Vaslui: PMP a contestat lista candidaţilor USR

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 30 octombrie 2016, 14:56 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Reprezentantii Organizatiei Judetene a PMP Vaslui au contestat la Tribunalul Vaslui lista de candidati a USR, a anuntat, duminica, in cadrul unei conferinte de presa, liderul local al partidului, Corneliu Bichinet, potrivit Agerpres.

'USR are o sigla asemanatoare cu a USB-ului. La nivel national, Biroul Electoral Central a respins listele de candidati depuse de USR, din acest motiv. USR a contestat hotararea BEC la Tribunalul Bucuresti, institutie care a dat decizia de respingere contestatiei respective si USR nu mai are liste in Bucuresti. In mod similar, s-a depus o contestatie si la Vaslui si asteptam solutionarea ei', a precizat Constantin Pencu, reprezentantul PMP in Biroul Electoral Judetean Vaslui. 

Presedintele PMP Vaslui, Corneliu Bichinet, a declarat ca nu are nimic impotriva formatiunii respective, dar ca isi pune niste de intrebare cand 'cineva incearca sa ne salveze cu forta'.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2363 vizualizari
  • +10 (16 voturi)    
    hai Base ca ai facut-o lata! (Duminică, 30 octombrie 2016, 15:18)

    dan.c [utilizator]

    .
    • -1 (3 voturi)    
      Chiar credeai (Duminică, 30 octombrie 2016, 19:17)

      Alethea [utilizator] i-a raspuns lui dan.c

      Ca Basescu e dintr-o bucata? Imagineaza-ti doar cate dosare a avut la mana daca ani de zile fratii din PSD nu l-au putut atinge...dar acum, pentru cine se mai indoia, si-a dat arama pe fata. Pacat, mare pacat ca isi vinde sufletul si asta.
  • +11 (21 voturi)    
    ce pot sa zic... (Duminică, 30 octombrie 2016, 15:18)

    liviu_ [utilizator]

    basescu si partidul lui au ajuns o gluma proasta!

    stiu ca sunt incompetent, stiu ca sunt din toate punctele de vedere inferiori. si atunci in loc sa incerce sa se dezvolte, le pun celorlalti bete in roate...
  • +8 (16 voturi)    
    PS: (Duminică, 30 octombrie 2016, 15:20)

    liviu_ [utilizator]

    URS si USB au fuzionat... tribunalul a aprobat fuziunea
    URS nu poate folosi sigla USB...
    nu va suparati da judecatorul care a judecat cazul ar trebui sa plateasca ei statul roman pentur ca e angajat... nu invers...

    ori e legea scrisa pe hartie igenica cu..... maro... ori judecatorii aia stiu legea mai putin decat o stiu motanii mei!
  • +14 (14 voturi)    
    sigla (Duminică, 30 octombrie 2016, 15:30)

    muciflenduri [utilizator]

    Eu nu inteleg de ce nu foloseste USR un cap de bour ca sigla. Cui ii pasa de sigle? Stie careva care e sigla USR sau sigla PMP?
    Orice individ intreg la minte se uita pe foaia pe care o voteaza, si presupun ca votantii USR stiu sa citeasca si nu vor vota o sigla pe care si-o amintesc/sau nu.
    • +6 (10 voturi)    
      Corect-spre exemplu.... (Duminică, 30 octombrie 2016, 16:04)

      gigiN [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      ...capul lui ponta !!!
    • +3 (3 voturi)    
      Se vede ca deja au cheltuit pe materiale (Duminică, 30 octombrie 2016, 16:46)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

      electorale in care apare sigla proscrisa si le-o fi greu sa dea cu piciorul unor bani obtinuti cu truda !

      Pana la urma insa vor fi nevoiti sa schimbe sigla care va fi la fel de putin recognoscibila ca si prima !

      PS. Daca ii vor, oamenii ii vor vota si cu sigla si fara sigla.
      • 0 (0 voturi)    
        electoratul USR nu voteaza sigle (Duminică, 30 octombrie 2016, 19:50)

        bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        Daca ar fi fost vorba de PSD, poate ar fi contat sigla. Dar la USR... am serioase dubii ca voteaza cineva sigla sau afisele electorale.
  • +3 (3 voturi)    
    . (Duminică, 30 octombrie 2016, 16:34)

    theo667 [utilizator]

    un hexagon gen spital farmacie si in interior scris CORUPTIA UCIDE. nu cred ca e inregistrata la OSIM expresia
    • 0 (0 voturi)    
      Super! (Duminică, 30 octombrie 2016, 22:47)

      Jean_Valjeanu [utilizator] i-a raspuns lui theo667

      Ar fi perfecta aceasta sigla! Aminteste de nenorocirea cu Hexi Pharma si arata simpatizantilor consecintele neprezentarii la vot.
  • 0 (4 voturi)    
    Contestatie?? (Duminică, 30 octombrie 2016, 16:45)

    FlorinAnicai [anonim]

    Total gresit. Ziaristul nu a inteles. Reprezentantul PMP in BEJ a spus ca se pare ca s-a facut o contestatie impotriva USR, dar nu de catre PMP.
  • 0 (4 voturi)    
    bichinet (Duminică, 30 octombrie 2016, 19:27)

    Francisc 1 [utilizator]

    imi lasa un gust de kkt cand pronunt numele asta , l-am mai intalnit.
  • +2 (4 voturi)    
    Colosal... (Duminică, 30 octombrie 2016, 20:35)

    Prostu' satului [utilizator]

    Prin urmare, dl. Bichinet - fost stalp de nadejde al PRM, pe vremea lui Vadim Tudor - i-a parasit si pe liberali ca sa devina #1 in PMP-ul vasluian. Ce-mi plac astia care intra intr-un partid nou direct pe posturi de sefi mari... Valoarea nu se dezminte, ce mai incolo incoace.

    Dl. Basescu si partidul sau incep sa aduca tot mai bine cu defunctul PRM si liderul sau (minus parul) - in retorica, dar si metode.