VIDEO Ziaristii HotNews.ro au discutat despre rezultatele alegerilor, primele exitpoll-uri si prezenta finala

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 11 decembrie 2016, 11:32 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Jurnalistii HotNews.ro despre rezultatele alegerilor parlamentare
Foto: Hotnews
Dan Tapalaga si Cristian Pantazi au discutat LIVE pe contul de Facebook al HotNews.ro de la ora 21:30 cele mai fierbinti informatii ale zilei: rezultatele votului de duminica, cifrele extipoll-urilor prezentate de Antena 3 si Digi 24 si prezenta finala la vot comparata cu localele si parlamentarele din 2012 si mobilizarea in tara.

Vezi transmisia LIVE de la ora 21.30:





Intra aici ca sa vezi dezbaterea dezbaterea LIVE pe Facebook de la 18:15:


Dezbaterea de la 16.15:



Intra aici ca sa vezi dezbaterea LIVE pe Facebook de la 14:15.




Intra aici ca sa vezi dezbaterea LIVE pe Facebook de la 12.15.
























VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si StartupCafe.ro, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

22953 vizualizari

  • +1 (23 voturi)    
    USR 55% in Parlament! (Duminică, 11 decembrie 2016, 11:39)

    un domn [utilizator]

    Hydra P$D si penele sa o rapunem!
    Si pemepe,aldie iudemere sa NU intre inParlament!
    • -3 (17 voturi)    
      de ce nu 155%?!?! (Duminică, 11 decembrie 2016, 18:20)

      FloceaIo [anonim] i-a raspuns lui un domn

      ...hahahahhahahah, hai ca m-ai bine-dispus cu 55% al tau...nu cred ca avem atat de multi natangi si lgtb-isti in tarisoara asta. peste 3 ore, acea mizerie va fi istorie.
      • +1 (1 vot)    
        Pentru că sunt USR sunt normali (Luni, 12 decembrie 2016, 14:12)

        Spiky [utilizator] i-a raspuns lui FloceaIo

        nu paranormali ca Dragnea Stăpânul Moroilor, Vârcolacilor și Vampirilor Electorali!
  • +7 (17 voturi)    
    Atentie, Atentie! (Duminică, 11 decembrie 2016, 12:32)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Haita de la A3 a inceput sa DEMOBILIZEZE oamenii, sa sustina ca e normal ca unii oameni sa refuze sa mearga la vot, ca si asta e o atitudine politica ce trebuie respectata.
    • +4 (14 voturi)    
      latrina 3 TREBUIE sa o scoatem din grila (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:55)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      must carry, cine vrea Latrina sa plateasca precum abonamentul HBO , continuati demersul anti-latrinar https://petitieonline.net/petitie/02529049/semnaturi/pg8
      • +4 (8 voturi)    
        bai buimacilor (Duminică, 11 decembrie 2016, 21:44)

        nu-conteaza [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        prin astfel de atitudini ajunegi mai rau ca celilalti, desi vadoriti sa fiti un exemplu. Asta a a fost greaseala voastra si acum, de aia pierdem, Ca eu sunt cu voi si am votat ca voi, dar ati ajuns mai nazisti ca astia prin mentalitatea asta.
    • +10 (12 voturi)    
      Asa, si?! (Duminică, 11 decembrie 2016, 14:38)

      robinet4x4 [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Ii demobilizeaza tot pe ai lor, ca oamenii de care ne intereseaza pe noi doar nu se uita la antena3...
    • +2 (6 voturi)    
      Procent (Duminică, 11 decembrie 2016, 15:50)

      Alethea [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      Te asteptai la altceva? Ma intreb ce procent din populatie asculta si urmeaza latrinele
    • +2 (4 voturi)    
      excelent (Duminică, 11 decembrie 2016, 22:05)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      cine se uita la A3 sa stea acasa. perfect.
  • 0 (2 voturi)    
    SUNETUL (Duminică, 11 decembrie 2016, 14:21)

    marianmarian [utilizator]

    Baieti, faceti naibii ceva cu sunetul ala, e cauza nr unu pentru care clipurile video sunt inchise in primele zece secunde. Prima transmisie a avut ecou doua minute, asta a avut un fasait la inceput care acoperea aproape total vocile.
  • +1 (3 voturi)    
    @HN - puneti-va format video normal (Duminică, 11 decembrie 2016, 15:18)

    mnicku [utilizator]

    ca nu totata lumea studiaza faisbuc

    ERROR
    " Video unavailable
    Sorry , this video could nor be played
    Learn more "

    sorry , schimbati-va formatul de player asa incit sa poata fi urmarit de toti !!!!!!!!!!! daca nu pa........
    • +2 (4 voturi)    
      a treia oara ne-a iesit (Duminică, 11 decembrie 2016, 16:26)

      Dan Tapalaga [hotnews.ro] i-a raspuns lui mnicku

      si cu sunet! va incurajez prin urmare sa nu renuntati nici voi asa usor. ne vom incapatana sa va oferim mai departe date, cifre, interpretari :)
  • +1 (7 voturi)    
    ca americanii (Duminică, 11 decembrie 2016, 17:29)

    vinowatt [utilizator]

    trebuie sa facem ca americanii
    sa plecam in canada
  • 0 (14 voturi)    
    voturi ''multe'' (Duminică, 11 decembrie 2016, 18:18)

    vulpoiul rosu [utilizator]

    mare tragedie ca nu iese lumea la vot! forza PSD!
  • +2 (10 voturi)    
    landslide... (Duminică, 11 decembrie 2016, 18:31)

    demaGOGU [utilizator]

    ..mocirla nu bate cu paru'.
  • -2 (8 voturi)    
    la vot North America!! (Duminică, 11 decembrie 2016, 18:42)

    emigrant [utilizator]

    SUA/Canada pot face differenta. Voturile se redistribute 100 000 inseamna 8-10 parlamentari in Rom. DECI CONTEAZA!! Romania, mai ai timp!
    • +1 (3 voturi)    
      as vrea.... (Duminică, 11 decembrie 2016, 22:25)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui emigrant

      sa am optimismul tau...
      da cred ca s-a terminat...

      inca mai sper... paote e sondaju aiurea... da 2-3-4 procente se pot pierde... da deja psd sa scata la 42, alde si udmr sa nu intre in parlament, pnl si urs sa creasca cu 10% .... e practic imposibil
  • +2 (6 voturi)    
    Hotia castiga mereu ?! (Duminică, 11 decembrie 2016, 22:38)

    cris333 [utilizator]

    Pana si un maidanez isi da seama ca ceva nu e in regula daca tot castiga hotii rosii si tara e in halul in care e . Romania nu va scapa niciodata de fraudele si minciunile psd ,mamele in continuare isi vor lasa copiii ca sa lucreze afara si asa zisii parlamentari vor fura milioane sub scutul imunitatii.