Catalin Predoiu: "Daca vrem sa unificam dreapta, trebuie sa ma votati pe mine. Vreti sa pandelizam Bucurestiul?!"

de I. Rosca     HotNews.ro

Catalin Predoiu
Foto: HotNews / DP
Candidatul PNL la Primaria Capitalei, Catalin Predoiu, a facut un apel la electoratul de dreapta sa dea un vot "pragmatic" si sa il voteze pe el, pentru ca este singura solutie prin care Bucurestiul nu ar ajunge "pe mana PSD" si prin care s-ar putea impiedica "pandelizarea" Capitalei.

"Daca vrem sa unificam dreapta, trebuie sa ma votati pe mine. Restul sunt discutii politice. Trebuie sa fim pragmatici si responsabili. Merita sa platim acest pret, sa dam Capitala pe mana PSD? Pentru ce? Pentru cateva ambitii care nu se pot materializa. Respect pe toata lumea si toti au dreptul la competitie. N-are cum sa castige nimeni de pe dreapta in afara de candidatul PNL. Inteleg ca oricine isi manifesta dorinta de castiga. Sa fim seriosi! Vreti sa pandelizam Bucurestiul? Sa facem Bucurestiul o anexa a Voluntariului? Sa aducem solutia sacoselor aici," a declarat Predoiu la Adevarul Live.

Predoiu a reluat ulterior aceasta idee si a declarat, de asemenea, ca atacurile mai dure nu se indreapta inspre Gabriela Firea, contracandidata sa, ci spre "fenomenul" care se afla in spatele acesteia.

"O respect pe doamna Firea, respect femeile. E un candidat ca oricare altul. Atunci cand combat pozitiile si argumentele altcuiva nu inseamna ca nu-l respect. Cuvintele mai dure nu au fost orientate spre dansa, ci spre ceea ce e in spatele dansei. E vorba de fenomen", a spus Predoiu, intrebat daca este incomodat de faptul ca are o femeie drept contracandidat.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
2279 vizualizari
  • +11 (19 voturi)    
    daca.. (Joi, 5 mai 2016, 17:52)

    claonic [utilizator]

    Daca ai vrea sa unifici dreapta, te-ai da la o parte.. cu PNL cu tot..
    • +10 (12 voturi)    
      exact (Joi, 5 mai 2016, 18:59)

      mavis [anonim] i-a raspuns lui claonic

      sunt partide noi mult mai curate decat teroristii din PNL si PSD
      • 0 (2 voturi)    
        Spune unul (Joi, 5 mai 2016, 22:28)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui mavis

        Și să nu fie PMP te rog, că nici nu mă mai obosesc să îți răspund, o să îmi dau seama de unde iei banii...
  • +8 (14 voturi)    
    pandelizarea si predoizarea Bucurestiului (Joi, 5 mai 2016, 18:02)

    un domn [utilizator]

    Aceeasi Pacoste !..pardon Mizerie !
  • +11 (15 voturi)    
    De ce? (Joi, 5 mai 2016, 18:09)

    Dodel540 [utilizator]

    De ce sa te votam pe tine?
    Daca iti doreai sa faci ceva ca primar pentru Bucuresti, candidai din prima nu din a 3a sau a 4a.
    Si presupunand prin absurd ca vei iesi primar (dar nu vei iesi pentru ca foarte multi din electoratul de dreapta vor vota cu Nicusor Dan no matter what), ne vei tranti in cap alte alegeri undeva pe la anul doar pentru ca iti doresti sa fii de fapt prim ministru sau ministru ?
  • +8 (12 voturi)    
    strada zice: (Joi, 5 mai 2016, 18:22)

    The Great Cornholio [utilizator]

    toate partidele, aceeasi mizerie!!!

    nu te mai votam nene. din fericire avem alternative mai sanatoase in Bucuresti.
  • +6 (8 voturi)    
    ce-mi place santajul!!! (Joi, 5 mai 2016, 18:22)

    king david hotel [utilizator]

    si atacul la persoana!
  • -1 (11 voturi)    
    Predoiu (Joi, 5 mai 2016, 18:24)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Un candidat vizionar
  • +4 (10 voturi)    
    Slab (Joi, 5 mai 2016, 18:25)

    Daniels22026 [utilizator]

    Chiar daca ar fi votat, si chiar daca ar avea intentii bune, Predoiu e slab de inger. Se sperie repede. Prima data cand ii arata mafia pisica, o rupe la fuga! Va simula ca nu vede, ca nu stie nimic despre coruptia din primarie. Asta in cazul in care ar fi ales.
    • +1 (1 vot)    
      ? (Joi, 5 mai 2016, 19:25)

      RantCasey [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      De ce sa se sperie Predoiu de mafie? E destul de bine conectat. Doar nu crezi ca vine Predoiu sa faca reforma in administratie.
  • -2 (6 voturi)    
    Sau (Joi, 5 mai 2016, 18:39)

    mr_mojo [utilizator]

    Angajați o firma NEUTRĂ sa facă un survey semnificativ ca sa vedem cine e preferat de alegători. Si daca nu e el si e sa zicem cineva cu inițialele ND sa se dea la o parte si sa tragă pentru locul I in topul preferințelor votanților.
    Asta daca nu vrem cu adevărat pandelizarea Bucureștiului.
  • +5 (7 voturi)    
    N&D? (Joi, 5 mai 2016, 19:04)

    freejack [utilizator]

    incepe campania: "Vino la mine"
    dupa alegeri: "Vreau sa plang"
    declaratii dupa ce nu obtine nici macar 5%: "Nu e vina mea".
    • -2 (2 voturi)    
      Deci trebuie votată Firea (Joi, 5 mai 2016, 22:25)

      mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui freejack

      Pentru că ia sigur peste 5%?
      Amice, logica ta e penibilă; pe ea se bazează lipsa de schimbare din politica noastră: "nu votez cu ala, că nu iese". E normal dacă toți zic la fel și nimeni nu votează cu el.
      Ești la fel de praf ca alegătorii care își dau votul pentru o găleată, doar că tu nu cred că o iei nici măcar pe aia...
      • -1 (3 voturi)    
        asta este (Vineri, 6 mai 2016, 0:40)

        freejack [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

        fiecare intelege ce vrea. as fi vrut si eu o galeata, o umbrela, niste cizme, dar in Bucuresti nu da nimeni nimic. niste zgarciti... dar pe ND ( Nicusor Dan) nu il votez nici daca imi plateste intretinerea pe 1 an. are fatza de papagal. are 46 de ani, e insurat? nu-i plac femeile? deci are alte inclinatii?
        si apropo de Bucuresti
        "i want to know" https://www.youtube.com/watch?v=avHwIaXKP5Y
        Mr. Mojo Risin'
        Got to keep on risin'
        Risin' risin'
        Come on risin' risin'
        Whoa! Wang! Bang!
        sa auzim numai de bine
  • 0 (0 voturi)    
    Poate o fi singura "solutie", dar ... (Joi, 5 mai 2016, 19:20)

    NicolaeA [utilizator]

    este deja diluata de 10 ori !
  • +2 (2 voturi)    
    Unificarea dreptei (PNL)... (Joi, 5 mai 2016, 19:31)

    Barosanu_nr1 [utilizator]

    ... cu STÂNGA (PSD) a fost DEJA REALIZATĂ, încă din mandatele lui Oprescu! Ani de zile în care pușcăriabili galbeni și roșii și-au dat mâinile, că doar este mai bine să se înțeleagă decât să se certe, nu?

    Crede oare PNL că electoratul „de dreapta” a uitat trădarea din 2012, când a fost vândut lui Oprescu, un patron al mafiei transpartinice?
  • 0 (0 voturi)    
    Pana acum (Joi, 5 mai 2016, 19:42)

    UpNext [utilizator]

    nu am auzit de la niciun candidat la orice - presedintie, parlament, primarie, cartier, bloc, apartament, debara - chemarea directa "trebuie sa ma votati pe mine"! Pai daca-i ordin, acesta nu se discuta, se executa, nu???

    Serios acum, asta-i intreg la minte? Astfel de "lideri" produce PNLul actual??
  • +2 (2 voturi)    
    A se slabi! (Joi, 5 mai 2016, 23:25)

    Erwin [utilizator]

    Poate trebuia sa va ganditi la pandelizare cand PNL-ul a votat alegerea primarilor dintr-un singur tur impreuna cu PSDul.