Udrea: PMP are un tata, Traian Basescu, si o mama, Elena Udrea

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 24 noiembrie 2016, 18:23 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Elena Udrea
Foto: Agerpres
Elena Udrea, candidat independent la alegerile parlamentare, a declarat, joi, la RFI, ca si-ar dori sa voteze un Guvern cu Traian Basescu prim-ministru, sustinand ca "sistemul" a vrut ca ea sa fie prezentata in campanie "ca un simbol al politicienilor care au probleme penale". Udrea a mai spus ca "Daca PMP are un tata, ca sa vorbesc metaforic, pe Traian Basescu, sigur are si o mama, pe Elena Udrea".

"Am condus Partidul Miscarea Populara, in timpul meu, acest partid a avut rezultate foarte bune si la europarlamentare si la prezidentiale si evident ca mi-as dori in calitate de parlamentar independent sa votez un Guvern cu Traian Basescu prim-ministru", a adaugat fostul lider PMP.

Despre problemele sale in justitie, Elena Udrea spune ca "Cetatenii au posibilitatea sa aleaga pe cine doresc sa-i reprezinte in timpul unor alegeri. Pe de alta parte, sistemul asta a vrut, ca eu in timpul campaniei sa fiu permanent prezentata ca un simbol al politicienilor care au probleme penale, de aceea sunt toata ziua ba la DNA, ba la ICCJ. Problemele pe care eu le am in justitie sau dosarul pe care eu il am in justitie trebuie sa mearga mai departe, conform legilor din Romania si judecat, desigur, in mod corect, nu la presiunea sistemului."


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
4002 vizualizari
  • +25 (29 voturi)    
    mda.... (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:27)

    liviu_ [utilizator]

    inca o dovada ca problemele mentale se pot manifesta si la oamenii relativ tineri
    • +4 (6 voturi)    
      Si cu ambii parinti la bulau, copilul va fi geniu (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:42)

      Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Ma cracanez de ras.
    • +2 (4 voturi)    
      Copilul născut mort (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:08)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Asa să ne ajute. Alminteri nu mai scăpăm de râia asta.
    • +2 (4 voturi)    
      Si daca ... (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:24)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      copilul vrea sa fie alaptat ? Cum procedeaza mama ?
      • +1 (1 vot)    
        Nu ca vrea sa fie alaptat ... Nuti a anuntat (Joi, 24 noiembrie 2016, 22:39)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

        ca inca nu l-a intarcat si din momentul anuntului pur si simplu s-a blocat strada pe care se afla sediul PMP de popor ce vrea sa se inscrie in partid ! :))

        PS. Da cica legea electorala nu permite... pe motiv de mita, foloase electorale neintarcate... pardon, necuvenite si altele asemenea !! ;)
    • +2 (2 voturi)    
      Go Blonda! (Vineri, 25 noiembrie 2016, 14:47)

      Cristiann80 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      O femeie data naiba, demna, curajoasa, spune adevarul in orice situatie, iar sloganul este extraordina, o femeie cat 10 ppantalonari inutili in politica.
      Blonda face cat toata fauna masculina din politica, adevar care sigur doare. Sa doara frate.
  • -13 (19 voturi)    
    decembrie (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:28)

    bobyrou [utilizator]

    iar in decembrie voi vota fiul: PMP
    • +9 (15 voturi)    
      Bine dar... (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:46)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      ...cum exact au facut ei doi acest fiu?
  • +7 (17 voturi)    
    Asa (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:28)

    mitg [utilizator]

    Inca un motiv in plus sa nu se aplice stampila pe mar, doar din simplul gand ca de dragul mamei Lenuta, ar vota NU la urmatoarea cerere a justitiei.
  • +15 (21 voturi)    
    Veti lasa copilu' pe drumuri :-) (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:34)

    neagoe [utilizator]

    Intrebarea e, va veni copilu' in vizita sa va scoata la vorbitor?


    Puscarie!
    • -2 (6 voturi)    
      Abia ce s-a aflat ca "cel mai tare dosar (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:39)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      de coruptie" deschis impotriva lui Base de catre DNA, cel cu asa zisa spalare de bani, este egal cu 0 !

      PS. Asa se explica relaxarea Marinarului si spumele tot mai mari ale adversarilor lui. ;)
  • +12 (16 voturi)    
    si copilul (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:35)

    freejack [utilizator]

    a iesit cocosat
  • +3 (5 voturi)    
    Nimeni nu ar fi crezut... (Joi, 24 noiembrie 2016, 18:58)

    Irina25 [utilizator]

    ...ca, dupa 26 de ani de la Revolutie, infractorii or sa ne rada in fata.
  • -4 (10 voturi)    
    O femeie cât zece bărbaţi (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:03)

    ty [utilizator]

    Nici macar unul dintre cei invitati maca o data la DNA nu a avut curajul si demnitatea manifestata de aceasta femeie.
    • 0 (2 voturi)    
      @ty (Vineri, 25 noiembrie 2016, 0:10)

      dekar [utilizator] i-a raspuns lui ty

      Domnule (d-na),confunzi tupeul cu demnitatea .Ca de curaj...
      • 0 (0 voturi)    
        Compara ce zice ponta cu ce zice Udrea si apoi (Vineri, 25 noiembrie 2016, 18:10)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui dekar

        poti vorbi de tupeu
        Daca ai dumneata un alt exemplu de poiticean iesit cu catuse de la DNA care sa fi dat dovada de curaj mai mare decat Udrea te rog sa te exprimi.
        Personal am vazut 2 femei curajoase care au probleme cu DNA: Udrea si Bica. Barbati ioc. Singurul care se mai bate este Ghita. El stie de ce.
  • +2 (6 voturi)    
    Rezuma bine situatia (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:03)

    Prostu' satului [utilizator]

    Votand PMP, votati Basescu si Udrea, ailalti de pe-acolo nu conteaza.
    E bine. Macar se va vedea clar cam care-i sustinerea de care se bucura dl. Basescu & Co.
  • +3 (7 voturi)    
    Si uite asa (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:29)

    banel [utilizator]

    S-a nascut un bastard.
  • +1 (3 voturi)    
    Telenovela (Joi, 24 noiembrie 2016, 19:47)

    contributor.bis [utilizator]

    Când se plictisesc în vilele lor de lux, politicienii se cred scenarişti.
    În această telenovelă penibilă, aşteptăm episoadele : "Tata şi mama se joacă de'a doctoru' " (Nu-i nevoie de comentarii...) sau "Sedusă si abandonată" (Mama sedusă, sau numai... dusă de...nas, se retrage la mănăstire. Doamne ajuta !).

    Doar pentru cei ce încă mai iubesc filmele proaste privite în bucătărie unde-i mai cald, "că caldura costă scump !".
    Da' nu uitaţi să votati pentru nişte actori mai talentaţi.
  • +2 (6 voturi)    
    Joaca (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:10)

    extrapolat [utilizator]

    S-au jucat de-a mama si de-a tata si uite ce-a iesit. :)
  • +2 (6 voturi)    
    Din pacate (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:22)

    fanegr1ja [utilizator]

    'Copilul' PMP are un handicap major, sufera de UNPR-ita. Si mai este si infectat cu bacilul coruptiei.
    Slabe sanse sa supravietuiasca dupa 11 Decembrie.
  • +2 (8 voturi)    
    Lasand la o parte (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:23)

    ipolitic [utilizator]

    ce zice doamna Udrea, va propun un poll:
    PMP sau PSD?
    PMP sau ALDE?
    PMP sau PRU?
    PMP sau UDMR?
    PMP sau PNL?
    Din pura viclenie, pe USR nu l-am bagat.
    • +1 (3 voturi)    
      raspunsul meu (Vineri, 25 noiembrie 2016, 13:30)

      bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      raspunsul meu... la oricare varianta propusa ar fi PMP-ul.

      PSD - nu votez niciodata in viata mea acest partid
      PNL - sa dovedit ca fiind un partid de tradatori si sa ne aducem aminte de USL
      ALDE - are ambele prostii de la PSD si PNL
      PRU - ce om normal la cap voteaza psd2
      UDMR - nu sunt maghiar deci nu votez panarama asta de partid
      USR - chiar daca era pe lista nu o votam pentru ca pur si simplu nu are experienta. Iar de experiente noi suntem saturati. Sa dovedit ca ciocoii noi sunt mai canibali decat cei vechi.
  • +1 (1 vot)    
    pe mine ma intereseaza, (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:41)

    Lebada Neagra [utilizator]

    cine este matusa Tamara .
  • -1 (7 voturi)    
    La cosul de gunoi... (Joi, 24 noiembrie 2016, 20:54)

    mihai1986 [utilizator]

    ...al istoriei cu acest partid de penali in frunte cu parintii basescu si nuti. Si sa-i ia cu ei si psdul pnlul udmrul alde si toate partiduletele astea de corupti...Pnl cica s-a reformat...pai daca te uiti la candidati te iei cu mainile de cap...Daca te uiti la Valcea numai nulitati pe lista pnl, buican, bulacu, doi papagali care nu au facut nimic pt. judet de atatia ani de cand sunt in parlament. Av. stanculescu vrea mai nou legea lobbyului ca sa faca trafic de influenta relaxat, la fel ca severin. Vai steaua lor, la psd alde la fel, numai ratati, un "doctor" fost inspector sef de politie pe mana si sustinut de jpenalul Valcii, dublul condamnat pt. coruptie gutau...
  • 0 (2 voturi)    
    oops (Joi, 24 noiembrie 2016, 21:44)

    Miky113 [utilizator]

    Oare cine o sa fie nashul la tripletzi ?
  • 0 (2 voturi)    
    hahaha (Joi, 24 noiembrie 2016, 22:57)

    ampersand [utilizator]

    O fi, nu zic nu, da' mie "miscarea populara" mai degraba-mi sugereaza dansul fetelor de la Capalna, decat traditional, ortodoxa "mama si tata" :D
  • -1 (3 voturi)    
    Uuuuuups ! (Vineri, 25 noiembrie 2016, 0:16)

    dekar [utilizator]

    Nuti,stiam noi ca esti (ai fost) o nebunatica ! Podoaba mica ce esti tu ! Ptiu,sa nu-ti dedioki copkilu !
  • 0 (4 voturi)    
    ''Copilul minune''zis si PMP... (Vineri, 25 noiembrie 2016, 9:13)

    astronaut [utilizator]

    ''zice mama , zice tata si e facut cu o cumnata'', Romanie sa-ti fie de bine !!