Gafa la PSD Brasov: Un "om de afaceri" care sustine social-democratii este de fapt o poza luata de pe Shutterstock

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 9 decembrie 2016, 16:12 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Intreprinzator brasovean
Foto: Captura Facebook
PSD Brasov a distribuit afise electorale in care un "om de afaceri" de 36 de ani se plange de greutatile cu care se confrunta si indeamna oamenii sa voteze cu social-democratii. Singura problema este ca fotografia "omului de afaceri" este luata de pe baza de data cu fotografii Shutterstock, dupa cum a descoperit un internaut brasovean, scrie Romania Libera.

Romania Libera a incercat sa discute cu purtatorul de cuvant al PSD Brasov, dar acesta nu a putut fi contactat.

Gafa a fost descoperita de userul "Cavalerul de Rasnov", dupa o simpla cautare pe Google.

"Am primit in posta reclama electorala pentru PSD. Asteptand sa mi se raceasca ceaiul, am rasfoit-o, nu ma condamnati! Amintindu-mi de 'postacii' de pe internet, cu conturi false si poze de profil furate, am zis sa fac o incercare. L-am pozat pe asa-zisul 'D. Barbu' din publicatie si am cautat pe Google dupa fotografie. Ha, ha! Pe restul va las sa-i faceti voi, mi s-a racit ceaiul", a scris Cavalerul de Rasnov, pe Facebook.





















Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

7558 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    Brasoveanul faimos (Vineri, 9 decembrie 2016, 16:21)

    micsunel [utilizator]

    Si ce daca are omul poza acolo?Asta arata ca nu e brasovean neaos?Niste cribdosi!
    • +2 (2 voturi)    
      aici e vorbe de IDENTITATEA persoanei respective (Vineri, 9 decembrie 2016, 18:32)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui micsunel

      intrebarea nu era daca ala e brasovean sau nu ci daca omul din articolul publicat de PSD e ala din poza si NU E!
    • +4 (4 voturi)    
      Da (Vineri, 9 decembrie 2016, 21:45)

      georgegeorgescu [utilizator] i-a raspuns lui micsunel

      Nu e ceva nou.
      http://www.reportervirtual.ro/2014/05/psd-mandri-ca-suntem-romani-cu-poze-din-belarus-si-polonia.html
  • +13 (13 voturi)    
    ei na, din brasov, e de la Valcea :) (Vineri, 9 decembrie 2016, 16:56)

    prenume [utilizator]

    Adica omul de afaceri D. Barbu de 36 de ani pe care l-am gasit in ziarul primit de la PSD Valcea este facatura? Asa ceva nu cred. S-ar putea sa fie totusi omul de afaceri care treiera lanurile alea de grau din campania de la locale fotografiate in alta tara. Si atunci totul are sens. De aia l-au gasit pe siteuri straine. Era omul la treierat. Daca nu m-ar durea si pe mine as zice: votati-i bai in continuare ca macar stiu sa minta frumos.
  • +10 (10 voturi)    
    si care este relevanta?! (Vineri, 9 decembrie 2016, 17:03)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Electoratul pedesereului NU stie de Shutterstock, asa ca pentru ei afisul este perfect valid, si ii determina sa voteze cu Dracnea si Fonta!
    • +2 (2 voturi)    
      relevanta este: (Vineri, 9 decembrie 2016, 22:24)

      silviu_dumitrescu [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      veniti la vot ca altfel ne ia naiba !!!
      atat.
      • 0 (0 voturi)    
        nu prea cred! (Sâmbătă, 10 decembrie 2016, 21:59)

        un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui silviu_dumitrescu

        adica, DA, este perfect valabil "veniti la vot ca altfel ne ia naiba !!!"

        numai ca noi, cei care NU votam cu pedesereul , stiam deja asta!

        Intrebarea era "care-i relevanta pentru electoratul din Teleorman?' ...
    • +2 (2 voturi)    
      rusinica (Sâmbătă, 10 decembrie 2016, 16:25)

      iodixit [utilizator] i-a raspuns lui iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f

      dumneata insinuezi ca electoratul psd e ori batut in cap, ori penal cu singura scapare daca vine psd la putere? nu este adevarat. un pic este dar nu chiar tot, tot!
      • 0 (0 voturi)    
        OK, rusinica! (Sâmbătă, 10 decembrie 2016, 21:57)

        un_deget_de_secaturi [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

        Bun, sa ii fie rusine!
        Dar Dvs. puteti da macar un singur exemplu de votant Ilici care are IQ-ul peste 35?
        Daca alegatorii pedesereului ar fi terminat cu bine macar clasa intai, atunci ar fi stiut ca formidabilele promisiuni electorale sunt absolut irealizabile!
        Deci, nu ar mai fi votat partidul lui Bombo si Oprisan!
        Q.E.D.
        • 0 (0 voturi)    
          oooo, sint multi, (Sâmbătă, 10 decembrie 2016, 23:03)

          iodixit [utilizator] i-a raspuns lui un_deget_de_secaturi

          dar in tagma celor penali (stiuti, au ba)!
  • +9 (9 voturi)    
    Gafa oare? (Vineri, 9 decembrie 2016, 17:56)

    Orizont [utilizator]

    Daca ar scrie numele stilcit sau o greseala de tipar as intelege sa scrieti "Gafa la PSD"
    Insa astea sint MINCIUNI PSD!
  • +6 (6 voturi)    
    radio erevean (Vineri, 9 decembrie 2016, 18:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    si nu era din brasov era din bavaria si-l sustinea pe klaus nu pe dragnea , mare eroare ! acum cativa ani astia de la psd aveau poze cu campiile manoase ale patriei din polonia da la publicul rtv -antene merge!
  • +3 (3 voturi)    
    radio erevean (Vineri, 9 decembrie 2016, 18:01)

    Francisc 1 [utilizator]

    si nu era din brasov era din bavaria si-l sustinea pe klaus nu pe dragnea , mare eroare ! acum cativa ani astia de la psd aveau poze cu campiile manoase ale patriei din polonia da la publicul rtv -antene merge!
  • +6 (6 voturi)    
    ! (Vineri, 9 decembrie 2016, 18:07)

    tudorr [utilizator]

    Nu e gafa baieti, e infractiune!
  • +5 (5 voturi)    
    Asta e infractiune in toata legea... (Vineri, 9 decembrie 2016, 18:25)

    Andradda [utilizator]

    ...nicidecum o banala gafa.
  • -2 (2 voturi)    
    eeeh... da si nu (Vineri, 9 decembrie 2016, 20:18)

    ampersand [utilizator]

    Poate ca aia de la Shutterstock l-au pozat pe brasoveanul de afaceri.