Alegeri parlamentare Primul roman care a votat in aceste alegeri in Noua Zeelanda

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 11 decembrie 2016, 8:28 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Cristian Iacob, primul roman care a votat in alegerile parlamentare 2016
Foto: Facebook - MAE
Cristian Iacob este primul roman care a votat in aceste alegeri parlamentare, la deschiderea sectiilor din Noua Zeelanda, unde procesul de votare a inceput sambata, la 20:00 ora Romaniei, informeaza Ministerul de Externe.

"...nu cu mult timp in urma, intr-o galaxie relativ indepartata :) Primul vot de pe planeta :) Am decis ca #amcucine. Avem 1-0 in lupta contra celor de la PSD. Asa ca, la treaba Romania",  a screis Cristian Iacob pe Facebook, in urma cu peste 12 ore.






Citeste mai multe despre   






















​MASA ROTUNDA Ce fac si ce ar putea sa faca bancile pentru economie si companii? Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, in dialog cu cititorii  HotNews.ro, luni, de la ora 9:00

Am vazut saptamana trecuta ca Institutul de Statistica a anuntat o crestere economica record - insa analistii si economistii, ne anuntam ca de fapt lucrurile nu sunt chiar atat de roz. Este economia bine finantata in acest moment? Se fac investitii private? Dar publice? Cum pot ajuta bancile mai mult economia, statul si companiile private? La toate aceste intrebari vor raspune Horia Braun, economistul sef al BCR, alaturi de Florian Libocor (economistul sef al BRD-GSG) si de Andrei Radulescu (economist sef al BT) in cadrul mesei rotunde care va avea loc, luni, 20 noiembrie, incepand cu ora 9:00.

6839 vizualizari

  • -5 (15 voturi)    
    NTz Ntz (Duminică, 11 decembrie 2016, 8:39)

    Cetateanu [utilizator]

    Felicitari nea.. Tu poti sa spui orice - daca dai pe privat. Da HN are deja cartonas rosu (autoritatile probabil ca se vor sesiza) pentru propaganda electorala in ziua alegerilor...
  • -5 (15 voturi)    
    Revin (Duminică, 11 decembrie 2016, 8:48)

    Cetateanu [utilizator]

    Pana si daca ..AI o problema si cu autoritatile locale de pe unde esti: ai fotografiat intr-un loc unde iti era interzis - mai esti si papagal si dai poze cu interzisu. Asa vrei sa schimbi lumea?
  • -2 (14 voturi)    
    #amcucine.... Dumnezeule :))) (Duminică, 11 decembrie 2016, 8:51)

    deveselu [utilizator]

    Tinerii liberi și frumoși :))
    • +1 (3 voturi)    
      In 2014 s a nascut sintagma Puie Monta (Duminică, 11 decembrie 2016, 11:30)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui deveselu

      In 2016 sintagma este Puie M$D, evident rezultatul va fi, probabil este USR 55% in Parlament !
  • -6 (18 voturi)    
    Rugaminte (Duminică, 11 decembrie 2016, 9:00)

    Tristul [utilizator]

    Retrageti imaginile cu votantul asta, va rog! Dezamagiti toti alegatorii de dreapta si speriati copiii.
    • +1 (3 voturi)    
      nu uita (Duminică, 11 decembrie 2016, 11:22)

      PaulPastout [anonim] i-a raspuns lui Tristul

      că românii care au plecat pe meleaguri confortabile și drăguțe în căutarea plenitudinii și a izvoarelor nesecate de self-esteem sunt supra-românii, noii adevărați români, pe măsura erei globale, verzi de la energia verde în vibrațiile căreia se cufundă surâzători, și, firește, voturile lor sunt singurele care ar trebui să conteze.
    • 0 (2 voturi)    
      tu (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:27)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Tristul

      oi fi fat frumos, te pomenesti.
  • +8 (12 voturi)    
    FELICIRTARI! (Duminică, 11 decembrie 2016, 9:06)

    schroedinger [utilizator]

    Tot asa!
    Auzira-ti mai baieti?
  • +8 (8 voturi)    
    Vot (Duminică, 11 decembrie 2016, 9:08)

    Vladescu [utilizator]

    Nu-i adevărat ! Au votat mii,... prin corespondență !
  • -13 (21 voturi)    
    Doamne cum arata primul roman care a (Duminică, 11 decembrie 2016, 9:38)

    xrogo [utilizator]

    votat contra PSD,asta este deci reprezentantul tinerilor frumosi si liberi?
    • +6 (12 voturi)    
      Macar e viu (Duminică, 11 decembrie 2016, 10:34)

      feisbuk [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cam asa arata un om viu. Omul este absolvent de arta dramatica si coregrafie. E o persoana libera si un spirit liber.

      Nu e tractorist si nici asistat social. Nu e condus de Hazna, popa sau primarul care ii da lunar ajutorul social.

      Sper ca a votat pentru salvarea Romaniei!
      • -3 (11 voturi)    
        AOLEUUUU... (Duminică, 11 decembrie 2016, 10:54)

        EmilNae [anonim] i-a raspuns lui feisbuk

        cu deastia vreti sa salvati romania.Vai de capul nostru, vai de capul nostru.
        astia sint tieri frumosi li liberi/ rau am ajuns tata mai rau nici ca se poate. Ce mecla, ce mecla cred ca ori este scapat dintr-o hazna ori este obosit dupe multele linii ridicate la nas. ce mecla ce mecla birrrrr.........
      • -1 (9 voturi)    
        "macar e viu" (Duminică, 11 decembrie 2016, 11:01)

        Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

        ...hm... nu cred ca asta e vreun avantaj... nici pentru el, nici pentru noi...
        • 0 (2 voturi)    
          mistocareala (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:29)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Incomod3

          de hantena 3.
          • -1 (1 vot)    
            Sigur, sigur (Duminică, 11 decembrie 2016, 16:45)

            Incomod3 [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            cum zici tu...
      • +2 (4 voturi)    
        Xrogo e mircica latrinarul 3 (Duminică, 11 decembrie 2016, 11:32)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

        C poti sa ii ceri asistatului de Varan ?
    • 0 (0 voturi)    
      Cum arata (Duminică, 11 decembrie 2016, 18:11)

      gigiK [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Cum arata conteaza mai putin, cum gandeste si cum actioneaza conteaza mai mult.
  • -1 (3 voturi)    
    M-ar mira să aprobați comentariul ăsta... (Duminică, 11 decembrie 2016, 12:45)

    FrankEinstein [utilizator]

    Pe bune ??? Când e luat cu copy/paste un text de undeva..., de aiurea, se copiază cu tot cu link-ul atașat unor cuvinte ??? Că văd că #amcucine are și link-ul în „subsol”. Chiar ne credeți pe toți idioți ?
    • 0 (4 voturi)    
      daca (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:33)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui FrankEinstein

      ai fi avut curiozitatea sa-i dai un click, ai fi constatat ca te duce in pagina de f.b. a primului votant al acestor alegeri parlamentare.
      da' e mai simplu sa bagi fitile, neam de pesedist ce esti.
    • 0 (4 voturi)    
      P$D ist propagandist este Un Mare (Duminică, 11 decembrie 2016, 13:50)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui FrankEinstein

      Idiot, in mod Evident !
  • -1 (1 vot)    
    Mult zgomot pentru nimic. (Duminică, 11 decembrie 2016, 16:18)

    cerceteaza [utilizator]

    Asta inseamna efectiv votul diasporei - mult zgomot pentru nimic.
    Nu conteaza pentru cine s-a votat, sau nu. Reprezinta atat de putin, incat imi vine sa cer DNA sa recupereze cheltuielie efectuate pentru infrastructura sectiilor de votare din strainatate de la guvern si, mai ales, de la toate ONG-urile, care au creat din votul din diaspora o problema de viata si moarte.
    • 0 (0 voturi)    
      DNA se ocupa cu anticoruptia (Duminică, 11 decembrie 2016, 17:51)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

      probabil Inca NU ai inteles asta, evident Latrina 3 si Raitaru Teve NU te au invatat asta !
      • 0 (0 voturi)    
        Ce sa-ti spun? (Luni, 12 decembrie 2016, 18:56)

        cerceteaza [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Esti multumit, dle utilizator, ca la alegerile din diaspora s-au prezentat doar 93.000 de alegatori?
        Ai un fix cu A3 si RTV, dar, daca diaspora asta se crede atat de importanta, de ce nu s-a prezentat la vot, macar ca in 2012, pentru ca acei aproape 400 mii de votanti de la prezidentiale devin, in lumina actualei prezente, o gluma umflata.
  • 0 (0 voturi)    
    HN, cred ca si tie trebuie sa-ti dea o medalie PSD (Luni, 12 decembrie 2016, 4:31)

    newlook [utilizator]

    HN, cred ca si tie trebuie sa-ti dea o medalie PSD-ul.

    Cu siguranta ca punand poza acestui tanar frumos si liber la o oara atat de matinala, ai convins cateva sute de indecisi sa mearga sa voteze cu PSD !

    Cum s-ar spune "one of the secrets of golf is good timing". You did it, man, you did it !