UPDATE Primele rezultate oficiale partiale: Rezultat istoric pentru PSD, dezastru pentru PNL. PSD a castigat Primaria Bucuresti (Firea) si cinci primarii de sector. Nicusor Dan (locul 2) il intrece detasat pe Catalin Predoiu. In rezultatele provizorii, Clotilde Armand a trecut pe locul 2 la sectorul 1

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 5 iunie 2016, 20:52 Actualitate | Alegeri locale 2016. Bucuresti

Alegeri
Foto: Colaj foto
Gabriela Firea a castigat detasat Primaria Capitalei, potrivit primelor rezultate oficiale partiale furnizate de Biroul Electoral Central si exit-poll-urilor realizate de Digi 24, Romania TV si Antena 3. Candidata PSD e urmata de Nicusor Dan, la mare distanta de liberalul Catalin Predoiu - marele perdant al alegerilor, si Robert Turcescu. Rezultatele oficiale provizorii si exit-poll-urile arata ca PSD a castigat Primaria Generala si cinci din sase primarii de sector.


UPDATE ora 6.30 Biroul Electoral Central: Rezultate oficiale provizorii

Gabriela Firea (PSD+UNPR) - 43,02%

Nicusor Dan (USB) - 30,50%

Catalin Predoiu (PNL) - 11,17%

Robert Turcescu (PMP) - 6,4%


Primaria sectorului 1:

Dan Tudorache (PSD)  - 31,13 %

Clotilde Armand (USB) - 28,75%


Primaria sectorului 2:

Mugur Toader (PSD) - 32,8%

Dan Cristian Popescu (PNL) - 23%


Primaria sectorului 3:

Robert Negoita (PSD) - 60,3%

Roxana Wring (USB) - 16,99%


Primaria sectorului 4:

Daniel Baluta (PSD-UNPR) - 39%

Razvan Sava (PNL) - 22%


Primaria sectorului 5:

Daniel Florea (PSD) - 36,5%

Ovidiu Raetchi (PNL) - 26,52%


Primaria sectorului 6:

Gabriel Mutu (PSD) - 36,88%

Mihai Danes (USB) - 20,82%



Primele rezultate oficiale provizorii prezentate de Biroul Electoral Central (sursa: Mediafax):

Gabriela Firea (PSD+UNPR) - 45,5%

Nicusor Dan (USB) - 27,5%

Catalin Predoiu (PNL) - 11%

Robert Turcescu (PMP) - 6,3%

Daniel Barbu (ALDE) - 2,9%

Adrian Severin (PDS) - 2%

Catalin-Ioan Berenghi - 1,8%

Bogdan Diaconu (PRU) - 1,5%

Iulia Gorea (PNTCD) - 0,4%


Primaria sectorului 1:


Clotilde Armand (USB) - 32,3 %

Dan Tudorache (PSD) - 31,9%

Alexandru Nazare (PNL) - 16,6%

Eugen Tomac (PMP) - 7,2%


Primaria sectorului 2:

Mugur Toader (PSD) - 40%

Dan Cristian Popescu (PNL) - 21,8%

Dumitru Pelican - 13,2%

Antoneta Bugner (USB) - 9,6%


Primaria sectorului 3:

Liviu Negoita (PSD) - 64,4%

Roxana Wring (USB) - 13%

Cristina Pocora (PNL) - 8,8%

Cristian Petrescu (PMP) - 4,6%


Primaria sectorului 4:

Daniel Baluta (PSD) - 37,3%

Razvan Sava (PNL) - 23,4%

Dumitru Dobrev (USB) - 17,1%


Primaria sectorului 5:

Daniel Florea (PSD) - 36,1%

Ovidiu Raetchi (PNL) - 30,9%

Marian Vanghelie (PDS) - 15,6%


Primaria sectorului 6:

Gabriel Mutu (PSD) - 38,7%

Mihai Danes (USB) - 18,5%

Stefan-Viorel Florescu - 16,7%

Razvan Mironescu (PNL) - 11,2%


Singura primarie care nu a fost transata este Primaria Sectorului 1, unde primele rezultate, dar si exit-poll-urile o dau castigatoare pe frantuzoaica Clothilde Armand (partidul lui Nicusor Dan), cu un mic avans in fata candidatului PSD.


Digi 24, exit poll IRES, estimare valabila pentru ora 20.00:

Primaria Bucuresti: Gabriela Firea (PSD): 42,1%, Nicusor Dan (USB): 29,8%, Catalin Predoiu (PNL): 13,3%, Robert Turcescu (PMP): 6,1%, Daniel Barbu (ALDE): 3,9
%

Consiliul General

PSD+UNPR - 39,9%

USB - 26,1%


Exit Poll pe sectoare:

Sectorul 1:
Clotilde Armand (USB)- 32,5% (rezultat updatat)
Dan Tudorache (PSD) - 30,5%
Alexandru Nazare (PNL) - 19,7%

Sectorul 2:
Mugur Toader (PSD / UNPR) - 35,7%
Dan Cristian Popescu (PNL) - 22,4%

Sectorul 3:
Robert Negoita (PSD) - 60,3%
Cristina Pocora (PNL) - 10,3%

Sectorul 4:
Daniel Baluta (PSD) - 38,4%
Razvan Sava (PNL) - 21,9%

Sectorul 5:
Dan Florea (PSD+UNPR) - 35,4%
Marian Vanghelie - 20,7%
Ovidiu Raetchi (PNL) - 28,1%

Sectorul 6:
Gabriel Mutu (PSD)- 37,4%
Mihai Danes (USB) - 21,8%
Razvan Mironescu - 13,1%

Romania TV, exit poll CURS si Avangarde, estimare valabila pentru ora 20.00:

Primaria generala:
Gabriela Firea:41,5%
Nicusor Dan: 30,3%
Catalin Predoiu:12,3%
Robert Turcescu: 6,86%
Daniel Barbu: 4,19%


Consiliul General:

PSD:40,2%
PNL:15%
USB:24,8%
ALDE:7,6%

Sectoare (castigatori, fara procente):

Sectorul 1:
1. Daniel Tudorache (PSD)

Sectorul 2:
1. Mugur- Mihai Toader (PSD+UNPR)

Sectorul 3:
1. Robert Negoita - PSD+UNPR

Sectorul 4:
1. Daniel Baluta - PSD+UNPR

Sectorul 5:
1. Daniel Florea( PSD)

Sectorul 6:
1. Gabriel Mutu (PSD)

Antena 3, exit poll Sociopol - valabile pentru ora 19:30:

Primaria Generala:

Gabriela Firea - 41 %
Nicusor Dan -  29 %
Catalin Predoiu -  14%
Robert Turcescu - 6 %
Daniel Barbu -  4%

Consiliul General:
PSD -  38 %
PNL -  19 %
USB -  19 %
ALDE -  8 %


Citeste mai multe despre   









87077 vizualizari
  • +31 (53 voturi)    
    hai Nicusor Dan! (Duminică, 5 iunie 2016, 20:58)

    zzztop [utilizator]

    e timpul ca pnl care au fost cel putin in Bucuresti niste impostori sa lase locul adevaratei opozitii: a celor competenti si care muncesc cinstit in Romania.
    • -6 (32 voturi)    
      Ce facusi mutulică? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:38)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

      Nu putusi să-l lași pe Marian Munteanu să câștige primăria capitalei, trebui să-ți asumi tu candidatura ca s-o dai de gard. Sper ca ești mulțumit de ce-ai făcut. Penibil.
      • +6 (24 voturi)    
        dreapta impărtită (Duminică, 5 iunie 2016, 22:21)

        m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        Altfel stăteau lucrurile dacă alegerile erau in 2 tururi. P$D a câștigat pentru că voturile celor de dreapta s-au impărtit la mai multi candidati. Firea n-a avut o campanie strălucită așa cum o laudă toti analiștii la TV, ci Predoiu a fost iepurele Firii in lupta pentru București iar Nicușor Dan a fost atât de incăpătânat cât să nu bată palma cu PNL, ca să nu-și schimbe sloganul.
        • +13 (15 voturi)    
          uita-te la (Luni, 6 iunie 2016, 7:45)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

          procente si ai sa constati ca predoiu cu cele 11% trenbuia sa renunte de mult la candidatura si sa-l sustina pe cel care avea o sansa sa o invinga pe fierea.
          • +1 (5 voturi)    
            despre absenteism (Luni, 6 iunie 2016, 14:55)

            alexro [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Raspund aici multor indivizi de mai jos care au ales sa absenteze, dar sunt convinsi ca au dreptate si ca au dreptul sa se planga de rezultat. Unul din ei mai jos spune:

            "...Sigur că doamna Vrânceanu va fi o mare dezamăgire, așa cum ar fi fost și Nicușor Dan, dacă ar fi câștigat..."

            Aceasta gandire denota lipsa de perspectiva, lipsa de intelegere, si ceva lacune de alt tip pe care nu le mai clasific ca sa nu jignesc. Voi, cei ca tine, care nu (mai) votati, aveti un discurs ce impinge la perplex. Cum de esti tu asa sigur ca Nicusor Dan ar fi fost o mare dezamagire daca ar fi castigat? Il cunosti? L-ai studiat cu adevarat? Din discursul tau nu reiese decat ca nu vrei sa crezi altceva, si atat.

            Sa-mi fie cu iertare, dar pentru voi oricine ar fi o dezamagire, inainte sa il/o cunoasteti. Nu va cere nimeni sa credeti, dar refuzati sa va documentati. Nici Dumnezeu nu va ajunge la nas. Unde va credeti?

            Aveti impresia ca unele lucruri adevarate si-au pierdut veridicitatea doar fiindca s-au rostit prea des. Cumva, in mintea voastra, faptul ca hotii au fost legitimati prin absenteism nu mai e adevarat, si nu mai merita luptat, pentru ca s-a spus asta prea des.

            E inca adevarat! Faptul ca voi v-ati desensibilizat nu are nici o legatura. Inca trebuie schimbat!

            Indiferent de ce crezi, cu toata lehamitea si superioritatea pe care o simti fata de politicieni sau cei din jur, esti partas la putrezeala si coruptia din Ro. Multi inca se lupta cu toata aceasta mizerie, iar tu alegi sa nu mergi nici macar la vot pentru ca esti desensibilizat, satul, si superior?!? Rusine.
            • +2 (2 voturi)    
              Pentru alexro (Luni, 6 iunie 2016, 17:30)

              adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui alexro

              Felicitari pentrui comentariu ! Vreau sa-ti dau 20 de plus, din pacate nu pot sa-ti dau decat unu.
          • -1 (1 vot)    
            despre absenteism (Luni, 6 iunie 2016, 14:55)

            alexro [utilizator] i-a raspuns lui nahir

            Raspund aici multor indivizi de mai jos care au ales sa absenteze, dar sunt convinsi ca au dreptate si ca au dreptul sa se planga de rezultat. Unul din ei mai jos spune:

            "...Sigur că doamna Vrânceanu va fi o mare dezamăgire, așa cum ar fi fost și Nicușor Dan, dacă ar fi câștigat..."

            Aceasta gandire denota lipsa de perspectiva, lipsa de intelegere, si ceva lacune de alt tip pe care nu le mai clasific ca sa nu jignesc. Voi, cei ca tine, care nu (mai) votati, aveti un discurs ce impinge la perplex. Cum de esti tu asa sigur ca Nicusor Dan ar fi fost o mare dezamagire daca ar fi castigat? Il cunosti? L-ai studiat cu adevarat? Din discursul tau nu reiese decat ca nu vrei sa crezi altceva, si atat.

            Sa-mi fie cu iertare, dar pentru voi oricine ar fi o dezamagire, inainte sa il/o cunoasteti. Nu va cere nimeni sa credeti, dar refuzati sa va documentati. Nici Dumnezeu nu va ajunge la nas. Unde va credeti?

            Aveti impresia ca unele lucruri adevarate si-au pierdut veridicitatea doar fiindca s-au rostit prea des. Cumva, in mintea voastra, faptul ca hotii au fost legitimati prin absenteism nu mai e adevarat, si nu mai merita luptat, pentru ca s-a spus asta prea des.

            E inca adevarat! Faptul ca voi v-ati desensibilizat nu are nici o legatura. Inca trebuie schimbat!

            Indiferent de ce crezi, cu toata lehamitea si superioritatea pe care o simti fata de politicieni sau cei din jur, esti partas la putrezeala si coruptia din Ro. Multi inca se lupta cu toata aceasta mizerie, iar tu alegi sa nu mergi nici macar la vot pentru ca esti desensibilizat, satul, si superior?!? Rusine.
        • +1 (1 vot)    
          PMP penibil (Luni, 6 iunie 2016, 12:14)

          midumi [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

          Mie mi se pare ca adevaratul iepure a fost Turcescu, cu cele 6% ale lui....
        • +3 (3 voturi)    
          pentru Mihai (Luni, 6 iunie 2016, 12:17)

          adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

          Nicusor Dan nu avea de ce sa bata palma cu PNL. PNL si Turcescu trebuiau sa renunte la candidatura si sa-l sustina pe Nicusor Dan. Asa ar fi castigat USB, si ar fi fost primar general Nicusor Dan . Dar te pui cu orgoliul Buldogului?!
      • -7 (21 voturi)    
        Tara lui Ponta si Dragnea, oltenia (Duminică, 5 iunie 2016, 23:24)

        transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        Facusi, putusi, dar limbus romanus nu putem vorbi? Ca nu ne place la toti zaibaru, daca pricepi oltenush.
        • +7 (15 voturi)    
          Avem presedinte si premier din Ardeal! (Luni, 6 iunie 2016, 0:04)

          traian_mari [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

          Daca nu va mobilizati normal ca pierdeti! eu nu pot schimba cu un vot totul!
          • -6 (12 voturi)    
            clotilde, dragostea mea :)) (Luni, 6 iunie 2016, 2:38)

            robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui traian_mari

            7 dintr-o lovitura
        • 0 (0 voturi)    
          Inteligentule (Luni, 6 iunie 2016, 15:58)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui transpenibilus

          Nu ești în stare să observi ironia? Du-te-n tara tara ta condusă de dragnea si ponta.
      • -1 (1 vot)    
        penibili (Luni, 6 iunie 2016, 7:43)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

        sunt pacalicii de asa zisi opozanti, pnl-ul fiind pe locul intai (macar la asta).
    • +1 (11 voturi)    
      Diferenta 0.02% intre sondaje = Trucare Rezultate (Duminică, 5 iunie 2016, 21:39)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

      Diferențele intre sondaje sunt statistic imposibile. Oricât de bine ar fi realizate nu poți scoate o precizie mai buna de 1%.

      (1) Gabriela Firea:
      Sondaj TVR - 42,48%;
      Exit poll IRES - 42,1%

      (2) Nicuşor Dan:
      Sondaj TVR - 29,82%;
      Exit poll IRES - 29,8%

      Trebuie așteptate rezultatele oficiale finale. Diferențele fata de exit poll-uri vor fi enorme.
      • 0 (0 voturi)    
        E clar.... (Luni, 6 iunie 2016, 13:21)

        midumi [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        anulam atunci alegerile si de la capat!
    • -3 (11 voturi)    
      competenti? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:44)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

      Habar n-ai ce mafie are in spate!
    • +18 (30 voturi)    
      Bravo (Duminică, 5 iunie 2016, 21:52)

      m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

      Bucurestenii isi merita soarta ! Ati votat P$D.
      • +1 (5 voturi)    
        bucurestenii, (Luni, 6 iunie 2016, 7:53)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

        care nu s-au prezentat la vot nu mai au voie, sa mai clampane impotriva alesilor (ca-i coruptie, ca se fura, ca nu au strada, ca le cad peretii proaspat termoizolati, ca dureaza dublu timpului necesar lucrarilor de modernizare a arterelor de circulatie, ca trebuie sa dam bai inapoi la ue din cauza asta, etc.).
        din 2008 de la alegerea "independentului" oparescu, din cauza indeferentei crase a 60-70% alegatori, avem parte numai de spinii mafiei trandafirii.
        • 0 (2 voturi)    
          Te înșeli (Luni, 6 iunie 2016, 13:15)

          marius v [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Prostia asta o credeam și eu până am hotărât să nu mai merg la niciun fel de alegeri. Și știi de ce am hotărât asta? Pentru că fusesem în urmă cu 4-8-12-16-20 de ani și am observat că ei sunt mai mulți decât mine. Prostia și ticăloșia sunt invincibile pe acest teritoriu, de la Burebista încoace.

          Cetățenii cu conștiință și simț civic, ăia de s-au dus să voteze, n-au făcut altceva decât să o valideze pe Gabriela Vrânceanu. Eu îi felicit pe cei care nu s-au dus la vot, dar tare mi-e teamă că rezultatele acestea s-ar fi obținut și cu prezența 100 %. Dacă alegătorii de dreapta sunt atât de inteligenți și realiști, de ce nu l-au votat pe candidatul cu cele mai multe șanse (Nicușor Dan)? Trebuia să vă dea voie Predoiu să faceți asta?

          Sigur că doamna Vrânceanu va fi o mare dezamăgire, așa cum ar fi fost și Nicușor Dan, dacă ar fi câștigat, așa cum este Klaus Johannis (pe care, de asemenea, nu l-am votat, pentru că n-am fost nici atunci la vot).

          Dacă pui un inginer electronist (exemplu ales la întâmplare) să păzească oile, el va fi nevoit să devină cioban, altfel va eșua într-o activitate considerată cu mult mai simplă decât cea pentru care s-a pregătit.

          În concluzie, absenteiștii (adică majoritarii) vor avea dreptul să blameze în continuare, numai că blamul lor nu va mai fi îndreptat spre primar, ci spre cei care l-au adus acolo, spre fraierii care s-au dus la vot. Spre cei care nu se mai satură să ia țepe.
          • +2 (2 voturi)    
            pacat (Luni, 6 iunie 2016, 14:49)

            alexro [utilizator] i-a raspuns lui marius v

            Spui: "...Sigur că doamna Vrânceanu va fi o mare dezamăgire, așa cum ar fi fost și Nicușor Dan, dacă ar fi câștigat..."

            Aceasta gandire denota lipsa de perspectiva, lipsa de intelegere, si ceva lacune de alt tip pe care nu le mai clasific ca sa nu jignesc. Voi, cei ca tine, care nu (mai) votati, aveti un discurs ce impinge la perplex. Cum de esti tu asa sigur ca Nicusor Dan ar fi fost o mare dezamagire daca ar fi castigat? Il cunosti? L-ai studiat cu adevarat? Din discursul tau nu reoese decat ca nu vrei sa crezi altceva, si atat.

            Sa-mi fie cu iertare, dar pentru voi oricine ar fi o dezamagire, inainte sa cunoasteti. Nu va cere nimeni sa credeti, dar refuzati sa va documentati. Nici Dumnezeu nu va ajunge la nas. Unde va credeti?

            Aveti impresia ca daca unele lucruri adevarate si-au pierdut veridicitatea doar fiindca s-au rostit prea des. Cumva in capul vostru, faptul ca hotii au fost legitimati prin absenteism nu mai e adevarat doar fiindca s-a spus asta prea des.

            E inca adevarat! Faptul ca voi v-ati desensibilizat nu are nici o legatura.

            Indiferent de ce crezi, cu toata lehamitea si superioritatea pe care o simti fata de politicieni sau cei din jur, esti partas la putrezeala si coruptia din Ro.
            • -1 (1 vot)    
              Uite care-i treaba! (Marţi, 7 iunie 2016, 1:25)

              marius v [utilizator] i-a raspuns lui alexro

              Deja ai reușit să mă jignești cu acest răspuns copy-paste pe care îl consideri atât de elaborat încât l-ai inserat în mai multe locuri. Se pare că faci deja parte din staff-ul viitorului partid care și-a pus în cap să salveze toată țara, ca Bruce Willis. Ei, imaginează-ți că, așa cum există votanți care se duc la urne ca să aibă drumul călători, există oameni care absentează în cunoștință de cauză, tocmai pentru că s-au documentat. A prezentat candidatul tău vreun proiect credibil? Nimic! Rien! Nothing! Nada! Atât informațiile de pe usb.ro cât și broșurica aceea cu planul de salvare sunt cu mult sub nivelul mării. Cu toată modestia, nu mi-ar lua mai mult de o oră să încropesc un plan de 3 ori mai voluminos și mai realist. Nu v-a fost rușine când ați obținut procentajul acela uluitor fără să-l meritați?! Dacă ar fi câștigat candidatul vostru, pe unde scoteați cămașa când bucureștenii voiau să vadă rezultate? Are Nicușor Dan idei dar nu reușește să le exprime? Să angajeze un cascador sau să le transpună în limbaj binar!
              Dacă mă citezi, fă-o până la capăt, adică las-o și pe aia cu Johannis, pentru că explică parțial de ce Nicușor ar fi fost o dezamăgire. Iar dacă citeai cu atenție ceea ce am scris eu acolo ai fi înțeles (sau poate nu) pe cine criticam și de ce.
              Au câștigat niște nulități cu ajutorul unor zombi. Este cât se poate de logic. Poți să fii cât de entuziast vrei, dar, vorba unui scriitor ceh, să nu ai prea mari așteptări de la sfârșitul lumii! Și mai ales nu-i condamna pe cei care nu-ți împărtășesc entuziasmul. Or ști ei ceva.
              • 0 (0 voturi)    
                de asteptat (Marţi, 7 iunie 2016, 17:47)

                alexro [utilizator] i-a raspuns lui marius v

                Era de asteptat sa ma acuzi ca fac parte din vreun partid. Acest tip de muscaturi si acuze arata inca o data lipsa de interes si perspectiva, si agresivitatea gratuita in tentativa de argumentatie pe care tu si cei ca tine o folositi in mod perpetuu.
                • 0 (0 voturi)    
                  Bine, Alex! (Marţi, 7 iunie 2016, 18:52)

                  marius v [utilizator] i-a raspuns lui alexro

                  Oricât de straniu ți s-ar părea, te anunț că există oameni care gândesc cu capul lor, nu cu capul altora. Și tot straniu ți se va părea că sper să ai dreptate. Adică să fie Nicușor Dan ceea ce crezi tu că este. Aștept de un sfert de secol minunea aceasta. Dar, atenție, chiar dacă este cinstea și integritatea personificate (deși să salvezi Bucureștiul/țara de politicieni intrând în mocirla politică nu este un început promițător), va fi nevoit să devină... politician. Nu poți fi jucător de rugby pentru că ai făcut performanță în balet.
                  Îți doresc noroc în viață. Vei avea mare nevoie de el.
                  • 0 (0 voturi)    
                    desigur (Miercuri, 8 iunie 2016, 13:43)

                    alexro [utilizator] i-a raspuns lui marius v

                    Categoric exista oameni care gandesc cu capul propriu, chiar si tu probabil, dar aspectul asta e complet pe langa discutie. Insisti pe Nicusor Dan, care e doar un exemplu de om pe care-l ignori din oficiu si refuzi sa crezi doar pentru ca te-ai desensibilizat. Esti convins ca ai dreptate dar iti lipsesc argumentele ("toti sunt la fel" nu e un argument, in caz ca nu stiai).

                    Pe cei ca tine va caracterizeaza un dispret si superioritate fata de cei din jur, si o lipsa totala de interes si implicare ... mesajele tale de mai sus sunt edificatoare. E.g. Spui:

                    "[...] nu mi-ar lua mai mult de o oră să încropesc un plan de 3 ori mai voluminos și mai realist."

                    Da, desigur ... si nu-i asa ca o vei si face, te vei si implica, ca sa influentezi lucrurile in bine? Din pacate, tu refuzi sa si votezi, deci "actiunile" (adica lipsa lor) si superioritatea pe care le etalezi pot provoca cel mult un oftat.

                    Uite o analogie: o bacterie intra in corp; sistemul imunitar alege sa nu mai lupte, sa stea acasa dorind sa trimita un mesaj puternic corpului ca s-a saturat de atatea bacterii si de atatea dati in care el isi facea datoria degeaba. In cel mai bun caz bacteria moare de la sine iar sistemul imunitare devine complet inutil. In cel mai realist caz, bacteria omoara corpul, laolalta cu sistemul imunitar.

                    Fie ca vrei sa crezi sau nu, in cel mai bun caz, tu nu contezi, iar in cel mai realist caz, tu esti partas la coruptie.
                    • 0 (0 voturi)    
                      Atenție! (Miercuri, 8 iunie 2016, 22:50)

                      marius v [utilizator] i-a raspuns lui alexro

                      Or să creadă moderatorii de la HotNews că folosim acest articol ca pretext pentru o dispută sentimentală, Clarice. Stilul și natura argumentației îmi spun că ai 20-și-un-pic de ani și că ești femeie (mă rog, fată). Peste 10 ani te vei întreba cum de-ai putut fi atât de naiv(ă). Asta dacă, folosind analogia ta (cam neinspirată, cel puțin din punct de vedere științific), nu cumva te vei transforma în bacterie deghizată în leucocit - adică vei intra în politică.

                      Nu era pe lângă discuție. Doar te-am rugat în subtext să citești cu atenție! Nu există „tu și cei ca tine“, de parcă aș face parte dintr-o gașcă și i-aș da ascultare masculului alfa. Fiecare are argumentele lui pentru a boicota alegerile. Asta înseamnă că plaja nemulțumirilor este foarte „generoasă“. M-ai nimerit într-un singur punct (pe toate celelalte le-ai ratat) - da, îi disprețuiesc pe foarte mulți oameni; de fapt, pe marea majoritate. Nu mai explic de ce, pentru că nu este locul aici și face parte dintr- o cu totul altă poveste.

                      Îți recomand o carte. „Eseu despre luciditate“ - José Saramago. Dacă citești înainte „Eseu despre orbire“ (același autor) este și mai bine. Da, au legătură cu discuția.

                      Și cu asta, goodbye, Clarice!
                      • 0 (0 voturi)    
                        . (Vineri, 10 iunie 2016, 20:48)

                        alexro [utilizator] i-a raspuns lui marius v

                        Iau amploare atacurile la persoana, cum este de fapt de asteptat. Faptul ca tu crezi ca neimplicarea, dezinteresul si inactiunea de care dai dovada (fa un efort si nu confunda aceasta lista cu "boicotul", care e cu totul altceva) vor avea o consecinta pozitiva social/economic/politic, esta una. Faptul ca nu esti deschis niciunui contra-argument si arunci in schimb dispret si atacuri, e alta. Ambele spun mai mult despre tine, decat despre interlocutorul tau sau ceilalti, si ambele arata in directia opusa luciditatii in ceea ce te caracterizeaza. Si se poate extrapola de la "tu" la "tu si cei ca tine" din moment ce statisticile confirma ca cei ca tine sunt nu doar multi, ci chiar majoritate.

                        La finalul zilei, sper macar ca iti platesti toate taxele si ca respecti legea. Dialog oricum nu a existat.
      • +2 (2 voturi)    
        si PNL la fel (Luni, 6 iunie 2016, 8:47)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

        In scurta vreme, va merge pe urmele PNT-CD (daca isi mai aminteste cineva ceva de acest partid "istoric"- sic!).
        Sau va fi "inghitit" de PSD, ca "topit" oricum e.
  • +31 (45 voturi)    
    .... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:01)

    VarailVarail1 [anonim]

    Perdoiu a reusit sa canalizeze din nou voturile PSD 2 catre PSD 1
    Felicitari!
    • +12 (22 voturi)    
      Pesedoiu (Duminică, 5 iunie 2016, 22:22)

      m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui VarailVarail1

      cred că de la inceput a fost acolo pentru ei
  • +23 (43 voturi)    
    Penalii PSD au verde la furt din Europa (Duminică, 5 iunie 2016, 21:03)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    De ce Firea nu este investigata penal pentru furtul din patrimoniul italian pe care aceasta la comis vineri cand a prezentat public un proiect cu copyright copiat fara acordul autorului? Este vorba de design-ul propus pentru teatrul Nottara, nu un dottorat normal de PSD-UNPR.
  • +40 (72 voturi)    
    Adio civilizatie (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    termopan [utilizator]

    Adio civilizatie!

    Au decisi pensionarii si analfabetii pentru corporatristii care aveau treaba azi si nu puteau fi deranjati sa-si exercite un drept fundamental democratic...

    Sa nu va plangeti ca nu are cine sa va plateasca pensia sau ca va colonizeaza babuinii!
  • +35 (43 voturi)    
    Dreapta (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    Ord [utilizator]

    se bate intre ea. Destepti tare. Felicitari!
  • -35 (61 voturi)    
    v-am spart (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    xanti [utilizator]

    Strada,dreapta,Colectiv niste mari fasuri.
    Am inviiiiiiiins .
    JOS DNA
    Urmeaza jihadul.
    • +23 (45 voturi)    
      nici nu stiti ce v-a lovit in seara asta (Duminică, 5 iunie 2016, 21:22)

      Mignan [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      calm, ca vedeti voi jihad la parlamentare, cu USR. UNIUNEA SALVATI ROMANIA.
    • +10 (22 voturi)    
      mars (Duminică, 5 iunie 2016, 21:22)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      ma de aici... te salut din dubai unde o sa mai stau pana la urmatoarele alegeri, si pana atunci sa vedem cine dracului va mai plateste pensia si ajutorul social
    • +19 (25 voturi)    
      "Jos DNA?!" recunoasteti ca sunteti infractori? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:32)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      bei, n-o sa mai aveti de la cine fura. Sa vezi macel cand o sa va furati intre voi. Cica "Garibaldi"! Sluga lui DraCnea ar fi mai corect.
    • +4 (14 voturi)    
      prostie la cub (Duminică, 5 iunie 2016, 23:04)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Acum serios, astia care il platiti pe zbuciumatul asta, n-ati gasit unul mai bun? inteleg ca rubla e in scadere, ca bugetul Rusiei si al PSD-ului sufera dar Garibaldi asta e caz patologic. Sau ati bagat internet si laptopuri in spitalele de nebuni?
    • +1 (1 vot)    
      fugi repede (Luni, 6 iunie 2016, 8:49)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      si ia-ti pastilele!
    • 0 (0 voturi)    
      Ce spui tu (Luni, 6 iunie 2016, 12:23)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      carbonare ? Ce vei face tu atunci cand vei da semnalul de incepere a jihadului? Iti pui centura cu dinamita pe burta? Si unde detonezi ? In fundul minei de la Lupeni ? Succes !
  • +44 (56 voturi)    
    Am infrant! 4 ani de haos si nicio imbunatatire (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    in Bucuresti!

    Asa va vreau tovarasi! Cu voi in tara vom trai in perpetuitate ca-n 1990!

    Traiasca PSD, piatra de mormant a tarii!
  • +57 (73 voturi)    
    Blat PSD PNL (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    voxpopulix [utilizator]

    Predoiule te tinem minte pentru alegerile astea.

    Ati facut-o pe Firea primar, ati atacat campania lui Dan, care chiar avea sanse.

    Ne vedem la urmatoarele alegeri.
    • +37 (51 voturi)    
      sondajul pnl-ului avea marja de eroare de 30%? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:19)

      zzztop [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      bine zis ca o fericita pe firea. pnl a mintit si a dat Bucurestiul psd-ului ca un adevarat membru usl.

      adevarata opozitie e Nicusor Dan si USB.
      • -2 (2 voturi)    
        Well... in fapt nu este PNL ci PDL ... (Luni, 6 iunie 2016, 8:46)

        MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui zzztop

        Well... in fapt nu este PNL ci PDL ...

        Dupa "marea contopire" a celor doua partide, PNL a fost fagocitat de pedeleprele conduse de Blaga si Gorghiu, devenind din ce in ce mai potrocalii.

        Fenomenul a fost vizil, iar rezultatele previzibile.

        De acum incolo PNL este PNT-CD2, numai bun de groapa de gunoi. Doi ani de coabitare cu pedeleprele au transformat un partid istoric in istorie.

        Dupa cum spunea un amic - dpv politic, romanul de azi se trage din comunisti, precum omul din maimutza.

        "Patria si Dreptul Meu!"
        .
  • +43 (63 voturi)    
    Sa "aplaudam" inca o data.... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:04)

    gigiN [utilizator]

    ...imbecilitatea pnl-ului ca si pe cea a bucurestenilor !!! Frumoasa tara,pacat ca-i locuita !!!
    • -1 (9 voturi)    
      post neterminat.. (Luni, 6 iunie 2016, 1:17)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      ""Frumoasa tara,pacat ca-i locuita !!!...locuita DE ROMANI..
  • +42 (50 voturi)    
    PNL (Duminică, 5 iunie 2016, 21:06)

    Tomato [utilizator]

    Felicitari PNL pentru rahatul facut praf.
    • +29 (37 voturi)    
      a putut face blat cu psd (Duminică, 5 iunie 2016, 21:20)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Tomato

      dar nu au vrut sa-l sustina pe ND.
      si se mai declara de dreapta...............cu peronul pe stinga

      is uscati de-a dreptul.
    • +6 (12 voturi)    
      adica (Duminică, 5 iunie 2016, 23:32)

      misunel [utilizator] i-a raspuns lui Tomato

      vrei sa zici felicitari BUCURESTI pentru rahatul facut..praf
  • +22 (40 voturi)    
    Mi-e scarba de partidele de dreapta (Duminică, 5 iunie 2016, 21:06)

    transalpinarum [utilizator]

    in acest caz de PNL si PMP. Cat despre cei ce nu au votat, sa traitzi bine!
  • +28 (38 voturi)    
    ! (Duminică, 5 iunie 2016, 21:07)

    Kpriciu [utilizator]

    Sa stapaniti primarul sanatosi, bucuresteni!
    • +12 (18 voturi)    
      e al meu?! (Duminică, 5 iunie 2016, 21:42)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Kpriciu

      am votat USB pe linie.... degeaba :(
  • +27 (43 voturi)    
    doua tururi (Duminică, 5 iunie 2016, 21:11)

    calinb77 [utilizator]

    Acum vedeti nevoia votului in 2 tururi? Nicusor Dan poate lua exemplu de la la Liviu Avram si sa atace la Curtea Constitutionala... ACUM!
    In alta ordine de idei, marele perdant la Bucuresti este PNL. Poate inteleg ceva din asta, dar nu cred....
    • +17 (21 voturi)    
      PNL au demonstrat ca sunt ageamii (Duminică, 5 iunie 2016, 21:34)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui calinb77

      Atanasiu - cu fatza aia! - l-a numit pe Munteanu si girafa Gorghiu a mers pe numirea asta. Cine sunteti nenorocitilor de v-ati cocotat peste PNL?
    • +5 (11 voturi)    
      nu m-ar mira... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:43)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui calinb77

      ca USL sa se refaca...
      sunt prea incompetenti cei din pnl ca sa nu aiba si un interes... si nu ma refer numai la capitala
    • 0 (0 voturi)    
      Nu are rost (Luni, 6 iunie 2016, 22:49)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui calinb77

      sa atace la Curtea Constitutionala. Are treaba la primarie , el si consilierii USB si are de organizat USR.
  • +17 (31 voturi)    
    rezultatele confirma blatul ordinar (Duminică, 5 iunie 2016, 21:12)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    al ,,noului pnl'' la Bucuresti.
  • +28 (40 voturi)    
    Mda... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:13)

    Prostu' satului [utilizator]

    Leberalii pot sa se felicite intre ei si sa se bucure impreuna cu prietenii lor pesedisti - cu voturile lui Predoiu, ND ar fi depasit-o aproape sigur pe Mme Firea.
    Felicitari d-lui Predoiu si recunosc ca m-am inselat in ce-l priveste.
    Sper ca se bucura si sustinatorii lor de pe-acest forum - mai ales pentru liberali ar trebui sa fie o palma usturatoare faptul ca un independent a luat de doua ori si jumatate cat candidatul lor.
    Pana la urma, tot e bine - cum il stiu eu, ND e un tip de cursa lunga. Sunt macar multumit ca va fi in CG, impreuna cu suficienti altii de la USB incat impreuna sa fie o piedica in coasta marilor tunuri pesedisto-liberale care vor urma.
    Iar Negoita 60%... no comment.
    • -10 (22 voturi)    
      Targul lui Predoiu (Duminică, 5 iunie 2016, 21:24)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Prostu' satului

      Daca ar fi acceptat targul cu Predoiu, care a dorit o iesire onorabila din cursa, ND ar fi acum primar.

      ND, ca in sfarsit a salvat Bucurestiul, se gandeste sa faca la fel cu toata Romania. PSD-ul nu poate decat sa-l incurajeze.
      • -8 (24 voturi)    
        corect! (Duminică, 5 iunie 2016, 21:45)

        dj [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        La cum actioneza nicusor dan parca e marioneta pesedeului.
      • +15 (25 voturi)    
        ... (Duminică, 5 iunie 2016, 22:01)

        Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui Caligula

        Da domnule , ND nu a acceptat sustinerea lui Predoiu , care intra-adevar , voia doar o retragere onorabila . Si stii ceva ? Foarte bine. A venit momentul sa facem 0 compromisuri .

        Cat despre Bucuresti , poate ca o sa le prinda bine 4 ani cu Firea . Poate data viitoare se decid sa isi rupa 10 min din timpul liber si or sa meara la vot . Daca vor PSD , PSD sa aiba . Vedem cum arata "capital" in 4 ani .
        • -11 (19 voturi)    
          serios? (Duminică, 5 iunie 2016, 22:45)

          dj [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

          Eu am votat, dar nici cu Firea si nici cu nicusor dan. Se pare ca multi nu vor sa vada ce are in spate. Poate chiar ii castiga frantuzoaica sectorul 1 si isi arata adevarata fata...
          • +10 (16 voturi)    
            incredibil (Duminică, 5 iunie 2016, 23:13)

            gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui dj

            ce au in spate ma? ce poate fi mai rau decat PSD si PNL? ha?
            • +2 (4 voturi)    
              oamenii sunt prosti.. (Luni, 6 iunie 2016, 9:28)

              akillies [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

              ..nu are rost sa iti faci nervi cu ei..atata ii duce mintea!

              Dupa 26 ani de manipulare puternica prin Media "main-Stream" nu mai au altceva in cap decat "sigura re pe cineva in spate".

              Inafara de o echipa de oameni care dforesc sa schimbe fata B, ND nu are pe nimeni in spate. Dar asta e reflexulu hotului si lenesului: sa dea vina pe altii pentru propria lui imbecilitate..
          • +12 (18 voturi)    
            Da-da-da... (Duminică, 5 iunie 2016, 23:15)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui dj

            Eterna poveste - ND are "pe cineva" in spate, reprezinta interese ascunse, bla-bla-bla.
            Cred c-am citit asta de sute de ori pana acum.
            Un singur lucru n-am citit macar o singura data - care sunt acele interese si macar vreo umbra de dovada.
            Tactica tunului cu rahat, asta aplicati aici.
          • +2 (8 voturi)    
            ce "are in spate"? >:) (Duminică, 5 iunie 2016, 23:27)

            Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui dj

            Hai, ca-s chiar curioasa! Da nume si da ceva date...! >:
            • +2 (2 voturi)    
              Vezi-ti de treaba... (Luni, 6 iunie 2016, 10:25)

              Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

              O sa primesti acelasi raspuns pe care-l primesc si eu de ani de zile - ori tacere, ori un "las'ca stim noi mai bine", urmat apoi de nimic.
              Nu-i au cu nimic la mana pe oamenii astia si asta-i sperie ingrozitor, pentru ca toata filosofia in politica roamneasca a fost intotdeauna asta - nu poti sa te ridici daca nu te avem cu ceva la mana, daca nu exista un dosarel undeva, cu care, daca ti-o iei in cap, te punem la punct imediat...
              De-aia de 26 de ani se tot invart intre ei, se tot recicleaza, tot trec de la un partid la altul aceiasi oameni...
              Or tocmai asta a demonstrat acum ND si-ai lui, indiferent ca o sa castige sau nu Armand la 1 - a aparut de nicaieri, cu o formatiune politica incropita pe genunchi, si-a iesit pe locul 2, in fata unor asa-zisi monstri sacri.
              Or ACESTA este un pericol mortal pentru toti ceilalti, Pentru "clasa politica" incotopenita la butoane, indiferent ca-s PSD, PNL, PMP, ALDE sau care mai sunt, c aoricum numele si doctrinele n-au contat niciodata nici cat negru sub unghie pentru ei.
              Asa ca te poti astepta la o avalansa de mizerii la adresa celor din USB in lunile care vin, ceva ce n-ai vazut pana acum (mizerii sau/si cantece de sirena, nu m-as mira sa vad si dezertari pentru o bucata de ciolan cu carnita... dar pana la urma tot raul e spre bine, asa se-aleg apele...).
              Nu-si pot permite sa-i lase sa obtina un rezultat bun in toamna, pentru ca asta ar fi inceputul sfarsitului pentru sistemul care paraziteaza tara asta de un sfert de secol.
              Asa ca o sa vezi gramezi de deejay de-acum incolo, punand la nesfarsit aceeasi placa, doar-doar s-o prinde ceva.
          • +1 (7 voturi)    
            ... (Duminică, 5 iunie 2016, 23:28)

            Flaviius [utilizator] i-a raspuns lui dj

            Si cu cine ai votat ? ALDE aka Tariceanu si traseistii ? Cu bolnavul psihic Turcescu , care ba e , ba nu e agent secret ? Cu Perdoiu incercarea nr 4 care a tinut mortis sa candideze din dracu stie ce motiv? Probabil simtea nevoia de a se umili cu un 10% . Perdoiu al tau si-a incheiat cariera politica , si a tinut mortis sa o faca . A insistat . Oricum , numar de penali din PNL , partidul pe care cu mandrie si perseverenta l-a reprezentat , nu e chiar departe de cel din PSD .


            Pana la proba contrara , ND pare cel mai onest dintre ei . Si in orice caz , stai linistit , uite ca ai scapat , n-a ajuns primar . Vai ce bucurie . Sa te bucuri de Firea , bucurestene ! 4 ani fericiti alaturi de PSD iti doresc !
        • -5 (5 voturi)    
          Zero Compromisuri (Duminică, 5 iunie 2016, 23:43)

          Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Flaviius

          Daca viitorul USR va aborda mai departe aceiasi tactica de fata mare, cu aceiasi priza la alegatori, Dragnea va fi premier in alianta cu PNL - USLn. Pur si simplu, PNL nu va avea alternative mai bune.
  • +24 (36 voturi)    
    FMM!!! (Duminică, 5 iunie 2016, 21:15)

    dandra [utilizator]

    Ma pun cu cortul in padure sa scap de mizeria asta de femeie!!!
    • +2 (2 voturi)    
      vezi sa (Luni, 6 iunie 2016, 7:59)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      nu fie padurea din voluntari ca te ataca pandele 2 doctorate.
  • +29 (39 voturi)    
    mda... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:15)

    liviu_ [utilizator]

    multumim parlamentarilor care au votat alegerile dintr-un singur tur...
    in turul 2 (înafara de negoita) psd pierdea pe linie!

    asta nu e atac la adresa democratiei tovarase tariceanu?!

    ziceti ca e o diferenta mare... da in turu 2 pierdea firea DETASAT!!!

    eu suspectez ca pnl a facut blat cu psd... astfel nu imi explic campania si atitudinea sinucigasa... nimeni nu e ATAT de incompetent
  • +38 (50 voturi)    
    Asa ceva... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:16)

    dexpropriat [utilizator]

    Condoleante bucurestenilor si intregii tari... Schimbati capitala!!!
    • +1 (7 voturi)    
      clar (Luni, 6 iunie 2016, 2:19)

      ijohn [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      trebuie schimbata capitala
    • +2 (8 voturi)    
      S-a schimbat deja la Voluntari! (Luni, 6 iunie 2016, 4:58)

      SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Se face si moschee, de vizitat cu taxiul
  • +18 (26 voturi)    
    istoria se repeta (Duminică, 5 iunie 2016, 21:16)

    Ciprian2020 [utilizator]

    duminica orbului x2. urmeaza revansa din noiembrie.
    • +13 (17 voturi)    
      ce revansa? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:44)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian2020

      dupa ce a castigat iohannis... pnl avea posibilitatea de desfiinteze psd, dar au fost atat de incompetenti incat le-au permis sa renasca... si sa-i mai si bata
      • -10 (12 voturi)    
        revansa (Duminică, 5 iunie 2016, 22:28)

        Ciprian2020 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        revansa cu mm unteanu.
  • +18 (30 voturi)    
    Păi nu vorbiseră să se retragă locul 3 ? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:18)

    nick24 [utilizator]

    Locul 2+3 împreună au mai mult ca Firea. Mare greseală...
    Lasă că o ajută Pandele pe Firea să conducă Bucurestiul, care va ajunge la nivel sătesc...
    • -1 (15 voturi)    
      te auto-iluzionezi... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:28)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui nick24

      ...voturile lui Predoiu ar fi mers, natural, majoritar, catre candidatul USL(pardon PSD) G. V-F-P.

      PSD a devenit o forta (si) in Bucuresti, se va vedea la alegerile politice din toamna.
      • 0 (0 voturi)    
        gura (Luni, 6 iunie 2016, 8:03)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

        demagogului adevar graieste. voturile lui perdoiu erau ale usl de cand s-au chinuit sa-l scoata candindat.
  • +35 (41 voturi)    
    pnl o mare groapa din istorie (Duminică, 5 iunie 2016, 21:20)

    rov [utilizator]

    cea mai mare mizerie facata de penelisti. RUSINE. useleul mamii voastre. Va urez sa depasiti peneteul in alegerile viitoare. NEMERNICILOR!!!
    • -1 (1 vot)    
      Well .. Antonescu a vandut partidul lui Basescu (Luni, 6 iunie 2016, 8:49)

      MiticaPalarierul [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Well .. Antonescu a vandut partidul lui Basescu si si-a primit "tainul" - o pozitie de vicepresedinte al Parlamentului European pentru nevasta-sa.

      Cum alegatorii au avut o parere proasta despre vanzare, au decis ... pa pa pa PNL ...

      "Patria si Dreptul Meu!"
      .
  • +3 (21 voturi)    
    "Aceste cuvinte ne doare" (Duminică, 5 iunie 2016, 21:24)

    bigbrother [utilizator]

    Spunea Toma Caragiu si avea mare dreptate..uite cum bucurestenii isi arata "Firea" si isi dau cu stangul in dreptul. Doar 33% dintre bucuresteni au iesit la vot, restul asteptau probabil berea la terasa sau galetile cu ulei si faina.

    Daca e sa gasesc ceva pozitiv in povestea asta, cred ca avem pentru prima data o femeie ca primar general pentru acest oras. Pacat ca este sub "farmecele" unui domn cu mustata caruia ii plac "trandafirii".
    • +8 (10 voturi)    
      Nu era Toma Caragiu (Duminică, 5 iunie 2016, 22:00)

      LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui bigbrother

      Era Jean Constantin în Secretul lui Bacchis

      https://www.youtube.com/watch?v=v56cC9ULs-4
      • +5 (9 voturi)    
        corect, mea culpa (Duminică, 5 iunie 2016, 22:42)

        bigbrother [utilizator] i-a raspuns lui LianBerthold1

        Jean Constantin in Secretul lui Bachus..si nici n-am baut ceva :)
        • +2 (6 voturi)    
          No problem (Duminică, 5 iunie 2016, 22:54)

          LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui bigbrother

          Eu întotdeauna crezusem că aceste cuvinte le spune chiar Ștefan Mihăilescu-Brăila ... pînă cînd am pus un pariu cu unul mai cinfeil, așa ... :D :D: D
  • +3 (19 voturi)    
    PNL NICI O PRIMARIE (Duminică, 5 iunie 2016, 21:24)

    NumaiLaNoi [utilizator]

    PNL DESFIINTAT, NICI O PRIMARIE HA HA HA
    PNL= POLITIA POLITICA
    AU PLATIT LA URNE !
    ALDE PESTE PMP, LEJER KKKKK
  • 0 (8 voturi)    
    si (Duminică, 5 iunie 2016, 21:24)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    prezenta, prezenta la vot cit a fost, ca asta conteaza, ca va cistiga firea stia si retrieverul meu, nu apare nimic in articol despre prezenta.
    • +5 (13 voturi)    
      33.3% (Duminică, 5 iunie 2016, 21:46)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      nimeni nu vb. de asta , pentur ca prezenta + procentele arata ca , in turu 2 nicusor dan o batea detasat!
      d-asta nu vorbeste nimeni! nimeni nu vrea sa recunoasca faptul ca alegerile asta sunt primele alegeri de dupa 89 care s-au petrecut exact ca inainte de 89
  • +11 (29 voturi)    
    calm (Duminică, 5 iunie 2016, 21:26)

    Mignan [utilizator]

    la toamna distrugem pesedeu cu USR! nici nu va dati seama ce am castigat in seara asta.
    • +11 (21 voturi)    
      sper sa ai dreptate.. (Duminică, 5 iunie 2016, 21:47)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mignan

      oricum usb/usr e singurul castig din seara asta
  • +4 (12 voturi)    
    Blat PNL-PSD? (Duminică, 5 iunie 2016, 21:27)

    area51rmc [utilizator]

    Chiar credeti ca PSD-ul facea blat cu niste ratati?
    PNL-ul nu stie sa faca blat nici macar in interior, cum sa faca cu PSD-ul?

    De fapt entitatea denumita PNL azi e un partid de ratati repudiati din alte partide, unii cu radacini in pcr, si uzurpatoarea siglei unei entitati istorice.
    Dupa 1946 nu mai exista PNL, iar smecheria din 1990 de reinfiintare a PNL nu a fost decat o modalitate de raspandire a vechilor nomeclaturisti comunisti in entitati cu rezonanta pentru a distrage atentia de la statutul lor real.
    Gorghiu, Predoiu si alti bezmetici tineri nu au vrut decat un statut social cu orice pret, chiar si asociindu-si tineretea cu figuri triste comuniste resapate in "lideri" al PNL-ului. Pacat pentru ei, pentru ca puteau sa nu-si asocieze persoana cu indivizi despre care habar n-aveau.
    • +6 (8 voturi)    
      oricum ar fi... (Duminică, 5 iunie 2016, 21:48)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui area51rmc

      eu totusi cred ca a fost blat...
      pnlul daca vrea sa mai existe... trebuie sa-si schimbe URGENT TOATA conducerea!
      • 0 (0 voturi)    
        Au ceva major de ascuns (Luni, 6 iunie 2016, 5:09)

        SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Le e frica de nicusoristi ca nu au "obligatii" si le deschid la toti cercetari penale - Nicusor a zis la b1tv ceva de genul ca lipsesc la apel peste 100 de milioane de euroi pe an de la Oprescu incoa'. Cateva zeci (de milioane) au mers se pare si la vestitul socru penele.
      • +2 (2 voturi)    
        asa este (Luni, 6 iunie 2016, 10:02)

        freestyle [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        trebuie da-ti afara toti pedelistii, fesenistii si alte mizerii. sa se termine cu prostia asta numita fuziune. pedeleul sa se duca unde a intarcat mutu iapa, si daca se poate sa-l ia si pe Basescu.
  • +13 (19 voturi)    
    usl traieste (Duminică, 5 iunie 2016, 21:33)

    ion roata [utilizator]

    Dovada clara ca pnl nu a iesit din usl o avem astazi. Plus: cat tupeu si ce nesimtire sa spui ca esti al doilea in sondaje (?!) si sa ai sa ii ceri lui Nicusor Dan sa renunte.
  • +6 (10 voturi)    
    A fost o vreme cind PSD nu putea visa sa castige (Duminică, 5 iunie 2016, 21:36)

    Maniu [utilizator]

    primaria Bucurestilor. Dar la Cluj, Boc ce-a facut?
    • 0 (0 voturi)    
      psd-ul (Luni, 6 iunie 2016, 8:07)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      in frunte cu "independentul" oparescu a tot castigat din 2008 primaria capitalei, iar la consiliul general, a cam fost majoritar tot timpul, mai ales dupa eclozarea usl-ului.
    • 0 (0 voturi)    
      reales! (Luni, 6 iunie 2016, 8:59)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      Lejer, fara emotii! Vreo 60%
  • +10 (14 voturi)    
    Dragi tovarăşi, (Duminică, 5 iunie 2016, 21:43)

    Ritzi [utilizator]

    Felicitări! Aţi dat dovadă de maturitate şi spirit de răspundere alegând candidaţii impuşi de regimul comunist-securist din ţărişoara noastră. Trăiască partidul! Glumesc desigur avînd în vedere că unul din 5 e securist, rezultatul este cel aşteptat
    • +3 (3 voturi)    
      Dvs nu stiti probabil ca firea a primit 1/2 din (Luni, 6 iunie 2016, 7:33)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi

      voturile cu care au fost alesi primarii Bucurestiului oprescu si basescu. A luat cam 250000 de voturi.Si o maimuta daca punea psd castiga in situatia in care 60% nu s-au prezentat ! Firea a fost aleasa prin vointa a 15% din electorii bucuresteni ! Orice comunitate oricat de progresista , civica are un 15/20% ambuscati, uscaturi , dependenti social! Ganditi-va ca la vot a mers si retelele de mita, de partid, abonatii la contracte, bugetarii, beneficiarii de ajutoare sociale, pensionarii,saracii absoluti ...Amintiti-va de aia care ii dadeau semnaturi chelnerului Piedone coborat din jeep in cel mai prapadit cartier din Bucuresti !!
  • +12 (22 voturi)    
    Heheeeeeeeeeeee (Duminică, 5 iunie 2016, 21:48)

    potaissa [utilizator]

    Bravo Bucale!!! Meritati!!! Fiecare societate are politicienii pe care-i merita! Felicitari!
  • +9 (11 voturi)    
    Autodizolvarea pnl sau macar a biroului si (Duminică, 5 iunie 2016, 21:51)

    deval [utilizator]

    a intregii conduceri sau vreti ca cadorisiti si parlamentarele ??!!
    Nu trebuie sa plateasca doar Predoiu pentru ca esecul nu e al lui ci al partidului, al "politicii" , al conducatorilor si banditilor din biroul permanent (nu stie nimeni cine sunt , nu apar nici pe site-ul pnl) !!
  • +16 (26 voturi)    
    putea sa candideze si o maimuta din partea PSD (Duminică, 5 iunie 2016, 21:56)

    Ochiana [utilizator]

    ca tot iesea primar.. Asta e nivelul de cultura civica si politica a votantilor .
    Ma asteptam la mi mult de la la bucuresteni.
    dar, ca de obicei, vad ca e mai mult gura de ei.
  • +12 (18 voturi)    
    Ok, Firea: (Duminică, 5 iunie 2016, 22:00)

    mcris [utilizator]

    Primul barbat a decedat, al doilea l-a demis din PSD, fiul zice n-o votati. Sa vedem ce vor zice bucurestenii peste 4 ani.
    • 0 (0 voturi)    
      ce-o zis si dupa Oprescu (Luni, 6 iunie 2016, 14:44)

      neurino [utilizator] i-a raspuns lui mcris

      noroc cu DNA-ul ca i-a scapat pe bucuresteni de rusinea de-a-l avea primar pentru a treia oara consecutiv.

      Sa multumim DNA-ului ca am scapat de Vanghelie, Ontanu si Oprescu, ca altfel iarasi erau primari (fraza e valabila si pentru mazarea constanteana).
  • +17 (25 voturi)    
    Serial de mare succes (Duminică, 5 iunie 2016, 22:01)

    Leon_Magnificul [utilizator]

    Thrillerul politic "Prosti si multi" risca sa devina cel mai lung (si mai prost) serial produs vreodata.
  • +5 (13 voturi)    
    Ce urmeaza (Duminică, 5 iunie 2016, 22:05)

    Lovilutia [utilizator]

    Somn greu, 4 ani, felicitatri, dragi bucuresteni.
    Mai ales celor care dom pe partea dreapta :)
  • +3 (11 voturi)    
    bucuresti - pandele (Duminică, 5 iunie 2016, 22:18)

    rochiri [utilizator]

    ...asa este si majortiatea bucurestenilor ...ca pandale!:)
  • +7 (9 voturi)    
    Intrebare (Duminică, 5 iunie 2016, 22:20)

    area51rmc [utilizator]

    PANDELICA ce a facut la Voluntari?

    Famiglia Pandele conduce Bucurestiul si Voluntariul?
  • +3 (5 voturi)    
    doar numele se schimba? (Duminică, 5 iunie 2016, 22:31)

    merace [utilizator]

    Se schimba niste nume. Sa vedem daca se va schimba si mentalitatea...
  • -5 (15 voturi)    
    Voiculescu, primar general (Duminică, 5 iunie 2016, 22:39)

    Invincible [utilizator]

    Sunteti terminati!
    • +3 (11 voturi)    
      ha ha, apocalipsa dupa Gadea (Duminică, 5 iunie 2016, 23:11)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui Invincible

      Da ce? se fac cumva alegeri de primar la Jilava?
  • +8 (16 voturi)    
    acum pe bune (Duminică, 5 iunie 2016, 23:37)

    AliKimiku [utilizator]

    La ce ne asteptam intr-un oras in care Oprescu a fost votat doua mandate la rand si dupa tampeniile facute de PNL.
    Oricum daca exista al doilea tur PSD-ul disparea de pe harta(cu exceptia lui Negoita)
    Problema este exclusiv in curtea PNL-ului care
    1. nu a scos un sunet in problema neconstitutionalitatii votului intr-un singur tur
    2. a facut bulibaseala cu candidatii demna de Caragiale(sau de un blat)
    PS. Voi vota acel USR la alegerile generale numai sa le dau peste bot cretinilor din PNL.
    • 0 (0 voturi)    
      Penali si multi! (Luni, 6 iunie 2016, 16:31)

      kerr [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

      Daca nu-l salta DNA-ul, doctorul Manalunga mai candida o data si nu m-ar fi mirat sa fi fost ales din nou. Asa ne-am ales cu Fierea din Voluntari sefa in comuna Bucuresti. Viitorul suna bine!
  • 0 (4 voturi)    
    VIS (Duminică, 5 iunie 2016, 23:54)

    tao0 [utilizator]

    Un blat ordinar, o piesa jucata penibil, jucata mai prost decat actorii dintr-un film care are nota 3,3 pe imdb.
  • -1 (7 voturi)    
    PNL ul PDL ist = L. Orban si CORUPTIA lui Predoiu (Luni, 6 iunie 2016, 0:34)

    JohnDreptate [anonim]

    Din pacate a invins Mafia PSD !

    PNL ul -PDList ne a aratat cat de corupt a fost Ludovic Orban si tampitul de Predoiu din Guvernul corupt Boc -ala care a condus ANRP ul in faliment technic !

    Alina Gorghiu numa sa face ca apara Statul de Drept alaturi de coruptia lui BLAGA ???
    • +1 (1 vot)    
      Vedeti vre-o diferenta intre coruptia pdl si cea (Luni, 6 iunie 2016, 7:52)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui JohnDreptate

      a pnl ca eu nu vad diferenta intre coruptia psd si pnl !? Santajul pnl nu a tinut pentru ca pnl e la fel de credibil ca psd iar cetatenii normali si cinstiti nu puteau decat sa aleaga USB sau sa nu mearga la alegeri ! Atat !
  • +6 (12 voturi)    
    ati luat un pumn in bot (Luni, 6 iunie 2016, 0:37)

    NumaiLaNoi [utilizator]

    ati luat un pum in bot de la o tara intreaga, penelistilor, care faceati politie politica ca nazistii
    GORGHIU, NU ITI DAI DEMISIA,///?
    • 0 (0 voturi)    
      cam asta zice ponta, nastase, coana leana (Luni, 6 iunie 2016, 7:58)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui NumaiLaNoi

      adica orice puscariabil aflat pe turnanta...Sigur ca primii 100 de pnl -isti de la conducere ar trebui sa plece dar pentru ca au simulat dreapta, anti-psd, anti-coruptia ...
    • +1 (1 vot)    
      nu si-o da! (Luni, 6 iunie 2016, 9:34)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui NumaiLaNoi

      mai degraba da o masa lui Firea.
      Women on top, nu? :)
  • +1 (5 voturi)    
    ... (Luni, 6 iunie 2016, 0:44)

    rocknum [utilizator]

    Dragostea mea... pandele
  • +11 (17 voturi)    
    Uramti-mi exemplul (Luni, 6 iunie 2016, 1:27)

    iofugdeaici [utilizator]

    In 2015 eram pe picior de plecare si a iesit presedinte Iohannis. Mi-am zis sa mai astept putin. A venit momentul Colectiv si mi-am zis ca tinerii s-au trezit si ca nu mai vreau sa plec din tara. Acum am bagajele facute si miercuri am avion. Daca am ajuns sa avem pe Firea primar, eu nu mai stau nici o secunda. M-am inselat cand am avut speranta ca tinerii s-au trezit si ca vor schimba ceva. Astazi au votat tot cei batrani si ne-am ales cu un primar cu IQ de planta de apartament.
    So long!
  • -5 (15 voturi)    
    jesus (Luni, 6 iunie 2016, 2:09)

    bogdanrech [utilizator]

    Doi prosti!!:
    Nicusor Dan (USB): 29,8% si
    Catalin Predoiu (PNL): 13,3%,
    niciunul nu a putut sa renunte in favoarea celuilalt, doi idioti ca altfel nu poti spune, care au sperat intr-o minune sa ajunga fiecare la ciolan sa fure, doi hoti practic care din ziua 1 a alegerilor au demonstrat ca NU fac asta pentru cetatean!
    De Firea ce sa mai zic, nici macar nu gasesc un cuvant adecvat pentru ea, la cate cacaturi a improscat in populatie in campania lui Ponta m-am mirat ca mai are tupeul sa iasa din gaura rusinii, dar obrazul este gros frate si ciolanul pregatit.
    Iar de bucuresteni... oare dupa alti 20 de ani???
  • +10 (18 voturi)    
    tzoapa (Luni, 6 iunie 2016, 4:14)

    GatrivoPost [anonim]

    Ati votat-o pe tzoapa asta in fruntea Primariei?! Ati votat tot cu PSD? Ce populatie de imbecili... Nu va mai treziti, asta e clar.
    • 0 (0 voturi)    
      ai dreptate... (Luni, 6 iunie 2016, 9:35)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui GatrivoPost

      pe de alta parte nu trebuie trecut cu vederea faptul ca leagea PSD (cu complicitatea PNL) cu votul intr-un singur tur a DISTRUS aceste alegeri... psd pierdea pe linie!!!
      trebuia sa iesim in strada!!! inca mai putem! isi bat joc de noi si ne uitam si ne enervam pe internet...
      e simplu la fiecare tampenie.... hop in strada... in felu asta se vor trezi! altfel nu se mai poate.... e clar ca au recapatat curaj... si acum psdul mai are un singur hop: justitia!
  • 0 (22 voturi)    
    :) (Luni, 6 iunie 2016, 4:55)

    uzu [utilizator]

    cred ca e vremea sa refacem granita de la carpati ... imi pare rau de oamenii ca lumea din bucuresti dar cand ai cangrena la mana o tai, nu-ti mai pasa de degete ...
    • 0 (6 voturi)    
      Cred că a venit vremea să vină ... (Luni, 6 iunie 2016, 8:41)

      Lomecuza [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      ... mascaţii să te salte, pentru propagandă antiromânească şi defăimarea ţării.

      Cangrena eşti chiar tu, deci dacă dispari pentru o vreme, nu o să-ţi simtă nimeni lipsa.

      Aviz amatorilor care mai behăie despre mitici, graniţe la Orşova, paşaport pentru Ardeal, şi alte inepţii udemeriste.
    • -3 (3 voturi)    
      funar.... (Luni, 6 iunie 2016, 9:35)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      nu cred ca trebuie sa spun mai mult...
      asa ca ciocu mic!
    • 0 (6 voturi)    
      n-am inteles (Luni, 6 iunie 2016, 9:38)

      freestyle [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      adica "sluga perfecta", numitul Boc Emil, e cu ceva mai presus? decat carpa lui Basescu...mai bine orice altceva. a distrus mii de famili ca sa-i faca buget de 4 miliarde "duduii". niste nenorociti!
    • 0 (2 voturi)    
      Esti tare mindru, banuiesc, ca locuiesti in (Luni, 6 iunie 2016, 11:45)

      Cuca [utilizator] i-a raspuns lui uzu

      cine stie ce orasel de prin Ardeal. Si nu iti dai seama ca
      a) nu ai nici un merit in locul nasterii tale, la fel cum nu ai nici un merit ca te-ai nascut barbat sau femeie, blond sau brunet
      b) locul nasterii (sau cel ales pentru domiciliu) nu te reprezinta in nici un fel
      c) si in Bucuresti, ca peste tot, exista si unii mai "putin informati", ca sa le zicem asa, ca sa nu-i jignim, si unii "informati".
      d) in Bucuresti exista oameni adunati de prin toate colturile tarii. In toate locurile in care am muncit, maxim 10% din colegii mei erau nascuti in Bucuresti. Am colegi din Turnu Magurele, Botosani, Galati, Braila, Alexandria, Iasi, Ploiesti, etc.
      e) Scriind prostia pe care ai scris-o, tocmai ai dovedit ca faci parte din categoria celor mai "putin informati", sa zicem asa.
      Sorry
      Un bucurestean
  • +1 (1 vot)    
    ;) (Luni, 6 iunie 2016, 6:14)

    dana_s [utilizator]

    ...doar o unghie de la degetul aratator s-a rupt pana la sange si intre timp locul s-a cangrenat, dar TREBUIE vindecat/salvat, pentruca se poate.
  • +4 (4 voturi)    
    orgolii prostesti (Luni, 6 iunie 2016, 6:26)

    dana_s [utilizator]

    daca Predoiu nu ar fi perpetuat minciuna de partid pana in panzele albe, sustinand ca are (din sondajele lor), sanse mai mari decat Nicusor Dan, rezultatul ar fi fost altul: cred ca cei ce l-au votat pe Catalin Predoiu ar fi mers, din prima, cu Nicusor Dan, iar configuratia politica ar fi fost alta, mai aproape de ceea ne dorim cu totii, nu numai grupul monolit.
  • +3 (3 voturi)    
    clotildeeeeeee (Luni, 6 iunie 2016, 8:46)

    demaGOGU [utilizator]

    ...ca va mieux!
  • +8 (8 voturi)    
    Dupa cum arata lucrurile (Luni, 6 iunie 2016, 8:59)

    doi si-un sfert [utilizator]

    La alegerile parlamentare din toamna va trebui infiintata si UNIUNEA SALVATI ROMANIA DE ROMANI!
    Asemenea prostie ca in tara asta cred ca nu exista in lume nu numai in Europa!
  • +4 (4 voturi)    
    Bravo (Luni, 6 iunie 2016, 9:29)

    1234567899 [utilizator]

    Ati reusit...Bravooooooo sunteti de tot rahatul,o sa aveti acum de toate...Rusine celor care nu au mers la vot.
    250000 de PCR isti conduc doua milioane jumate de asa zisi BUCURESTENI! Bravo voua.
  • +4 (4 voturi)    
    Sper ca bucurestenii (Luni, 6 iunie 2016, 9:30)

    Toni_Romania [utilizator]

    Sper ca bucurestenii acum sa nu mai ironizeze pe ieseni spunandu-le "Ciobani care voteaza nonstop Psd". Succesuri cu doamna provinciala cea blonda!

    Ps - pe de alta parte un candidat ales cu 12% nu este "ales" decat pt. ca legea electorala cretina permite asta!!
  • +4 (4 voturi)    
    s-a dus dracu... (Luni, 6 iunie 2016, 9:33)

    liviu_ [utilizator]

    si ultima speranta in bucuresti... (sincer la cati sunt astia de la USB... nu m-ar mira sa nu se fi anulat multe voturi dintr-o parte si alte manevre de genul asta)...

    ce sa zic... singura mea speranta ramane faptul ca acum au capitala, au sectoarele au parlamentul... la cum merge tare imi e teama ca o sa ia si la toamna.... si dupa 4 ani in care ne intoarcem in epoca de piatra poate toti senilii o sa-si dea seama ca psd nu e bun!
  • +2 (2 voturi)    
    Cat la % din voturi s-au numarat? (Luni, 6 iunie 2016, 9:40)

    Mihai2580 [utilizator]

    Ca sa putem spera totusi la o victorie a USB la S1...
  • -1 (5 voturi)    
    parerea mea (Luni, 6 iunie 2016, 9:50)

    freestyle [utilizator]

    greseala liberalilor este ca s-au cuplat cu pedelistii. este a doua oara cand ii salveaza de la moarte clinica (prima oara in 2004). acum, tare imi este ca PNL-ul o sa se inece cu PDL-ul de gat. vorba aia: nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.
    plus renuntarea la Marian Munteanu. s-au luat dupa niste unii, care nu fac altceva decat dau din gura sau scartza-scartza pe hartie. si numai prostii le iese din putul gandirii.

    dar mai este o chestie. cred ca romanilor le plac "descurcaretii". singura speranta era DNA-ul, dar dupa "incidentul" Rm Valcea, unde Mircia Gutău, cu 2 condamnari la activ, a castigat primaria cu 45%, nu mai cred ca se mai poate salva ceva. DNA-ul le face dosar, judecatorii ii condamna, trece si perioada de interdictie si hop cu ei la "butoane". oamenii ce zic: "saracul de el, cat a suferit" si ii mai dau un mandat.

    offf
    https://www.youtube.com/watch?v=vuj-qjyUjxY
  • +1 (1 vot)    
    multumim (Luni, 6 iunie 2016, 10:05)

    ciankanel [utilizator]

    PNL trbuie sa multumesca pt starea de acuma celor care au creat USL-ul ! Alianta cu PSD si cu conservatorii lui Voiculescu!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Luni, 6 iunie 2016, 11:21)

    ro81 [utilizator]

    Am ajuns destul de rau, au fost alesi o multime de primari cu probleme (condamnari/cercetati). Ok, au participat, dar romanii i-au ales, deci e ok, pentru ca stim ce am ales, si suntem impacati cu asta. Firea e wow, vom nimic coruptia, sotul ei...cercetat, va lucra din greu sa-l scape. Si am putea fi o tara cu un nivel de trai destul de bun, ca am avea de unde...pacat.
  • +1 (1 vot)    
    ce-ti doresc eu tie, dulce Romanie (Luni, 6 iunie 2016, 13:03)

    freestyle [utilizator]

    Cătălin Cherecheș castiga la Baia Mare fiind in arest.
    Mircia Gutau castiga la Rm Valcea dupa 2 condamnari pentru coruptie.
    Constantin Hogea castiga la Tulcea avand dosar penal aflat deja pe rol la Tribunalul Tulcea.

    mai comenteaza cineva?
  • 0 (0 voturi)    
    partea cu adevarat buna (Luni, 6 iunie 2016, 14:47)

    neurino [utilizator]

    exista o parte cu adevarat buna in toata povestea asta si anume...electoratul pesedist e in scadere (cel mai probabul din cauze naturale) si daca nu vreo divinitate, macar mama natura si tot ne va scapa de astia.

    Ca cine vine in locul lor ramane o mare enigma??? Asta e...dar trebuie sa ne bucuram de trendul in scadere al vontantilor pesedisti.
    • 0 (0 voturi)    
      Oare?? (Luni, 6 iunie 2016, 16:25)

      kerr [utilizator] i-a raspuns lui neurino

      Nu te bucura, se voteaza si post-mortem.
  • 0 (0 voturi)    
    O, ce veste minunata! (Luni, 6 iunie 2016, 16:22)

    kerr [utilizator]

    4 ani cu Fierea! Stie cineva cat mai costa un bilet de avion catre Congo, numai dus?
    • +1 (1 vot)    
      Întreabă-i ... (Luni, 6 iunie 2016, 22:36)

      LianBerthold1 [anonim] i-a raspuns lui kerr

      ... pe Buzdugan și Morar.
  • +1 (1 vot)    
    Bucureștiul nu votează stickuri de memorie! (Luni, 6 iunie 2016, 22:21)

    LianBerthold1 [anonim]

    and that is final! :D :D :D