VIDEO Clipul zilei: Sebastian Ghita si Bogdan Diaconu cantand in noaptea alegerilor, bine dispusi, Ziua sfant-a libertatii si Noi suntem romani

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 12 decembrie 2016, 14:35 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Sebastian Ghita si Bogdan Diaconu
Foto: Captura Facebook
Un clip postat pe Facebook de ziaristul Mihai Munteanu ii arata pe liderii PRU Sebastian Ghita si Bogdan Diaconu cantand la un chef cu muzica lautareasca melodiile Ziua sfant-a libertatii si Noi suntem romani. Bogdan Diaconu a postat azi-noapte filmul pe contul sau de Facebook, dar l-a sters dupa cateva minute. Reamintim ca PRU nu a trecut pragul electoral si ramane in afara Parlamentului.

Ghita dispare la un moment dat din cadrul filmat de Diaconu, dar reapare dupa cateva secunde sa cante "Treceti batalioane Carpatii".

"Curaj romani, n-o sa mai pierdem niciodata", spune Ghita in timpul filmarii.

Pe fundal se aud melodii lautaresti.

Vezi aici clipul daca nu se incarca in pagina

.


























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

22024 vizualizari

  • +22 (22 voturi)    
    si totusi... (Luni, 12 decembrie 2016, 14:38)

    liviu_ [utilizator]

    nu a intrat in parlament... nu are imunitate.... ce o sa faca?!
    • +20 (20 voturi)    
      ...nici nu conteaza.. (Luni, 12 decembrie 2016, 14:49)

      rochiri [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      a intrat cine trebuia...alde..acolo sunt vechii securisti din pc..unpr...
    • +13 (13 voturi)    
      ce o sa faca?! (Luni, 12 decembrie 2016, 14:55)

      omezu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ani de puscarie...aia o sa faca :))
      • +11 (11 voturi)    
        hehe (Luni, 12 decembrie 2016, 16:00)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

        Cu un PSD superputernic, in 6 luni DNA va avea in lucru doar dosare cu precupete plus citeva cu sors sa dea bine la popor. Pina peste 4 ani luam o pauza de la dna
        • 0 (0 voturi)    
          Daca o sa mai existe DNA! (Marţi, 13 decembrie 2016, 13:12)

          fit [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

          Timp de 3 ani parlamentul Majoitar PSD o sa faca varza toate legile si toate ordonantele! PSD va avea guvern si prim ministru PSD timp de 3 ani si in al 4-ulea an iar o sa "iasa" lumea in strada si o sa fie pus un guvern tehnocrat...

          Nu o sa scapam in vecii vecilor de PSD, acum ca si tinerii si studentii bucuresteni educati "cum trebuie" in scolile romanesti voteaza cu PSD!!! Ca vorba ceea, unde e mai bine sa fii angajat in Romania decat la stat???!!
    • -3 (3 voturi)    
      esti in necunostinta de cauza (Luni, 12 decembrie 2016, 15:44)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      imunitatea aia de care ti s-a spus nu-i ajuta cu nimic daca intrau in parlament. sunt deja trimisi in judecata. ii ridicau din sala de plen dar era cazul, asa cum si pe becali l-au bagat la zdup chiar daca avea imunitate.
      stiu, nu ai inteles nici acum, dar poate inteleg altii
    • +5 (5 voturi)    
      simplu (Luni, 12 decembrie 2016, 16:02)

      bogdanlungu [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      dragnea schimba legea si-l salveaza. doar are o datorie "morala" fata de ghita...
  • +21 (21 voturi)    
    gata pribegia lui Ghita (Luni, 12 decembrie 2016, 14:38)

    Hans Metter [utilizator]

    se intoarce in PSD
  • +6 (12 voturi)    
    Stire? (Luni, 12 decembrie 2016, 14:44)

    ciubex [utilizator]

    Si totusi asemenea informatii de ce sunt prezentate ca stiri?
    Ar trebui eventual facuta o sectiune de SPAM :)
    • +5 (5 voturi)    
      hmmm (Luni, 12 decembrie 2016, 14:57)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      pai este reprezentativa pentru roMANIA !!!

      de ce sa nu fie stire ? asta este roMANIA 100%. incultura, prostie, hotie...

      oamenii sa primeasca ceea ce voteaza...
      • +1 (1 vot)    
        nu este chiar asa (Luni, 12 decembrie 2016, 16:54)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        nu este toata Romania Las Fierbinti in Vacanta Mare
    • +1 (1 vot)    
      Pt ca are afaceri cu statul (Luni, 12 decembrie 2016, 17:56)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui ciubex

      Si Statul e cel mai bun partener de afaceri pt toata lumea. Si Bechtelu a facut afaceri cu statul
  • +4 (4 voturi)    
    Fără număr! (Luni, 12 decembrie 2016, 14:52)

    AlinL [utilizator]

    Dedicație specială pentru băieții!!!

    Ia!
    https://www.youtube.com/watch?v=ANbVBuYw9sY
  • +4 (4 voturi)    
    Super Rrrromani... (Luni, 12 decembrie 2016, 14:59)

    Sani [utilizator]

    ..doar ca ceva 'r' vine de la Rusia!

    Nu-i bai, la PSD-isti le place patriotismul de mahala...ce conteaza ca ia cu japca, daca urla pe stadioane si la nunti, fain baiat!
  • +6 (8 voturi)    
    Cel mai reprezentativ roman. (Luni, 12 decembrie 2016, 15:00)

    qwertyuiop [utilizator]

    Asta e cel mai reprezentativ roman:
    Fura
    E "descurcaret/afacerist/smecher"
    E cu mare papagal, te face din vorbe
    Bea si se distreaza
    Isi face selfie cantand si baga pe FB sa vada "pretenasii".
    E "tanar frumos".
    Crede in Dumnezeu, merge zilnic la biserica.

    Ce mai, un roman adevarat.
    Eu plec din tara. Va las cu el. Puuup.
    • +1 (5 voturi)    
      lasa ca au mai plecat si altii (Luni, 12 decembrie 2016, 15:45)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui qwertyuiop

      erau unii care se pregateau sa emigreze daca iesea nastase. a castigat basescu si tot au emigrat.
      • +1 (1 vot)    
        Exact (Marţi, 13 decembrie 2016, 9:35)

        qwertyuiop [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Ai inteles ideea.
        Ai vazut ca esti perspicac?
    • +1 (5 voturi)    
      Serios? (Luni, 12 decembrie 2016, 16:03)

      Hexadanus [utilizator] i-a raspuns lui qwertyuiop

      Sunt curios pe la ce biserici frecventezi tu, de cunosti atatea despre crediciosi..sau esti hipsterul de facebook care are o parere in legatura cu tot si toate.
  • 0 (2 voturi)    
    Pacat (Luni, 12 decembrie 2016, 15:04)

    Encelade [utilizator]

    ca s-au facut politicieni. Ar fi putut fi niste actori de comedie competitivi la nivel international.
    • +1 (1 vot)    
      serios? (Luni, 12 decembrie 2016, 16:02)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Encelade

      Tie ragetele alea iti suna a ceva ce ar genera mai mult de 100 de vizualizari pe net?
  • +5 (5 voturi)    
    Jalnici. (Luni, 12 decembrie 2016, 15:04)

    asavreau [utilizator]

    Par doi bețivi după o noapte de chef.Afoni la cântat, penibili în politică.
  • +5 (5 voturi)    
    Sora! (Luni, 12 decembrie 2016, 15:14)

    talos [utilizator]

    Ai sarit salonu' cu bajetii si nu le-ai administrat injectiile.
    Sunt bauti sau fumati astia doi? Credeam ca Ghita e o canalie cu ceva glagorie in cap dar se pare ca m-am inselat in privinta glagoriei. Mare-i gradina politichiei romanesti!
  • +9 (13 voturi)    
    Lol (Luni, 12 decembrie 2016, 15:24)

    HP [utilizator]

    V-au tras-o, din nou.

    Diversiunea cu PRU, ALDE.

    Diversiunea cu Trump, cu musulmanii, cu familia traditionala.

    Diversiunea cu Soros si cu firmele straine.

    A fost Ocean's Fourteen, doar la final si-au dat seama.

    UN GUNOI DE TARA !
  • +9 (9 voturi)    
    Ansamblul folcloric Rahova (Luni, 12 decembrie 2016, 15:29)

    pro_bono [utilizator]

    Asteptam si partea a doua in care Ghita, imbracat in rochita, va canta la portita, da pe dinauntru....
  • +3 (3 voturi)    
    deocamdata... (Luni, 12 decembrie 2016, 15:44)

    astronaut [utilizator]

    cautati-va de lucru baieti , pana va da de lucru cei de la ''brutarie''s-acolo puteti sa formati corul ''perdantilor''!!
  • +3 (7 voturi)    
    Ma apuc de furat (Luni, 12 decembrie 2016, 15:51)

    Fane Babanu [utilizator]

    Daca si astia scapa ... ma bag in politica si ma apuc de furat. Nu se mai poate. Prostia romaneasca depaseste orice marja de eroare din orice sondaj. Cum sa votezi ma cu PSD sau UDMR ???
    • +3 (5 voturi)    
      asa e (Luni, 12 decembrie 2016, 16:56)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui Fane Babanu

      dar ai vazut ce s-au prostit romanii de 2 ani incoace?
      • +2 (4 voturi)    
        Am vazut si nu imi vine sa cred (Luni, 12 decembrie 2016, 18:16)

        Fane Babanu [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Am votat cu Iohanis ca sa nu iasa Ponta si acum majoritatea au votat masiv PSD-ul. Spalaturi cerebrale , altfel nu se explica. Veti vedea cum se aliaza PSD cu UDMR.
  • +4 (4 voturi)    
    Violenta (Luni, 12 decembrie 2016, 16:09)

    Daniels22026 [utilizator]

    Pare exclus sa putem scapa de violente masive. Va fi macel. Nu stiu daca Romania va scanteia explozia razboaielor interne si internationale. Dar dupa asemenea imagini, nu avem scapare. Foarte slabe sperante.
  • +6 (6 voturi)    
    astia se vad liberi deodata (Luni, 12 decembrie 2016, 16:28)

    Ochiana [utilizator]

    asta vom primi daca a castigat PSD !
  • -1 (1 vot)    
    S,au imbatat ruseste! (Luni, 12 decembrie 2016, 17:30)

    AndreiTudor1 [anonim]

    Cred ca vodca folosita a fost ruseasca...macar de-ar fi folosit o tuica romaneasca!
  • -1 (1 vot)    
    ;) (Luni, 12 decembrie 2016, 17:58)

    snowden [utilizator]

    ASTA e PSD adevat !! ASTA au votat ***** !!! La mai mareeee !! :))
  • +1 (1 vot)    
    :))) (Luni, 12 decembrie 2016, 20:14)

    George C. [utilizator]

    Sunt beti ranga :))
  • +1 (1 vot)    
    incitare la ura inter-etnica (Luni, 12 decembrie 2016, 20:20)

    mihaitzateo [utilizator]

    Dl Ghita incita la ura inter-ethnica,contra etnicilor maghiari.
    Asa stie domnul Ghita sa se comporte,nu ai ce sa comentezi.
  • +1 (1 vot)    
    sa cante la alta masa (Marţi, 13 decembrie 2016, 9:20)

    leeloo2 [utilizator]

    :)
  • -1 (1 vot)