Gabriela Firea, candidat PSD la Primaria Capitalei: "Viata la bloc este o realitate"

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 aprilie 2016, 16:53 Actualitate | Alegeri locale 2016. Bucuresti

Gabriela Firea, in studioul HotNews
Foto: Hotnews
Candidatul PSD la Primaria Capitalei, Gabriela Firea, a afirmat vineri, in cadrul unei dezbateri cu reprezentantii unor asociatii de proprietari, ca "viata la bloc este o realitate", potrivit unui comunicat de presa al PSD.

"In calitate de primar general, voi promova, prin consultare permanenta cu cetatenii, iar reprezentantii asociatiilor de proprietari sunt un interlocutor valoros, masuri simple care pot rezolva probleme punctuale, si care sa ofere o baza solida pentru rezolvarea marilor probleme structurale ale Bucurestiului. Ca sa va dau un singur exemplu, solutia pentru termoficare nu incepe cu constructia unor noi termocentrale, ci cu anveloparea tuturor blocurilor, dupa care vom putea face o evaluare a necesarului caloric, sa dimensionam reteaua de transport si s-o modernizam.

Viata la bloc este o realitate, de noi depinde s-o facem confortabila", a spus Firea la finalul intalnirii cu reprezentantii Ligii Asociatiilor de Proprietari "Habita" si ai Asociatiei Romane pentru Locuinte "Casa Plus", carora le-a prezentat principiile care stau la baza alcatuirii Programului de guvernare pentru Bucuresti.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
4707 vizualizari
  • +23 (23 voturi)    
    o realitate la care nu esti racordata, Fire(a)sc! (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:00)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    Din viluta din Voluntari, e usor sa dai sfaturi locatarilor la bloc, cica sa se termine anveloparea (cand? in 2020, 2030?) si DUPA aia sa "dimensionam" reteaua?!

    Centrale proprii de bloc? de cartier, macar?

    UE da totusi niste bani pt asa ceva. Mai sunt bani si in Planul Juncker pt asta.

    Dar deh, banii nu vin automat, trebuie proiecte, trebuie muncit, mai , Fireo, ori daca voi puteti sa prostiti lumea cu promisiuni din astea goale, demagogice, si functioneaza asa, de ce sa va omorati sa mai si "transpirati"?
  • +19 (19 voturi)    
    Zise Gabi (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:07)

    mitg [utilizator]

    Din vila ei decorata in stil asa-zis baroc.
    • +7 (7 voturi)    
      rspuns mitg (Vineri, 15 aprilie 2016, 18:56)

      LiviuDrula1 [anonim] i-a raspuns lui mitg

      Corecy ostt - trebuie sa explicati prin ce caracterizeaza stilul baroc fiindca Dna Firea inca nu a auzit de acest termen
  • +26 (26 voturi)    
    Viaţa de la bloc e o realitate, g-yeah! (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:15)

    CosminMaricari [utilizator]

    Gabi Firea, această Uzzi a politicii româneşti.

    "Îl am pă fratele meu Dragnea, în stânga mea / Îl am pă fratele meu Ponta... tot în stânga mea, că doar nu-s de dreapta. / Pentru că totu-n pesedeu se bazează pe zoaie / Şi pe ăia 2-3 oameni care nu-s încă la pârnaie!"
  • +15 (21 voturi)    
    comentzriu (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:27)

    LiviuDrula1 [anonim]

    Stimati bucuresteni
    Dna Firea vrea sa devina primar general al capitalei. Ce calitati are
    - scolita la scoala de minciuni Voiculescu ( Antene)
    - nu are studii tehnice sau economice necesare
    - mahagism maxim ( vezi campania prezidentiala Iohanis)
    - eductie nula
    Un sfat pt Dn Firea nu mai lupta pt functia de primar ca vei foarte curand vei fi in aceasi situatie cu acea a colegului si prietenului tau Oprescu
    Un sfat pt bucuresteni -stimati domni va-ti oparit cu Oprescu vreti inca o apareala Firea
  • +18 (18 voturi)    
    Mi-a deschis ochii (Vineri, 15 aprilie 2016, 17:35)

    ictin [utilizator]

    Eu pana acum credeam ca traiesc un vis urat. Dar acum doamna Firea mi-a deschis ochii si de fapt asta e realitatea.
    Asteptam si descoperirea ca apa e uda...
  • +10 (10 voturi)    
    e chiar bun sloganul, toti votantii stam la bloc (Vineri, 15 aprilie 2016, 19:42)

    liviul2006 [utilizator]

    daca nu era Firea, si mai ales daca nu era ea fire din firea PSD-ului,poate m-as fi gandit sa o tin de plan B la vot. Insa cum in PSD sunt majoritar penali (chiar si scursuri).

    Asa ca eu tot cu Hai Nicusoare ! o sa o tin... :)

    N-ar fi rau sa folosesti si tu sloganul asta, pentru ca nu e cu drept de autor. Daca nu o sa il folosesti, pensionarii si casnicele de la bloc o sa puna botul si o sa voteze cu Firea si iar pune mana mafia rosie pe Bucuresti !
  • +5 (5 voturi)    
    prostii.. (Vineri, 15 aprilie 2016, 22:19)

    misunel [utilizator]

    eu zic ca degeaba faci ''anveloparea '' daca oricum primesti caldura si apa calda cu ratia, din cauza ''defectiunilor'' ..
  • +4 (4 voturi)    
    Ce Socrate,ce Aristotel ????..., (Sâmbătă, 16 aprilie 2016, 5:36)

    gigiN [utilizator]

    ...Asta este ,cu adevarat, "gandire profunda" !