrei mai tataie sa faci ceva pt noi cand tu nu stii decat sa zambesti ?
    "Romania lucrului facut" sau mai bine zis "Romania zambaretilor puerili".
    No bineee tu,hai ca m-ai convins .
    Esti mai tare ca fularul vara.
    Toti candidatii au aparut ca ciupercile dupa ploaie.

    CLAR : VOTEZ ATATA EU CAT SI TOTI CUNSOCUTII MEI INDUBITABIL UDREA !
  • +1 (1 vot)    
    nu ne uitam la televiziunile mogulilor penali (Duminică, 2 noiembrie 2014, 13:42)

    MirunaIacob [anonim]

    rtv a devenit o televiziune de can can controlata politic de un mogul cu probleme cu justitia. la fel ca antena 3. ei nu vad in fata decat pe ponta chiar cu riscul de a defavoriza pe ceilalti candidati. si nu c ai-as lua apararea lui iohannis ca nu vad prea mare diferenta intre cei doi, doar poate ca unul vorbeste putin si prost iar celalalt vorbeste multe si face glume proaste!
  • +1 (1 vot)    
    Nu va faceti probleme (Duminică, 2 noiembrie 2014, 14:20)

    feisbuk [utilizator]

    Telespectatorii ca si realizatorii acestui post TV sunt cunoscuti pentru gradul mic de ocupare al creierului si puterea de procesare scazuta. Nu trebuie suprasolicitati cu informatii inutile. Partidul, Ponta, Romania TV!
  • 0 (0 voturi)    
    ADEVAR !!! (Duminică, 2 noiembrie 2014, 16:24)

    CazacuAndrei [anonim]

    http://www.evz.ro/surse-exit-poll-la-ora-1300.html
    Uita-ti care e adevarul!!!! Asta e sondajul …Macovei incearca sa manipuleze si sa influenteze parerile oamenilor prin saiturile care le-a cumparat pentru ca sa dea o informative gresita!!!!! Cititi oameni bun!! Informati-va!!! Nu vreau sa fim manipulate!!!