VIDEO Alegeri SUA: Donald Trump, scos de pe scena din Reno, unde sustinea un discurs, dupa ce un barbat a strigat "Arma!"

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 6 noiembrie 2016, 9:57 Actualitate | Alegeri SUA 2016

Trump, scos de pe scena de Secret Service
Foto: Captura YouTube
Candidatul republican Donald Trump a fost scos, sambata seara, de pe scena din Reno, Nevada, unde sustinea un discurs in cadrul campaniei electorale, dupa ce un barbat din public ar fi strigat "Arma!", relateaza The Huffington Post, citat de News.ro.

Doi agenti ai Serviciilor Secrete au urcat pe scena, l-au apucat pe Trump de maini si l-au scos din fata simpatizantilor republicani, fara a-i oferi explicatii. Potrivit unei declaratii oferite de Serviciile Secrete americane sambata noaptea, un "barbat neidentificat" din public a strigat "Arma!". Totusi, la fata locului nu a fost gasita niciuna.

O mica busculada in public a urmat scoaterii lui Trump de pe scena, iar un barbat a fost preluat de fortele de ordine.

La scurt timp dupa incident, Trump a reaparut in fata multimii venite sa il asculte, insa el nu a dat nicio explicatie. "Nimeni n-a spus ca va fi usor pentru noi, dar nu vom putea fi opriti niciodata. Niciodata", a spus Trump.

"Vreau sa multumesc Serviciilor Secrete, baietii astia sunt fantastici. Nu primesc suficienta apreciere", a continuat candidatul republican.

Intr-un comunicat transmis de echipa sa de campanie, Trump a multumit Serviciilor Secrete "pentru reactia rapida si profesionista".

Desi cei care au intervenit au spus ca nu a fost gasita o arma asupra barbatului retinut, mai multi apropiati ai campaniei lui Trump au sugerat ca ar fi fost una. Fiul lui Donald Trump, Donald Trump Jr., si Dan Scavino Jr., social media director al campaniei, au publicat pe Twitter un anunt in care au numit incidentul "o tentativa de asasinat".













[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5941 vizualizari
  • +1 (19 voturi)    
    eu nu vad problema (Duminică, 6 noiembrie 2016, 10:37)

    ember [utilizator]

    republicanii sunt pro guns si pentru dreptul de a umbla cu arme pe strada, de ce ar fi duplicitari si nu ar vrea ca oamenii sa umble inarmati in preajma lor?!
    • -1 (15 voturi)    
      esti.. (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:22)

      misunel [utilizator] i-a raspuns lui ember

      degeaba . americanii au dreptul de a purta arma doar ascuns , cand vezi unu' cu arma scoasa e normal sa te panichezi indiferent de legislatie.
      • +2 (6 voturi)    
        în Nevada open carry e legal (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:55)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        http://www.nevadacarry.org/open-carry.html
      • +6 (8 voturi)    
        Nu e adavărat (Duminică, 6 noiembrie 2016, 16:06)

        jcjc [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        Numeroase state, inclusiv Nevada permit open carry - portul de armă la vedere. De altfel numeroși tolomaci aleg să și-l exercite mergînd cu AK-ul la Walmart și băgînd spaima în oamenii mai întregi la cap.
      • +6 (8 voturi)    
        incorect (Duminică, 6 noiembrie 2016, 16:44)

        hollow [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        depinde stat si municipalitate. Cam jumatate din state au legi permisive fata de Open Carry, deci poti se porti arme vizibil. Ce-i drept, n-o sa vezi asta foarte des in metropole, dar se intampla. Pe de alta parte, "brandishing", adica manuirea armei in public fara un motiv clar, este ilegal peste tot si se pedepseste destul de zdravan.
      • +4 (6 voturi)    
        tu pare-se ca nu esti degeaba (Duminică, 6 noiembrie 2016, 16:54)

        ember [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        esti fie dezinformat fie dezinformator. afla ca exista multe state in SUA unde ai voie sa porti arme la vedere (se numeste open carry). iar ca sa spunem lucrurilor pe nume, nimeni nu a fluturat o arma deasupra capului, cineva doar a strigat "arma" si s-au ca*** pe ei toti aia care fac lobby pentru accesul norodului la armele de foc. nu vezi unde e duplicitatea inseamna ca nu stai bine cu tartacuta.
      • +1 (7 voturi)    
        Lol (Duminică, 6 noiembrie 2016, 17:39)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        De unde mai iesiti, bre ? E permisa in toate statele.

        https://en.wikipedia.org/wiki/Open_carry_in_the_United_States
  • +3 (29 voturi)    
    Tolerant liberals (Duminică, 6 noiembrie 2016, 11:03)

    LatonDariat [anonim]

    Probabil ca a fost unul dintre suporterii aia pasnici de-ai lui Hillary.
    • 0 (18 voturi)    
      n-am inteles (Duminică, 6 noiembrie 2016, 14:20)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui LatonDariat

      Pai parca Hillary vrea sa interzica dreptul la arma, asa suna propaganda de campanie a maimutoiului portocaliu...
    • +6 (10 voturi)    
      nu chiar (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:21)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui LatonDariat

      Era un protestatar Republicans Against Trump cu o pancartă. Dă-ţi notă.
      • +4 (4 voturi)    
        link reuters (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:24)

        anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

        http://www.reuters.com/article/us-usa-election-idUSKBN1300M5
    • +2 (12 voturi)    
      Mda (Duminică, 6 noiembrie 2016, 16:07)

      jcjc [utilizator] i-a raspuns lui LatonDariat

      Republican era, săracul, doar că nu-l plăcea pe Trump. Și nici n-avea armă, doar o pancartă, și tot era să fie linșat de simpaticii fani ai lui Trump.
      • 0 (10 voturi)    
        Si totusi... (Duminică, 6 noiembrie 2016, 19:07)

        LatonDariat [anonim] i-a raspuns lui jcjc

        Asa o fi fost, dar cum ramane cu hipsterul liberal care a urcat pe scena si a incercat sa-l atace pe Trump? Si caruia apoi i s-a luat interviu si i s-a oferit platforma de media.
        Sau celalalt fan democrat care a fost arestat dupa ce a incercat sa ia arma unui politist ca sa-l impuste pe Trump, ulterior recunoscandu-si fapta?
        Cat despre linsat, fanii lui Hillary se pricep cel mai bine la asta.

        https://www.youtube.com/watch?v=cJV41gS2c8M

        https://www.youtube.com/watch?v=ffXGtc004ts
        • 0 (8 voturi)    
          Un pont: (Duminică, 6 noiembrie 2016, 20:32)

          anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui LatonDariat

          Dacă vrei să fii luat în serios, nu îl oferi pe Alex Jones ca sursă credibilă de informaţii. Domnul respectiv e Mircea Badea la puterea a doua.
          https://www.youtube.com/watch?v=3LCrFhIMHWk
          • -1 (5 voturi)    
            Pont pentru anton_carpati (Luni, 7 noiembrie 2016, 1:31)

            LatonDariat [anonim] i-a raspuns lui anton_carpati

            La fel de bine pot sa te arat pe tine cu degetul pentru ca inghiti pe nemestecate ce-ti serveste presa de stanga - CNN, ABC, NBC, BBC, The Independent, The Guardian etc.

            O simpla cautare pe google demonstreaza ca ce spun e corect, fanii lui Hillary sunt mult mai violenti si fanatici decat suporterii luji Trump.
            • +2 (4 voturi)    
              Aşadar... (Luni, 7 noiembrie 2016, 2:02)

              anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui LatonDariat

              te-am atenţionat că Alex Jones e un descreierat şi ţi-am arătat frumos o înregistrare dintre multele în care dă semne de schizofrenie.
              Iar asta, în opinia ta, mă face victima propagandei de stânga.
              Pentru tine nu există drum de mijloc, nu? Adică nu crezi că este posibil ca şi eu să am convingeri de dreapta, dar să prefer argumentele aduse de oameni întregi la cap?
  • -6 (22 voturi)    
    regizata ca sa arate (Duminică, 6 noiembrie 2016, 11:24)

    Ed___ [utilizator]

    Regizata ca sa arate parca Donald trump ar fi deja presedinte !

    Oricum doar ca si candidat la presedintia USA mai este protejat de Secret Service, dupa alegeri o sa revina la ce este el - un evazionist dovedit ! un infractor !
    • 0 (16 voturi)    
      Ca să faci evaziune trebuie să încalci legea (Duminică, 6 noiembrie 2016, 13:22)

      Nyk1 [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

      Iar Trump a respectat toate legile, profitând însă de toate portițele lăsate deschise de către administrațiile Clinton, Bush și Obama, „cu dedicație” pentru prietenii lor (George Soros et. al.)
    • 0 (12 voturi)    
      ni-i Romania .....e departe ... (Duminică, 6 noiembrie 2016, 13:24)

      TRABI [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

      Stii exact ...???? Crezi ca SUA-i Romania ?
      Pana acum era legat si cu tinichele grele de coada , nici nu ajungea sa candideze .
      O sa ne convingem cat de curand , ca politicienii romani de nimic , ne-au indus numai prostii despre Trump .
    • +1 (1 vot)    
      mda (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:19)

      adrian_rolland [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

      mai este un condamnat penal definitiv primul pe listele electorale din Zombieland....
  • -2 (10 voturi)    
    fara importanta .... (Duminică, 6 noiembrie 2016, 12:18)

    TRABI [utilizator]

    Fara semnificatie , Trump va fi presedinte ...
  • 0 (10 voturi)    
    penibila (Duminică, 6 noiembrie 2016, 12:42)

    nahir [utilizator]

    si proasta regie.
    i-o fi zis cineva cat de ridicol a fost toata scena cu serviciile secrete? ce, spera sa mai castige voturi?
  • -1 (13 voturi)    
    Trump nu mai e demult doar un om (Duminică, 6 noiembrie 2016, 13:03)

    Nyk1 [utilizator]

    Trump e mai mult decât un om, e o idee. Și ideile sunt destul de greu de asasinat. Cred că până și Hillary știe acest lucru.
  • -4 (10 voturi)    
    Parca armele erau ok (Duminică, 6 noiembrie 2016, 14:22)

    mr_mojo [utilizator]

    De ce nu sunt si la meetinguri dar sunt in scoli si la îndemâna copiilor?
    Trump tocmai si-a arătat ipocrizia; dar cred ca e ok, alegătorii lui oricum nu discern.
    • +1 (9 voturi)    
      :)) (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:20)

      misunel [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

      daca au dreptul la arma asta nu inseamna ca au voiea sa le vanture deasupra capului ca in wild wild west .. ''permit for concealed weapon'' .
      si un politist daca il vezi pe strada cu arma scoasa de panichezi..ce sa mai zic de un oarecare in mijlocul unei multimi .
      Nu a aratat nici o ipocrizie nimic .. mergi si tu la ungratar,la un picnic..e Duminica azi..mai lasa-ne .
      • +1 (7 voturi)    
        Deci unde a fost arma? (Duminică, 6 noiembrie 2016, 18:38)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui misunel

        Putea sa fie oriunde, chiar si la cingatoarea cuiva, nu a contat înainte de a se lua măsurile de siguranța.
        Adică a avea arme nu e chiar ok se pare, desi Trump spune ca armele nu sunt o problema in US. Daca armele sunt ok, de ce se sperie de ele? Nu a scos nimeni o arma, nu a tras nimeni cu o arma, putea sa fie cineva cu o arma asupra lui; asta nu inseamna ca era iminenta folosirea ei.
        Eu inteleg ce spui ca e un pericol o arma, e de bun simt, insa Trump nu vrea in nici un fel limitarea portului de arma. Deci?
  • +2 (10 voturi)    
    declaratia asasinului feroce (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:20)

    anton_carpati [utilizator]

    http://www.bbc.com/news/election-us-2016-37887083
    • +4 (10 voturi)    
      lol (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:27)

      anton_carpati [utilizator] i-a raspuns lui anton_carpati

      A se lua notă de tehnica de luptă a suporterilor lui Trump: "grabing my crotch" (l-au prins de gulii, cum ar veni). Trump approves.
  • +3 (7 voturi)    
    Breaking (Duminică, 6 noiembrie 2016, 15:42)

    CristianG [utilizator]

    Directorul ( nu CEO) wikileaks a murit din cauza unei boli cu evolutie scurta ( s-ar putea sa aiba legatura)