Actual de Cluj: Circ fara seaman dupa alegeri la Cluj. O primarita PSD, acuzata ca a dansat noaptea pe manele la poarta contracandidatei sale

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Marţi, 7 iunie 2016, 15:06 Actualitate | Alegeri locale 2016. Cluj

Primarita din Chinteni, Lucia Suciu (PSD) s-ar fi dus cu sustinatorii sai la poarta contracandidatei sale, Maria Manu, si ar fi inceput sa danseze pe ritmuri de manele dupa anuntarea rezultatelor, scrie Actualdecluj. Publicatia semnaleaza filmuletul postat pe Facebook de fiica contracandidatei Maria Manu, care a filmat imagini cu primarita dansand, dupa ce aceasta a reusit sa castige al patrulea mandat. Fiica contracandidatei sustine, in plus, ca primarita era acompaniata de sotia sefului de post care se manifesta ostentativ in fata casei.

Potrivit ziaristilor de la Actualdecluj.ro, Valentin Suciu, sotul primaritiei din Chinteni care a dansat la poarta contracandidatei,  este seful sectiei Ordine Publica din Politia Cluj.



Lupta electorala foarte stransa pentru Primaria Chinteni s-a terminat in favoarea candidatei PSD, Lucia Suciu, aflata, deja pe la al patrulea mandat, scrie Actualdecluj.ro. Liberalii au crezut, insa, pana in ultimul moment ca vor reusi sa o detroneze pe Suciu, cu ajutorul candidatei lor, Maria Manu, localnica din Chinteni cu destul de vasta experienta in administratia locala. Oamenii din Chinteni spun ca cele doua femei s-au luptat cot la cot pentru a convinge electoratul din satele arondate sa le dea votul. Liberalii spun ca Luciua Suciu nu ar fi jucat corect, pentru ca pe ultima suta de metri ar fi adus mai multe persoane sa-si puna vize de flotant, pentru a putea vota in Chinteni. Asa se face ca in final,  Suciu a iesit in avans cu 400 de voturi.

Ulterior, dupa numaratoarea voturilor, ea s-ar fi dus cu sustinatorii sai la poarta contracandidatei sale, cu masinile. Au deschis muzica si au inceput sa danseze, pe manele. Printre sustinatorii Luciei Suciu s-ar fi aflat si sotia sefului de post. Mai jos aveti un filmulet demonstrativ. Acesta a fost postat pe facebook de fiica Mariei Manu, candidata a PNL. Urmatorul comentariu a insotit filmuletul:  Politia municipiului Cluj nu se sesizeaza ? Deoarece politia din Chinteni nu exista sau este subordonata primarului ( sefa ) ! ( pentru cine nu cunoaste, dansatoarele sunt insasi primarita "sefa" si sotia sefului de post care se manifesta ostentativ in fata casei contracandidatei ) Lupta este pierduta, dar nu si "razboiul" !

In replica, Lucia Suciu Primarita din Chinteni sustine, intr-o declaratie pentru Actualdecluj.ro, ca familia Manu s-a ocupat pe tot parcursul campaniei electorale numai cu dezinformari, jigniri si amenintari. "De o luna de zile se platesc articole denigratoare la adresa mea, intr-o publicatie liberala. Eu am tacut, pentru ca nu am vrut sa dau amploare acestui scandal, dar modul in care doamna Manu continua este sub orice critica. Va spun ca am fost chiar azi la un avocat, sa fac o plangere penala, pentru ca asa nu se mai poate continua. Mie chiar imi este frica, pentru ca domnul Manu este in stare de orice. El oricum are un istoric. A fost sef de post, dar pentru ca a batut niste oameni, a fost mutat ajutor de sef de post intr-o alta comuna. Domnul acesta are niste arme", spune Lucia Suciu.

Mai mult, ea a precizat ca in duminica alegerilor, familia Manu s-ar fi dus la Primarie sa-l acuze pe seful de post ca este un "porc beat": "Ne-am trezit cu echipaje de politie la Primarie. Domnul Manu il acuza pe seful de post este beat ca un porc si ca e nevoie sa faca etilotestul. In loc sa duca seful de post buletinele de vot, el a stat cu politia sa faca testul de alcoolemie. Apoi au venit si au adus steaguri negre la Primarie. Permanent ne-au sicant", a spus Suciu. Ea nu a negat ca se afla in filmuletul in care echipa ei de sustinatori danseaza pe manele. "Este o traditie, in Chinteni, ca dupa alegeri sa facem un tur cu masinile.Cantam, bem o sampanie. Dar nu dansam pe manele. Oricum, silueta care se vede in imagine, nu sunt eu, cred ca se vede si dupa numarul de kilograme", a spus Suciu.


Citeste mai multe despre   









26687 vizualizari
  • +35 (41 voturi)    
    manelars and P$D = S..t (Marţi, 7 iunie 2016, 15:12)

    un domn [utilizator]

    nu cereti P$Dilor decenta..nu au in dotarea Standard !
    • +12 (16 voturi)    
      Se bucura si ea saraca de un castig... (Marţi, 7 iunie 2016, 16:06)

      Geo6101 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ... ca la BINGO! Nu stie ca a fi primar inseamna in primul rand munca in slujba comunitatii; nu stie ca DNA-ul e deja cu ochii pe ea...
      • +1 (3 voturi)    
        e la (Marţi, 7 iunie 2016, 18:47)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Geo6101

        al patrulea mandat, daca am inteles bine din articol. deci stie cu ce se mananca primaria.
        • +1 (1 vot)    
          Ăștia unt PSD. (Miercuri, 8 iunie 2016, 8:47)

          asavreau [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Și ne lăsăm conduși de ei.De ce vreți fraților să trăiți bine dacă vă conduc ciorditorii?4 mandate!
    • +10 (12 voturi)    
      m-am uitat la film (Marţi, 7 iunie 2016, 16:39)

      levierul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ma gandeam ca sunt romani tiganizati, apoi m-am uitat la contul contracandidatei. Cred ca si ea danseaza pe manele. Suntem ceea ce suntem, nimic mai mult.
    • -8 (8 voturi)    
      sunt convins (Marţi, 7 iunie 2016, 18:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ca nici contracandidata nu-i "usa de biserica' cum se zice, asa ca, mai incet cu categorisirile doar intr-o singura parte, ca doar au facut usl si au mai avut si un guvern comun pe vremea lui base/boc.
    • +9 (9 voturi)    
      Cocalarie cat cuprinde in CJ (Marţi, 7 iunie 2016, 23:34)

      Anarb [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      E plin Manasturu' de manele si de nunti de indieni in strada. Si daca fugi din CJ dai in turnuletele din Turda.
  • +22 (24 voturi)    
    cum adica "experienta destul de vasta"? (Marţi, 7 iunie 2016, 15:18)

    ionutionut [utilizator]

    Fratilor, i-am gasit poza: http://tinyurl.com/jcj2maf
    • +16 (18 voturi)    
      Serios? (Marţi, 7 iunie 2016, 15:38)

      JohnnyDepp [utilizator] i-a raspuns lui ionutionut

      Aia nu e cumva Peggy Bundy?
    • +13 (15 voturi)    
      vaaaai (Marţi, 7 iunie 2016, 15:57)

      indolenta [utilizator] i-a raspuns lui ionutionut

      e mai rau decat dna pandele
      • +1 (1 vot)    
        Vrei să te alegi cu înjurături? (Miercuri, 8 iunie 2016, 8:54)

        asavreau [utilizator] i-a raspuns lui indolenta

        De ce îi spui dna lui madam Pandele Firea.Va crede că-i o înjurătură și să vezi perdaf ce iei !Își pune Gabi poalele în cap de e vor cruci și cei din Ferentari!S-au aranjat bucureștenii de 4 ani de țigănie.Dacă până acum era mizerie fizic,va apare și mizeria verbală pe pot de autoritate locală.
    • -1 (5 voturi)    
      wow, (Marţi, 7 iunie 2016, 18:52)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui ionutionut

      cata tencuiala are fratilor pe fatada si ce termopane rimelateeeee. ramai bujbe in fata acestei frumuseti locale. un concurs de miss primarita ar lansa-o fulgerator pe orbita internationala a divelor.
    • 0 (4 voturi)    
      La soare te poti uita (Marţi, 7 iunie 2016, 20:40)

      V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui ionutionut

      Iar la dansa ba.
  • +20 (36 voturi)    
    xxx (Marţi, 7 iunie 2016, 15:22)

    gigicel [utilizator]

    Credeti ca Firea nu a facut la fel? Acum ca Bucurestiul si Voluntariul sunt in "familie"... :)))
    • -19 (39 voturi)    
      xxx te uiti al pre mult xxx! (Marţi, 7 iunie 2016, 15:35)

      traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui gigicel

      mai ia o pauza prietene ca te doare mana! nu toti bucurestenii sunt la fel asa cum nu toti clujenii sunt la fel! Sa iti mai zic ca 25 % din bucuresteni sunt bucuresteni nascuti aici? nu are rost ca esti prea ingust la minte!
      • +6 (20 voturi)    
        Cind spui adevarul iei minusuri. (Marţi, 7 iunie 2016, 16:17)

        quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui traian_mari

        Vezi cum iei voturi negative cind spui ca majoritatea bucurestenilor sint de fapt bucuresteni nascuti in alta parte si veniti din provincie.
        • +4 (10 voturi)    
          sunt numai unguri prietene! (Marţi, 7 iunie 2016, 19:25)

          traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui quietguy58

          Ne batem capul degeaba!! nu se merita
      • -6 (16 voturi)    
        stiai ca (Marţi, 7 iunie 2016, 16:19)

        CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui traian_mari

        stramosii tai au venit din africa, mai exact etiopia.

        Aia cu Bucurestenii nascuti in Bucuresti sau nu zice multe despre frustrarile tale.
        • +5 (9 voturi)    
          stramosii mei sunt si stramosii tai! (Marţi, 7 iunie 2016, 19:25)

          traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

          asta in ca ca nue sti bozgor...daca esti bozgor esti mongolez! in caz ca nu ai vazut pana acum un meci de-al Romaniei jucat pe arena nationala iti arat eu un link cum se canta desteapta-te romane si cum bucurestenii isi iubesc tara mai mult ca oricine ( e pe limba ta) sa intelegi mai bine https://www.youtube.com/watch?v=5TuXcJdO3eI uitata-te la primele 5 minute si spune-mi ce simti!!! cred ca ura si invidie ca putem sa cantam atat de frumos probabil!
        • +5 (9 voturi)    
          O revizuire a gramaticii limbii romane (Marţi, 7 iunie 2016, 19:37)

          quietguy58 [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

          In cazul tau, o revizuire, chiar si sumara, a gramaticii limbii romane pare a fi foarte indicata si ar face adevarate minuni (aleluia).

          Daca vrei sa scrii un comentariu care va citit si de alte persoane, fa efortul de a-l scrie inteligibil si cit de cit corect gramatical.
      • -5 (7 voturi)    
        in loc (Marţi, 7 iunie 2016, 18:55)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui traian_mari

        sa te oftici, mai bine ai deschide o sticla de bors sampanizat, acum ca am avut onoarea, ca bucuresteni, sa ne infratim cu metropola voluntari.
        multumim din suflet celor 67% absenti de la vot, pentru ca si datorita lor avem mandretea de gurist a3 ca primar gheneral.
      • +2 (2 voturi)    
        In loc sa ne iubim tara si sa fim de aceeasi parer (Marţi, 7 iunie 2016, 19:27)

        traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui traian_mari

        Noi ne contrazicem si ne uram!
  • +18 (20 voturi)    
    Coafeza & fostul politist,doi trogoloditi PSDei (Marţi, 7 iunie 2016, 15:37)

    Plagarus [utilizator]

    Nici o asteptare de la asemenea caricatura de familie
  • -1 (23 voturi)    
    Nu inteleg (Marţi, 7 iunie 2016, 15:39)

    V. Veroiu [utilizator]

    Nu inteleg pentru ce trebuie sa stricati bucuria si placerea oamenilor alesi care se distreaza la ei, pe teritoriul lor pe persoana fizica.
  • +8 (22 voturi)    
    Clasic pesedist (Marţi, 7 iunie 2016, 15:44)

    Locke Lamora [utilizator]

    Alegerile astea si cele din toamna vor duce tara inapoi in haos....se va pierde inca o generatie.
    • -3 (19 voturi)    
      LoL (Marţi, 7 iunie 2016, 16:01)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui Locke Lamora

      Poate asta meritati.... pleaca din tara daca nu iti convine cum au facut mult inclusiv subsemnatul. Lasa-i sa isi rupa capu' intre ei. Cat despre fostul si actualul primar din Chinteni pacat ca DNA nu investigheaza trecerea pasunii comunei in intravilan si unde si-au facut toti amaratii din Cluj case, zic amarati ca sunt aia care nu si-au permis teren in Borhanci, Faget, etc.
      • +12 (14 voturi)    
        Meritati? (Marţi, 7 iunie 2016, 16:25)

        CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

        tu nu mai ai pe nimeni in tara, parinti, prieteni, oameni corecti, la care tii, etc?

        Eu am enorm de multi asa ca nu iti inteleg parerea.
        Mai mult, cred ca ne trebuie razboi, trebuie sa nu mai acceptam acesti paraziti inculti si lacomi sa se cocoate peste tot.

        Lucrurile misca acum diferit in Romania, daca Ratiu candida acum ajungea presedinte.
        Nu stiu insa daca poti sa intelegi ce zic.

        Pe de alta parte, daca iti duci frustrarea in alta parte, ne-ar face mare placere.
        Cred ca, daca esti emigrat de mai mult de 3 ani deja nu iti mai convine mare lucru pe acolo.
        Corect?
        • -3 (13 voturi)    
          Va contrazic (Marţi, 7 iunie 2016, 16:44)

          V. Veroiu [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

          Ratiu singur nu ar fi putut face nimic fara suportul politic al exact celor pe care sa-i inlature. Ar fi existat 3 scenarii posibile:

          1. Murea de inima rea.

          2. Se complacea (nu ar fi facut nimic).

          3. Ar fi ars in carne vie insa nu ar fi mers fara niste pedepse exemplare, de exemplu confiscarea intregii averi. DAR cum acesti oameni fac si legea si nici nu sunt prosti si au mutate sumele in afara, cum le confisti? Pe ce temei legal? Ramane asadar doar pedeapsa cu moartea care le-ar face un pic de frica.

          Romania nu a avut comunism decat o mica perioada: perioada epurarilor. Dupa ea insa comunismul a fost nimic altceva decat un feudalism cu alt nume. Ce vedeti azi nu e reintoarcerea comunistilor ci pur si simplu nasterea unei noi generatii de feudali.
        • -9 (13 voturi)    
          LoL (Marţi, 7 iunie 2016, 16:48)

          Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

          Daca si cu Parca se plimbau pe o barca, daca Daca nu era Parca parca se inneca. Cam asta spui tu. Ma simt super aici, totul imi convine din ce in ce mai mult....sunt de mai bine de 10 ani. Treaba asta se numeste integrare...un concept prea greu de inteles pentru un ruman.
          • +7 (11 voturi)    
            .. (Marţi, 7 iunie 2016, 17:10)

            JohnnyDepp [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

            Atunci de ce tot pierzi vremea pe hotnews daca te-ai integrat asa de bine? N-ai ceva ziare locale pe care sa-ti spui parerea? Sau alora nu le pasa de parerea ta?
            • -2 (4 voturi)    
              nu v-ati prins (Marţi, 7 iunie 2016, 18:58)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyDepp

              omul e ruman, in timp ce noi suntem romani.
  • +8 (10 voturi)    
    ! (Marţi, 7 iunie 2016, 16:03)

    melcul_naravas [utilizator]

    Acum, spuneti si voi, ce altceva puteau sa danseze alesii PSD, decat manele.Ar fi avut toata admiratia daca ar fi jucat dansuri populare, dar ..." Omul ajunge ce poate si ramane ce este"
  • -1 (5 voturi)    
    ... (Marţi, 7 iunie 2016, 16:04)

    JohnnyDepp [utilizator]

    Am uitat sa va precizez ca in trecut tipa ce-a pierdut si-a facut reclama pe actualdecluj.ro, e vorba despre un articol publinews.

    http://actualdecluj.ro/p-candidatii-pnl-care-se-bat-sa-castige-clujul/
  • +8 (10 voturi)    
    Se stie (Marţi, 7 iunie 2016, 16:17)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Cand nu e hot, P$D-istul e nesimtit.
  • +2 (2 voturi)    
    radiatii (Marţi, 7 iunie 2016, 16:26)

    anaaremerefrumoase [utilizator]

    radiatii de frumusete

    http://i.imgur.com/er6KDdE.jpg?1
  • +7 (11 voturi)    
    E PSD, (Marţi, 7 iunie 2016, 16:44)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    implicit neciopliti.
  • +7 (7 voturi)    
    Hai zi-o p-aia!!! (Marţi, 7 iunie 2016, 17:00)

    kerr [utilizator]

    Daca mai naste Fierea inca un puradel, sa te tii atunci: guta si salam la Opera, cu nasu' becali amfitrion, darul sa fie fara numar, televiziuni cacalau, asa ca sa vada toata tara si sa devina trend national!
  • +4 (4 voturi)    
    Cand vedeti asa ceva, atentie la buzunare (Marţi, 7 iunie 2016, 17:17)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    Distrag atentia ca sa fure din casa femeii, probabil ceva documente sau bani, bijuterii cu politia la plimbare.
  • +4 (4 voturi)    
    Înapoiere... (Marţi, 7 iunie 2016, 17:58)

    Ricanantul [utilizator]

    Băieți, poate ne prindem și noi acum de procentajele psd-ului... din păcate avem un mediu rural înapoiat, intoxicat până la refuz de cancerul social-democrat. Oribil.
    Măcar de pierdea psd-ului prin mai multe orașe...
  • +3 (5 voturi)    
    Hotnews...selectati comentariile? (Marţi, 7 iunie 2016, 20:11)

    traian_mari [utilizator]

    Aratati toate comentariile
  • +1 (5 voturi)    
    Primarita din Chinteni (Marţi, 7 iunie 2016, 21:31)

    Mita82 [utilizator]

    Afirmatia primaritei ca nu ia este persoana din filmul postat este falsa. Dupa 5 ani de sora medicala si 16 ani de primarita cred ca toti cei treziti din somn la ora 2 noaptea au recunoscut-o. In periplul ei, era insotita de politia comunei. Scopul ei este de fapt de a-si intimida supusii.
  • +2 (2 voturi)    
    statuia din fata portii (Miercuri, 8 iunie 2016, 14:29)

    neurino [utilizator]

    daca doamna primar nu isi face si statuie-n fata portii sa moara tot dusmanii penelisti, tot degeaba.
    Acum intre noi fie vorba, n-am prea vazut mari diferente intre doamna actual-viitor primar si contracandidata.