Hillary Clinton, inca o lovitura: o colega de partid, care era si invitat permanent al CNN, i-a "suflat" o intrebare din dezbaterea cu Trump

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 1 noiembrie 2016, 10:32 Actualitate | Alegeri SUA 2016

CNN a anuntat luni ca a rupt colaborarea cu liderul democrat Donna Brazile dupa ce un email scurs in presa de Wikileaks a demonstrat ca aceasta i-a transmis lui Hillary Clinton o intrebare ce urma sa-i fie adresata in dezbaterea cu Donald Trump, transmite Fox News.

Intrebarea se referea la situatia unei familii grav afectate de poluare intr-o localitate americana.

Informatiile despre scurgerea de informatii in favoarea candidatei Partidului Democrat la presedintia SUA au aparut in urma cu cateva saptamani, dar ele au fost confirmate de anuntul CNN.

Televiziunea americana de stiri a anuntat intr-un comunicat ca s-a despartit de Donna Brazile, sefa Comitetului National Democrat, si a descris situatia ca "inconfortabila". CNN a aratat ca nu i-a dat niciodata acces lui Brazile la temele si intrebarile din dezbaterea televizata.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
8152 vizualizari
  • +18 (28 voturi)    
    vrajeala ieftina (Marţi, 1 noiembrie 2016, 10:43)

    Razvan_M [utilizator]

    Exista dovezi doar pt. o intrebare, dar este posibil sa fi fost si alte intrebari care au fost transmise lui Hillary. Clinton News Network nu se dezminte.
    • +7 (15 voturi)    
      Wikileaks (Marţi, 1 noiembrie 2016, 10:54)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/38478

      Mai aflam si noi ceea ce stiam defapt.
  • +12 (22 voturi)    
    mai intai a fost FBI (Marţi, 1 noiembrie 2016, 10:54)

    Gustav555 [utilizator]

    Acum si CNN?
    Nu miroase deloc bine, Madam' Clinton... Vezi sa nu te lovesti in cadere.
  • +6 (8 voturi)    
    O intrebare.... (Marţi, 1 noiembrie 2016, 13:38)

    predator [utilizator]

    DIn luna martie, ha ha ha! Ca sa vezi de cand au setul de intrebari pregatit pentru campania electorala! ce vreajeala ieftina!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Basescu 2012 ,Embassy of the United States of Amer (Marţi, 1 noiembrie 2016, 13:39)

    alex07 [utilizator]

    Vad ca in aceste emailuri se discuta si de Romania , Basescu , Ponta .

    Un articol despre Romania cind va apare in presa ?


    https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/32630

    From:GitensteinMH@state.gov,
    Embassy of the United States of America,
    Romanian Prime Minister Victor Ponta
  • +5 (5 voturi)    
    Protecting Romanian Democracy (Marţi, 1 noiembrie 2016, 13:49)

    alex07 [utilizator]

    Mark Gitenstein fostul amabasador are si el citeva zeci de emailui trimise din Romania

    MGitenstein@mayerbrown.com, GitensteinMH@state.gov,
    mgitenstein@gmail.com
    • +4 (6 voturi)    
      ala e "boss" pe la Fondul Proprietatea (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:10)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui alex07

      Functia a fost spaga basescu pentru sustinerea la masa verde.
  • +8 (14 voturi)    
    campanie electorala colorata (Marţi, 1 noiembrie 2016, 13:53)

    jackalphonse [utilizator]

    Nici vorba de platforme. Aflam doar de coruptie, xenofobie, Madona mai face un oral daca punem votul la punctul Hillary, adica un fel de G.
    Spectacol, adica visul american. Gretos, pute si este periculos. SUA condusa de idioti pe fondul unei Rusii condusa de un dictator nebun, in conditiile in care cele doua deja se cam razboiesc prin inetrmediari.
    • +2 (12 voturi)    
      Uite asa constati (Marţi, 1 noiembrie 2016, 14:58)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Ca Bush Jr. era geniu pe langa astia doi. Iar Obama, ce sa spun, era de premiul Nobel. Ah, stai ca pe asta l-a si luat. Cica pentru piss.
      • 0 (10 voturi)    
        Obama a luat Nobel (Marţi, 1 noiembrie 2016, 15:53)

        Carpi [utilizator] i-a raspuns lui V. Veroiu

        ca sa evacueze ,,prostia lui Bush" din Irak !. Ceea ce a si facut !. Ce, nu merita ?
        • +4 (6 voturi)    
          si acum ce face? (Marţi, 1 noiembrie 2016, 20:29)

          Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Carpi

          recucereste evacuarea?
          • +1 (1 vot)    
            Nu (Miercuri, 2 noiembrie 2016, 17:46)

            V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

            Evacueaza recucerirea.
  • +4 (8 voturi)    
    Cam multe "bombe" pe final de campanie (Marţi, 1 noiembrie 2016, 16:05)

    Susufler0 [utilizator]

    pt hilara !

    Mai stie cineva ce i se reprosa lui Donald acum o saptamana ?