Clotilde Armand: Miza acestor alegeri este schimbarea actualei clase politice intr-una onesta

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:01 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Clotilde Armand
Foto: Facebook
Vicepresedintele USR, Clotilde Armand, si o parte dintre candidatii USR Brasov la alegerile parlamentare au discutat sambata cu brasovenii aflati in Piata Astra, scrie Agerpres. Clotilde Armand a spus ca a venit la Brasov pentru a sta de vorba cu oamenii, pentru a le prezenta candidatii acestei formatiuni la alegerile parlamentare si a le spune sa mearga la vot, pentru ca numai astfel se poate schimba ceva in Romania.

"Miza acestor alegeri este schimbarea actualei clase politice in una onesta. Am venit sa fiu alaturi de candidatii nostri, sa stam de vorba cu oamenii si sa le spunem sa mearga la vot. Mi se pare foarte important sa le spunem oamenilor ce proiecte avem, cine sunt candidatii nostri la Brasov. Avem candidati tineri, care au o meserie, stiu despre ce este vorba, sunt implicati de mai mult timp in diverse proiecte si sunt foarte bine intentionati. (...) Stiti ca problema noastra este sa convertim niste oameni care au fost mereu activi, dar nu au facut pasul spre politica. Este un risc de imagine sa intri in aceasta politica. Noi credem ca daca nu intra oameni noi, nu se vor schimba lucrurile. Nu numai ca trebuie sa le spunem oamenilor sa voteze, dar trebuie sa fie si oameni care fac acest pas pentru a avea cu cine sa voteze", a declarat vicepresedintele USR.

Clotilde Armand a mai afirmat ca oamenii sunt dezamagiti, nu mai au incredere in politicieni pentru ca au vazut ca dupa 26 de ani clasa politica nu s-a schimbat: "Este greu sa fii mereu dezamagit si eu inteleg acest lucru. Sunt aici ca sa arat ce fel de oameni avem, sa faca cunostinta cu ei. Eu cred mult mai mult in oameni decat in programe. Nu am venit sa tinem discursuri despre programe. Promisiuni au fost multe. Am venit sa le spunem oamenilor cine suntem, sa le vorbim despre faptele noastre si ce avem de gand sa facem. Sa mearga la vot pentru ca numai astfel se poate schimba ceva."

Tudor Benga, Allen Coliban, Camelia Clem, Cezar Clican, Mihai Tatu, Nicoleta Cirjan au fost o parte dintre candidatii pentru Camera Deputatilor si Senat care au participat la intalnirea cu cetatenii.










3073 vizualizari
  • -24 (38 voturi)    
    ha ha (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:08)

    deville2010 [utilizator]

    allen coliban,cosette chicihirau,clotilde armand parca-i adunarea de la shoazir mangâru.
    • +12 (26 voturi)    
      Ai gasit tu altii mai buni ? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:25)

      MasP [anonim] i-a raspuns lui deville2010

      Zi-mi si mie ca de astia vechi mi s-a acrit.
      • -12 (20 voturi)    
        obooz (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:43)

        NumaiLaNoi [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        da
        psd , nici nu exista termen de leverage between, sorosistule
        afara, afara
        cu soros din tara
        • +7 (15 voturi)    
          Esti ironic? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:47)

          Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui NumaiLaNoi

          Ca Pontalaul cica daca revine baga taxa 14c pe benzina, ca sa aiba crestere economica.
      • -7 (13 voturi)    
        si mie la fel.. (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:58)

        deville2010 [utilizator] i-a raspuns lui MasP

        doar constat o asociere de nume comica nespecifica damboviteanului.Ce mi se pare ciudat este cum postacii ,cred usristi ,vad in oricine un dusman.
        Choisy-Mangâru este Liceul Cosbuc antebelic.
    • +11 (19 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 18:53)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui deville2010

      Asa-i n-au nume d-alea d-ale noastre, Leana, Ghita etc, dar nici probleme cu justitia n-au, nu fac vizite la DNA. Eu le acord votul meu, sunt oameni de toata isprava.
  • +7 (11 voturi)    
    Pareri . (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 19:13)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Nu exista clasa politica onesta . Chiar si in vest , onestitatea este rasplatita prin venituri mari si prin controlul societatii , justitiei , asupra actiunilor politicienilor . La noi , unde majoritatea politcienilor sunt cu pantalonii rupti in dos , sunt din categoria celor care sunt intrebati de neveste cand ajung seara acasa , daca au ceva la subsuoara ( un curcan , ceva ...) , este greu sa speri la cinste . Singura arma la zi este DNA care , dupa cum vedem , aresteaza pe rupte dar tot nu stavileste dorinta de trai ca-n filme a celor din administratie . Deci , pana ce veniturile nu vor creste , proportional cu cele ale altor categorii sociale ,nu sperati la mai bine . Si asa , cu tot confortul financiar tip vest , romanul se opreste greu din spaguit si furtisaguri . In concluzie , succes DNA !
  • -6 (14 voturi)    
    AOLEU (Sâmbătă, 26 noiembrie 2016, 20:12)

    EmilNae [anonim]

    asta da inlocuit onesti vostri cu onesti nostri. Nu de alta dar din clotilde curge onestitatea la debitul volgai iar din oana bizgan ce sa mai zic este culmea onestitatii si modestia intruchipata.Nu-i asa? Ce dracului sa inteleg altceva decit ca si aici ca si la multe altele cum ar fi securistii nostri si i securisti vostri sau hotii vostri si hotii nostri ca nu degeaba saraca si modesta oana s-a lipit in trei consilii de administratie mai ceva ca marca de scrisoare.Deci eu inteleg ca ai nostri indiferent cum ar fi sint buni si ai vostri sint rai.
    si inca ceva stiti cumva care-i culmea onestitatii si arogantei? uitati-va la oana si aveti etalonul
  • +3 (3 voturi)    
    Serios... (Duminică, 27 noiembrie 2016, 7:58)

    Stef_and [utilizator]

    Unde ai vazut tu clasa politica onesta.
    Toti sunt hiti si isi vad propriile interese..
    Cum apare unul corect este ras de pe pamint..
  • +2 (10 voturi)    
    Hai Clotilde (Duminică, 27 noiembrie 2016, 9:19)

    raspopitu [utilizator]

    USR-ul are votul meu, al familiei mele si al angajatilor mei impreuna cu familiile lor. Alaturi de ceilalti , esti purtatoarea visurilor noastre de politica facuta in slujba oamenilor. Succesul nostru este singura optiune.
  • -1 (1 vot)    
    N-are legatura cu subiectul (Duminică, 27 noiembrie 2016, 13:07)

    KTerinca [utilizator]

    Auuuu, mai jos, sub acest articol, i-am vazut muianul Udrei.
    Mi-a venit sa borasc.
  • -2 (2 voturi)    
    Constatare (Duminică, 27 noiembrie 2016, 15:25)

    A310 [utilizator]

    Am simțit pe propria-mi piele ce au făcut cei din guvernul actual , aceștia fiind oameni noi și nu niște ticăloși de politicieni care au guvernat Romania din 1990 si au prăbușito , ca doar nu de plăcere au plecat aprox. 4 milioane de romani și nu toți sunt la furat si cerșit prin occident . Dar gogorița asta ca cei noi sunt buni și cei vechi sunt rai este din filmul " Cum sa prostim PROSTI "