Liviu Dragnea: Am mizat pe aceasta femeie ambitioasa si foarte curajoasa. Bucurestiul are in premiera o femeie primar

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 5 iunie 2016, 21:13 Actualitate | Alegeri locale 2016. Bucuresti

Livu Dragnea
Foto: Agerpres
Presedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat, duminica seara, dupa ce exit-poll-urile realizate la iesirea de la urne au indicat-o invingator detasat in alegerile pentru Primaria Capitalei pe Gabriela Firea, ca "Am mizat pe aceasta femeie ambitioasa si foarte curajoasa. A facut fata tuturor atacurilor. Bucurestiul are in premiera o femeie primar, iar PSD are in premiera primar general."

Liviu Dragnea a tinut sa ii ofere Gabrielei Firea 3  3 trandafiri - "pentru curaj, tenacitate si responsabilitate".










1681 vizualizari
  • +7 (9 voturi)    
    haha... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:20)

    liviu_ [utilizator]

    un condamnat penal isi da cu parerea despre cine a castigat cele mai penibile alegeri de dupa 89 încoace...
    • +3 (3 voturi)    
      Firea e pe măsura lui Dragnea, nicio problemă (Duminică, 5 iunie 2016, 21:35)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Ăștia sunt bucureștenii, tot ei l-au votat și pe Oprescu. De mai multe ori !
  • +3 (3 voturi)    
    FMM! (Duminică, 5 iunie 2016, 21:40)

    schroedinger [utilizator]

    Atat pentru condamnat!
  • +3 (3 voturi)    
    Ambitzu-i mare si la tine,sa ramai penalul sef (Duminică, 5 iunie 2016, 22:15)

    Plagarus [utilizator]

    Nu vei ramane singur in banca condamnatilor, caci se pregateste sa se inghesuie si "dr'' Ponta Viorel
  • +3 (3 voturi)    
    felicitari! (Duminică, 5 iunie 2016, 22:16)

    CRMS [utilizator]

    Ne asteptam sa fie o demna continuatoare a lui Oprescu, asa cum merita bucurestenii.
    Nu ne asteptam la nimic altceva de la PSD!
  • +4 (4 voturi)    
    Tradus: (Duminică, 5 iunie 2016, 22:18)

    potaissa [utilizator]

    eu sunt un cocalar, ea este o pitipoanca folosita ca pres de PSD....bla,bla,bla....
  • +1 (1 vot)    
    Lasa ca ... (Duminică, 5 iunie 2016, 23:01)

    RoManMan [utilizator]

    ... si Craiova a avut in premiera o femeie primar ...
  • 0 (0 voturi)    
    obraz (Luni, 6 iunie 2016, 9:56)

    Ilidia [utilizator]

    La ce obraz "finut"are, toval, nu alta, tata asta rezista la orice "atac".
  • +2 (2 voturi)    
    In ce tara traim? (Luni, 6 iunie 2016, 10:17)

    BibiAfricanul [utilizator]

    Tovarase Dragnea, nesimtirea dumneavoastra nu are margini. Mergeti cu ploconul la nefericitii aia de la PNL si multumiti-le lor, nu va mai laudati cu marea victorie de jumatate de cartier.
    Cat despre curaj - pe bune - Madam Firea Pandele (apropo' daca este atat de atasata de valorile familiei, de ce nu a luat numele sotului?) este doar o aroganta parvenita care, desi declara cu toata taria toleranta ZERO la coruptie, il urmeaza pe Condamnatul DEFINITIV, pe calea dreptatii si bunastarii (personale).
    Singura mea speranta este sa ii urmeze lui Oprescu, evident, impreuna cu sotul Pandele, alt neispravit, la fel de arogant si corupt.
    In incheiere, va urez dumneavoastra si colaboratorilor doi ani cu executare!