Epic fail: candidatii PNL, fotografie de grup cu Farfuridi, Branzovenescu si Catavencu

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 18 noiembrie 2016, 9:27 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Afis de campanie PNL cu personajele lui Caragiale
Foto: PNL
Un poster de campanie al PNL starneste hohote de ras pe retelele sociale: candidatii liberali din Bucuresti - sobri si patrunsi de misiunea lor - au fost fotografiati avand pe fundal grupul statuar de la Teatrul National compus din personajele celebre ale lui Caragiale. Astfel, in spatele lui Cristian Busoi, Leon Danaila, Florin Citu. Adriana Saftoiu si Radu Carp se afla statuile lui Catavencu, Branzovenescu si Farfuridi - tipologii ale imposturii politice.

Acest poster de campanie este al treilea exemplu nereusit, dupa posterul cu Dacian Ciolos stricat de culori stridente si clipul Alinei Gorghiu incercand sa convinga un copil ca Dragnea si Ponta copiaza si fura sendviciuri.

Credit: Ionut Apahideanu (contul de Facebook)












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
24803 vizualizari
  • +25 (27 voturi)    
    Ha ha ha (Vineri, 18 noiembrie 2016, 9:34)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Li se citeste "entuziasmul" pe figuri. Mai plictisiti decat statuiile.
    • +11 (19 voturi)    
      bine a spus Banciu un penelist (Vineri, 18 noiembrie 2016, 9:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      este un P$Dist mai prost !
    • +14 (18 voturi)    
      Well ... gura (sau posteru') prostului, adevar ... (Vineri, 18 noiembrie 2016, 9:50)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Well ... gura (sau posteru') prostului, adevar ... graieste !

      Poster demn de capacitatea intelectuala a d-lui dr. Busoi.

      Sa le fie de bine !

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
      • +12 (12 voturi)    
        Dar ce cauta busoi acolo???? (Vineri, 18 noiembrie 2016, 11:16)

        CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

        din motive de coruptie nu a fost bun la Capitala insa e bun sa orchestreze furaciunea nationala?
        Astia chiar vor sa ne lase fara alternativa? Sa nu existe deloc opozitie? Madam gorghiu parca are in fisa postului complete distrugere a pnl. Parca nu se lasa pina nu ne convinge ca nu sint altceva decit un psd vopsit.
        Si situatia cu govern technocrat face ca toti sa poata juca cartea opozitiei. psd-ului ii iese mai bine, in cazul asta liviu chiar I-a furat startul alinutei!
        Basescu ne serveste una calda doua reci. Inca e foarte bun in joc. Inca e punctual central al campaniei tuturora! Pur si simplu nu au alt subiect chiar daca nu mai e de ceva vreme un pion important in joc. Doar ca boboru nu poate (si nici nu trebuie!!!) sa fie pus sa dezbata problemele reale ce ne apasa, trebuie sa fie concentrate pe base..
        Nicusor e pe nicaieri, daca sta ascuns poate cistiga ceva, daca mai deschide gura.... e fara sanse. securistii care au primti ordinal sa fie de dreapta in corice conditii voteaza alde (ca se declara dreapta, nu ca ari fi...). In conditiile astea Munteanu si Geoana ar putea reusi ceva din situatia stupida in care sintem....
        • +5 (5 voturi)    
          si pe deasupra este si.. (Vineri, 18 noiembrie 2016, 12:56)

          ..13 [utilizator] i-a raspuns lui CetateanulRoman

          Curat murdar prost!!!!

          Nu pot decat sa continui sa rad!!!!
  • +4 (10 voturi)    
    catavencu si dascalimea (Vineri, 18 noiembrie 2016, 9:44)

    korkodell [utilizator]

    erau liberalii.
    deci, stanga vremii.

    acum, peneleaua se vinde de dreapta.
    prin urmare, catavencii ar fi la pesedea, alde dracnea si dottore, iar alde alinuta su compania ar fi branzovenestii si farfurizii lui herr trhahanache. :-)

    tare monsher ! parol ! h^c !
  • +6 (16 voturi)    
    degringolada (Vineri, 18 noiembrie 2016, 10:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    macar la psd incultura e asumata , ei recunosc ca se adreseaza celor mai putin dusi la scoala si mai mult la biserica.
  • +6 (10 voturi)    
    Well .. oare cum arata Romania de dupa ? (Vineri, 18 noiembrie 2016, 10:00)

    MiticaPalarierul [utilizator]

    Well .. daca asa arata Romania inainte, oare cum arata Romania de dupa ... ?

    Ce maretz arata Orban in centrul fotografiei, ce frumos vorbeste Busoi, ce entuziasm, ce placere ...

    Sa mai spunti ca in Romania a murit pasiunea ... pentru ridicol !

    Poza de familie cu paiatze.

    "Patria si Dreptul Meu!"
    .
    • +3 (7 voturi)    
      coane Mitica, Adevarat paiatze ! (Vineri, 18 noiembrie 2016, 10:31)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

      RESPECT...cum ar fi aratata si cu Draqnea intre ei ? penali si paiatze ))))
    • +4 (6 voturi)    
      invidiosilor, Noblesse oblige (Vineri, 18 noiembrie 2016, 10:32)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui MiticaPalarierul

      ce putea fi mai reprezentativ in fundal? lipsa scoala, lipsa cultura ==> poftim rezultat sau da-le nota , un "0"

      asta pot , asta fac..... paranoia dilentantismului, aaa pardon, a imbecilitati.

      Pacat ca nenea Iancu nu mai e printre noi desi personajele lui sint mai actuale ca niciodata.
  • +9 (11 voturi)    
    respect! (Vineri, 18 noiembrie 2016, 10:02)

    dan.d [utilizator]

    sunt destul de convins ca nu au avut idee ce reprezinta statuile din spatele lor; acum poate afla si ei...
  • -1 (1 vot)    
    salata de legume (Vineri, 18 noiembrie 2016, 11:10)

    Anaconda_ [utilizator]

    Acest "monument" are scopul asuns de a arunca in ridicol pe oricine ar incerca sa protesteze indiferent de cauza pe care o are. Nu degeaba a fost amplasat intr-un punct care are o insemnatate atat de mare.
  • +10 (10 voturi)    
    poate e un poster autocritic! (Vineri, 18 noiembrie 2016, 11:30)

    iodixit [utilizator]

    :-))))))
    • +3 (5 voturi)    
      am ragusit cat am ras )))) (Vineri, 18 noiembrie 2016, 12:27)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

      e comentariul anului 2016 la Hotnews !
      RESPECT !
  • +3 (3 voturi)    
    hahahaha (Vineri, 18 noiembrie 2016, 12:54)

    ..13 [utilizator]

    Se verifica!

    Multi prosti pe lumea aceasta!!!!!
    Oare ePNListii nu s-au uitat la aceasta poza???

    AIci vad ca pot sa rad cu gura pana la urechi de

    dna Sefa Alinitza Gorghiu!!!!!
    ( putin cam tampitzica, dar in rest cred ca este buna rau!)

    P.S.
    O fi ras si domnul Presedinte - sau dumnealui doar urmareste cu mare atentie si pas cu pas...
  • +1 (1 vot)    
    domnule, lucrul facut cu mana ta... (Vineri, 18 noiembrie 2016, 13:06)

    ..13 [utilizator]

    Se numeste lucru manual si, de obicei, nici Dreacul nu il mai dezleaga!

    Regrete eterne!

    P.S.
    Pacat de baiatul cela - FCatu - daca matzul nu l-a mai tinut si s-a aruncat intre astia...
  • 0 (0 voturi)    
    mi se pare fortata nota (Miercuri, 23 noiembrie 2016, 14:40)

    trient [utilizator]

    Personajele alea din spate se vad destul de vag (si la cat de stilizat e grupul nu stiu cata lume ar face legatura), iar ideea ca PNListii sunt sobri si patrunsi este o conjectura. Eu as zice ca se prezinta fix cu aspectele lor naturale, nu fac vreun efort deosebit. De ex. d-l Busoi e foarte natural, nu pare prea patruns de ceva anume. Iar altii pur si simplu se uita in gol.

    Iar vizavi de posterul cu saturatia exagerata - serios, chiar n-ati gasit altceva mai bun de aratat cu degetul? Mai ramane sa va luati de fonturi.

    E distanta lunga pana la epic fail. Macar mai incercati cu Busoi in particular, e cel mai la indemana.