Nicusor Dan a facut noapte alba din cauza unui vecin care si-a serbat majoratul: Am votat pentru un Bucuresti necorupt, pentru o noua clasa politica

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 5 iunie 2016, 10:16 Actualitate | Alegeri locale 2016. Bucuresti

Nicusor Dan
Foto: Captura Facebook
Nicusor Dan, candidatul USB pentru Primaria Bucuresti, a declarat duminica, dupa iesirea de la urne, ca a votat "pentru un Bucuresti necorupt, pentru o noua clasa politica, nu pentru una care si-a dovedit si coruptia si incompetenta". El i-a indemnat pe oameni sa iasa la vot si a recunosc, amuzat, ca a avut o noapte dificila pentru ca un vecin si-a serbat majoratul.

"Le multumesc sutelor de oameni care au muncit in campania asta. Indemn oamenii sa iasa la vot; de cate ori oamenii au iesit la vot, s-au produs schimbari importante. Ii indemn pe oameni sa aiba incredere ca vor vota la fel si ca impreuna putem sa construim o societate in care ne decidem noi singuri destinul", a mai spus Nicusor Dan la iesirea de la vot.

El a mai spus ca va merge sa-si vada fetita nou-nascuta la spital, dupa ca "vom supraveghea alegerile, mergem din sectie in sectie, ne vizitam oamenii care supravegheaza alegerile pentru noi".












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
5077 vizualizari
  • +24 (32 voturi)    
    bravo! (Duminică, 5 iunie 2016, 10:24)

    zzztop [utilizator]

    multumim pentru anii de munca in slujba Bucurestiului.

    e important sa va uniti fortele cu initiativele noi ale tinerilor si celor cu o profesie reala. doar asa vom reusi sa fim reprezentati de oameni ca noi si nu de hotii din partidele mari.
  • -7 (19 voturi)    
    noapte alba (Duminică, 5 iunie 2016, 11:40)

    nimrod [utilizator]

    Majorat la bloc? Inca? Bucuresti ProTV... Pai de ce n-a chemat politia? Sau e pe voturi?
    • +3 (7 voturi)    
      o chema degeaba (Duminică, 5 iunie 2016, 14:45)

      nb2k [utilizator] i-a raspuns lui nimrod

      La fel am patit si eu, a facut 18 ani pitipoanca unui vecin si ala a batut la toate usile sa anunte ca face chef. Toti vecinii au fost de acord, ca asta e, ocazie importanta, nu se intampla in fiecare an. Duduia podeaua sub mine de manele la ora 2 noaptea. Ce poti sa faci? Daca zici ceva tu esti ala ciudat ca nu intelegi ce important e sa faci maxim de zgomot la o ocazie asa importanta.
  • +8 (14 voturi)    
    Provocarile succesului (Duminică, 5 iunie 2016, 12:20)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    Indiferent de rezultat, ati aratat cum se face treaba corect. In timp, acest stil va percola.

    Sper sa rezistati provocarilor succesului si sa fiti tot timpul la minge, ochii pe butelie, anticipand pasii urmatori, pastrand uzul ratiunii. Cel mai important lucru este sa RAMANETI ACELASI OM!

    Ca exemplu "asa nu", vedem cum Alina si-a luat-o in cap si a dat-o de gard cu aroganta, balbaieli crase si renuntare la principiile fundamentale. Credeam ca stie deja cum functioneaza Pesedismul: cine colaboreaza cu penalii devine sluga lor si este asimilat de sistemul "dark side", cum se vede si la Firica cu fostul concubel actualmente imbarligator de taxiuri si viitor penal sef de Voluntari
    • +3 (7 voturi)    
      Ce-ar mai fi de facut (Duminică, 5 iunie 2016, 14:05)

      SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui SocruLuGorghiuSiDragnea

      M-am uitat la dezbaterea de la B1TV. Ati punctat excelent. Singurul mod in care v-a depasit Firea, o gargaragioaica superficiala, nesimtita si nasoasa, este cu semnalele non-verbale. Ea s-a antrenat cu actori profesionisti sa efectueze si sa interpreteze inclinari de cap, zambete atotcunoascatoare, aratari cu degetul si alte asemenea. Si Catalin Predoiu stie sa dea din cap a dezacord. Din nefericire o mare parte a oricarui electorat intelege DOAR semnale non-verbale. Daca nu aveti acelasi acces la antrenori de actorie repetati macar cateva gesturi faciale frecvent utilizate.

      Imi pare rau de acesti actori care au fost spaguiti din de PSD din propriile lor buzunare ca sa-i inlantuiasca in hora rusinii, a fricii, a urii otravitoare impotriva oricaror realizari mai ales cele intelectuale - a se vedea noul furt PSD din patrimoniul italian care de vineri va purta numele teatrului Nottara dupa modelul "cel mai bun" Master di Catania.
  • -1 (9 voturi)    
    "Bucuresti necorupt" (Duminică, 5 iunie 2016, 14:30)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cat de prost poate sa fie acest individ?
    • 0 (8 voturi)    
      ! (Duminică, 5 iunie 2016, 17:06)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Gigi Kent- pe tine nu te poate-ntrece , stai linistit. Cu cat te platesc stapanii? Merita sa-ti vinzi sufletul pentru bani?
      • 0 (2 voturi)    
        Iti raspund... (Duminică, 5 iunie 2016, 20:25)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui melcul_naravas

        Iti raspund la intrebare daca imi explicit cum poate sa fie un oras ca Bucurestiul "corupt". E in sens biblic? Ca Sodoma sau Gomorra? Pe de alta parte domnul in cauza nu candideaza la ICCJ sau la DNA. De cand jobul unui primar este lupta anticoruptie? Asa de spalati pe creier am devenit?
  • +1 (1 vot)    
    Pe linga coruptie (Duminică, 5 iunie 2016, 19:37)

    quietguy58 [utilizator]

    Pe linga coruptie, se pare ca nimeni nu propune si un Bucuresti civilizat, educat.