VIDEO Liberalii au facut alianta cu Piedone pentru alegerile din Sectorul 4

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 mai 2016, 20:20 Actualitate | Alegeri locale 2016. Bucuresti

Razvan Sava si Piedone
Foto: Captura Facebook
Candidatul PNL la Primaria Sectorului 4, Razvan Sava, actual primar general interimar al Capitalei, a batut palma cu Piedone pentru o alianta la alegerile locale, anunta site-ul BN24.ro, precizand ca PNL sustine lista lui Piedone de candidati la consiliul primariei, si, drept rasplata, candidatul PNL este "garantat Piedone".

Amintim ca Tribunalul Bucuresti a respins definitiv, pe 28 aprilie, candidatura lui Cristian Popescu Piedone la Primaria Sectorului 4, astfel incat fostul primar nu mai poate candida la alegerile locale din iunie.

Candidatura lui Piedone mai fusese respinsa in trei randuri.

Judecatoria Sectorului 4 a decis in schimb ca fostul primar poate candida insa pentru functia de consilier local.

Piedone este urmarit penal dupa tragedia din Colectiv. De altfel, el a demisionat in noiembrie 2015 din functia de primar al Sectorului 4, pe fondul protestelor declansate de tragedie, si sustinea la acea vreme ca se retrage din viata politica.



Citeste mai multe despre   









11291 vizualizari
  • +16 (16 voturi)    
    Doamne (Miercuri, 11 mai 2016, 20:43)

    valyfl [utilizator]

    Ce mizerii exista printre noi!
    Cum putem scapa de asta?
    • +4 (4 voturi)    
      l-am vazut pe Sava (Joi, 12 mai 2016, 9:11)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui valyfl

      la televizor. E dezastru baiatul. Nu stie nimic. Nu a putut raspunde la multe intrebari. In schimb raspunde gen "Vom vedea, vom analiza, se lucreaza la asta etc".

      Daca alegeti acest personaj va alegeti garantat cu un habarnist incompetent.
  • +12 (12 voturi)    
    Oare? (Miercuri, 11 mai 2016, 20:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce numiti liberali?Gasca asta de usalsi care au dat mina cu mafiilee rosii si portocalii?
    • 0 (6 voturi)    
      care "uslasi"?? (Miercuri, 11 mai 2016, 23:09)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Actualul PNL este compus acum mai mult din PEDISTI decat din fostii liberali, cei din care o parte au facut USL-ul!
      Pai daca si pedistii sunt "uslasi"...? >:)
  • +13 (13 voturi)    
    wtf.. (Miercuri, 11 mai 2016, 20:56)

    misunel [utilizator]

    wtf.wtf...
  • +10 (12 voturi)    
    minarii (Miercuri, 11 mai 2016, 21:04)

    sile1 [utilizator]

    PNL istii si-au pierdut de mult busola....cam de pe cand faceau o alianta de tip struto-camila numita USL.

    Or sa aiba surprize la alegerile care vin !
  • +16 (16 voturi)    
    Nu oi fi eu "expert politic", dar astia-s imbecili (Miercuri, 11 mai 2016, 21:13)

    itza.ro [utilizator]

    Si uite asa dintr-o palma mai pierde Predoiu lor inca 30% din voturi.
  • +13 (13 voturi)    
    Sava nu ti este rusine ?cu iresponsabilul ala ? (Miercuri, 11 mai 2016, 21:35)

    andreesanu [utilizator]

    Ce partid ? ce doctrina ? totul e o varza ,o mizerie !!!,pentru ciolan te aliezi cu orce cioata !,cu orce iresponsabil !!!.
    Ce greata ce scarba ma cuprinde !!!.
  • +10 (10 voturi)    
    Aceeasi mizerie ! (Miercuri, 11 mai 2016, 21:51)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Ce liste ? Ce programe ? Ce proiecte ? Ce principii ? Oricine s-ar face frate cu oricine, numai sa ii fie bine... ! (Nu noua, ci lui.)

    Traisca Sfantul Ciolan !
  • +13 (13 voturi)    
    De nesuportat... (Miercuri, 11 mai 2016, 21:58)

    JestersTear [utilizator]

    ... Piedone in sus Piedone in jos.
    Oricum ai fugi de el sau oricum este indepartat, râia asta tot revine intr-un fel...

    Nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat cu el daca traia pe vremea lui Tepes...
  • +11 (11 voturi)    
    Dar ce om (Miercuri, 11 mai 2016, 22:42)

    Leda [utilizator]

    cu o bruma de bun simt ar mai putea vota PNL ?
    • +3 (3 voturi)    
      PNL (Joi, 12 mai 2016, 10:25)

      andreexe [utilizator] i-a raspuns lui Leda

      Cam asta e "reforma" interna pe care o face PNL-ul. E clar ca partidele vechi nu vor si nici nu pot sa se reformeze - singura solutie sunt partidele noi. Daca la locale, in Bucuresti, exista un partid foarte bun in care am incredere sa votez, la parlamentare nu e deloc asa. Asta inseamna ca in viitorul parlament vor intra aceiasi oameni, de la aceleasi partide si odata "reconfirmati" nu se vor jena sa voteze spre binele lor (legi care sa ii protejeze de justitie). Sper sa ma insel.
  • +6 (6 voturi)    
    Repet (Joi, 12 mai 2016, 7:19)

    Cetateanu [utilizator]

    Acest nimic de om, Piedone, a fost omul mafiei, PNL-PDL, in sectorul 6. A fost pasat la PUR -Voiculescu, care l-a folosit pentru impertinenta si aroganta lui si inaltele tehnici de ciordeala. Deci de ce vorbim "fiul ratacitor" s-a intors la matca si cu Ghise la butoniera. Ia analizati cine si pe unde se invarte zilele astea si cine-i sustine. O mare mizerie. Ce nu inteleg ce fel de oameni locuiesc in sectorul 4: cateva flori si garduri (la preturi "promotionale" tin loc de galeti si gaini.
  • +3 (3 voturi)    
    chiar asa ? (Joi, 12 mai 2016, 9:21)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    candidatul PNL chiar a cerut sa fie votata lista lui Piedone ???

    este absurd !
  • +3 (3 voturi)    
    GARANTAT Piedone (Joi, 12 mai 2016, 9:47)

    pallst [utilizator]

    Asa a fost si Dezastrul de la "Colectiv": GARANTAT Pedone
  • +4 (4 voturi)    
    O știre de ultimă oră! (Joi, 12 mai 2016, 10:48)

    stos [utilizator]

    Din surse autorizate, informez alianța PNL-Piedone, că
    la arestul general al IPMB s-au eliberat multe locuri pentru ambele genuri umane.
  • +2 (2 voturi)    
    O coaliție sinistră. (Joi, 12 mai 2016, 12:28)

    asavreau [utilizator]

    De la USL la PNL-Piedone totu-i o mizerie.PNLnu se va reforma dacă nu-i trimite pe comuniștii ca acest Sava,la tomberonul istoriei.Vasile(Blaga) și Alina(Gorghiu-Isar)dorm în papuci.Românii nu vor un partid unic.vor partide cu principii care se luptă pentru principii,nu pentru ciolan.PNl-iștii ajung să arate că sunt mai jigodii ca pesediștii.
    • +2 (2 voturi)    
      Nu ma mai intereseaza ce face pnl !! (Joi, 12 mai 2016, 20:12)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui asavreau