HARTA INTERACTIVA - Rezultatele in Bucuresti (exit-poll): PDL ramine fara niciun primar in Capitala. Surprize la Sectorul 3, unde Liviu Negoita (PDL) a pierdut in fata lui Robert Negoita (PSD) si Sectorul 6, unde Cristian Poteras (PDL) a pierdut in fata lui Rares Manescu (PNL). Sorin Oprescu, Andrei Chiliman, Neculai Ontanu, Piedone si Marian Vanghelie - reconfirmati la sectoare

de Red. Stiri, Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 10 iunie 2012, 20:40 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


Cele 3 exit-poll-uri de la alegerile locale arata ca PDL a pierdut pe linie in Bucuresti, singurele surprize fiind infringerea primarilor in functie Cristian Poteras (PDL, sectorul 6) si Liviu Negoita (PDL, sectorul 3) in fata lui Rares Manescu (PNL) si Robert Negoita (PSD). Sorin Oprescu (independent sustinut de USL), Neculai Ontanu (UNPR, sectorul 2), Piedone (PC, sectorul 4), Marian Vanghelie (PSD, sectorul 5) si Andrei Chiliman (PNL, sectorul1) sint dati invingatori detasati. Digi 24 si Antena 3 il dau cistigator la Cluj pe Marius Nicoara (PNL) in fata lui Emil Boc (PDL), in timp ce Realitatea TV spune ca e egalitate intre cei doi. O alta supriza majora este la Craiova, unde Digi24 si Realitatea o dau pe Lia Olguta Vasilescu (PSD) invingatoare in fata lui Antonie Solomon (UNPR). Digi 24 il da invingator pe Nicolae Robu la Timisoara, Realitatea TV il da cistigator pe Dorin Florea la Targu Mures. 

Harta Interactiva a Bucurestiului

  • Click pe elementele de pe harta (sectoare) pentru detalii.
  • Click pe butonul "Legend" pentru a afisa legenda hartii.


View Larger Map
Harta de baza - Bing Maps Road - Microsoft Corporation and its data suppliers este oferita prin intermediul serviciului de cloud ArcGIS.com, serviciu oferit de ESRI.






Exit-poll CCSB/Antena3 (ora 21:00):

Bucuresti Primaria Generala:

Sorin Oprescu - 65.8%
Silviu Prigoana - 15.7%
Nicusor Dan - 6.8%
Horia Mocanu - 5.8%
George Becali - 1.4%
Anghel Iordanescu - 1.4%
Irinel Columbeanu - 0.1%
Petre Popeanga -0.7%

Bucuresti Consiliu:

USL - 62,4%
PDL - 16.3%
PP-DD - 7.0%
UNPR - 2.2%
PRM - 1.5%
PNG-CD - 0.8%
PNT-CD - 0.4%
Nicusor Dan - 4.3%
PNG-CD - 0.8%
PNT-CD - 0.4%
Nicusor Dan - 4.3%

Sectoarele din Bucuresti:

Sectorul 1: Andrei Chiliman (PNL) - 79%; Theodor Paleologu (PDL) - 13%
Sectorul 2: Neculai Onţanu (UNPR) - 48%; Dragoş Frumosu (PSD) - 33%
Sectorul 3: Robert Negoiţă (PSD) - 65%; Liviu Negoiţă (PDL) - 23%
Sectorul 4: Cristian Popescu Piedone (PC) - 83%; Sulfina Barbu (PDL) - 9%
Sectorul 5: Marian Vanghelie (PSD) - 59%; Mihai Atănăsoaei (PDL) - 11%
Sectorul 6: Rareş Mănescu (PNL) - 57%; Cristian Poteraş (PDL) - 19%

Primar Cluj-Napoca

Marius Nicoara - 43,1%
Emil Boc - 40,3%
Peter Eckstein-Kovacs - 7,6%
Iuliu Tagorean - 2,6%
Mircia Giurgiu - 1,7%
Madalina Paul - 0,8%

Consiliu Cluj-Napoca
USL - 43,7 %
PDL - 35,9%
UDMR - 10,0%
PP-DD - 3,4%
PRM - 1,2%
UNPR - 0,2%

Primar Iasi

Gheorghe Nichita - 65,8%
Daniel Oajdea - 11,0%
Nicusor Paduraru - 10,8%
Tudor Ciuhodaru - 10,0%
Elena Savin - 0,7%
Oana Sandu - 0,3%

Consiliu Iasi
USL - 66,4%
PDL - 13,3%
PP-DD - 10,8%
UNPR - 4,7%
PRM - 1,0%
PNT-CD -0,6%


Exit-poll IRES/Digi 24
:

Primaria Bucuresti:

Sorin Oprescu - 64,6%
Silviu Prigoana (PDL) - 13,2%
Nicusor Dan - 8,6%
Vasile Horia Mocanu - 6,2%
Anghel Iordanescu (UNPR) - 2,6%
George Becali (PNG) - 2%

Consiliul General al Municipiului Bucuresti

USL - 64%
PDL - 16,2%
PP-DD - 7,7%
UNPR - 3,9%
PRM - 2,2%
PER si PNG-CD - 1,1%

Primaria Cluj Napoca:

Marius Nicoara (USL) - 43,9%
Emil Boc (PDL) - 36,9%
Peter Eckstein-Kovacs (UDMR) - 11%
Mirel Tarborean - 2,7%
Mircia Giurgiu 1,8%

Consiliul local Cluj Napoca

USL - 44%
PDL - 32,5%
UDMR - 13,2%
PPDD - 4%

Primaria Iasi:

Gheorghe Nichita (USL) - 63,5%
Tudor Ciuhodaru (Alianta pentru Iasi) - 11,8%
Vasile Daniel Oajdea (PP-DD) - 10,8%
Nicusor Paduraru (PDL) - 9,8%


Consiliul Local Iasi

USL - 65,5%
PDL - 14,2%
PP-DD - 9,4%
UNPR - 2,8%


Timisoara:
Nicolae Robu (USL) 51,6%
Adrian Orza (PNT-CD) - 22,3%

Consiliul Local Timisoara:
Consiliul Local: USL-51,9%; PDL-14,7%; Uniunea pentru Timis-12,3%

Primaria Craiova

Lia Olguta Vasilescu (USL) - 52,4%
Antonie Solomon (UNPR) - 36,1%
Marinica Dinca (PDL) - 7,5%
Pana Ionel (PP-DD) - 2,5%

Consiliul Local Craiova

USL - 61,2%
UNPR - 21,1%
PDL - 9,9%
PP-DD - 4%

Realitatea TV:

Bucuresti

Primaria Capitalei

Sorin Oprescu (independent, sustinut de USL) - 64,11%
Silviu Prigoana (PDL) - 17,58%
Nicusor Dan (independent) - 7,41%
Horia Mocanu (PP-DD) - 6,82%

Consiliul General al Municipiului Bucuresti
USL - 63,4%
PDL - 17,41%,
PP-DD - 8,52%
UNPR - 2,75%

SECTORUL 1

Primaria Sectorului 1

Andrei Chiliman (PNL) - 74,52%  
Theoodor Paleologu (PDL) - 16.36% 
Mihai Iorgulescu (UNPR) - 6,24%

Consiliul local Sector 1
USL - 65,55% 
PDL -19%


SECTORUL 2


Primaria Sectorului 2
Neculai Ontanu (UNPR) - 49,01% 
Dragos Frumosu (USL) - 29,85% 
Lucian Iliescu (PDL) - 9,58%

Consiliul local Sectorul 2
USL - 51%
PDL- 16,46%

SECTORUL 3

Robert Negoita (PDL) - 58,51% 
Liviu Negoita (PDL)- 31,31% 

SECTORUL 4

Cristian Popescu Piedone (PC)- 80,08% 
Sulfina Barbu (PDL) - 10,22% 
Richard Ghita - 6,28%

SECTORUL 5

Marian Vanghelie (PSD) - 56,02%
Cristian Atanasoaiei (PDL) - 14,22% 
Corin Romanescu - 8,99%

Dolj

Primaria Craiova
Lia-Olguta Vasilescu (USL) - 50%
Antonie Solomon (UNPR) - 37%
Marinica Dinca (PDL) - 8%

(Rezultate CURS Pentru Geopol)


Cluj


Primaria Cluj-Napoca
Emil Boc (PDL) - 41%
Marius Nicoară (USL) - 41%
Eckstein Kovacs Peter (UDMR) - 8,4%
Tăgorean Iuliu Mirel (PPDD) - 2,7%,
Giurgiu Mircea (independent) - 1,8%
"Alţii" - 5,1%

Consiliului Local Cluj-Napoca
USL - 44,5%
PDL - 35,7%
UDMR - 11,1%
PP-DD - 3,1%,
PRM - 1,1%
"Alţii" - 4,5%.


Mures

Primaria Tg. Mures
Dorin Florea (Alianta pentru Mures - PDL, UNPR si PER) - 54,04 %
Gyorgy Frunda (UDMR) - 30,76 %

Consiliul Local Tg. Mures
Alianţa pentru Mureş - 31, 42%
UDMR - 31,42%

(Rezultate Geopol Transilvania)



Nota: Harta folosita ca fundal (Basemap) este harta "Bing Maps Road" a Microsoft Corporation. Eventualele denumiri sau reprezentari gresite pe harta de fundal (Ex: Denumirea de "Gheorghe Gheorghiu-Dej" pentru orasul Onesti) nu tin de HotNews.ro sau de Esri Romania.

















60302 vizualizari

  • +22 (48 voturi)    
    !!! (Duminică, 10 iunie 2012, 20:50)

    Cris [anonim]

    Cine le-a mai dat licenta pentru asa ceva daca au avut acele "derapaje" puternice in 2009?

    Care este scopul pentru care unele dintre ele activeaza pe piata?

    Manipularea prostimii care voteaza USL cand defapt PSD, PNL PC isi impart voturile dupa ce se termina toata polologhia asta de doi bani?
    • +8 (16 voturi)    
      pai e simplu (Duminică, 10 iunie 2012, 21:20)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Cris

      se inchide o firma se deschide alta care preia angajatii si infrastructura si e alt sondaj, daca vei cauta nu vei gasi acelasi institude de sondare la 2 alegeri
    • +5 (23 voturi)    
      La treaba romani adevarati,altfel plecam cu totii! (Duminică, 10 iunie 2012, 22:22)

      Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Cris

      Azi la vot, cu sinceritate va spun ca am vazut pensionari la varsta senectutii, unii chiar in carje sustinuti de rude, care veneau disperati la sectiile de votare de parca mergeau la posta...sa-si ridice pensia...
      Practic, peste 80% din votanti au fost de varsta a treia, cei cu mentalitati comuniste, pe care Revolutia i-a prins in spatele perdelelor...
      Trist ca cei tineri lasa destinul tarii in mana celor varstnici, oameni in marea lor majoritate care nu au dupa ce sa traga linie sau le da cu virgula...dupa zero...!
      Dar dusurile reci sunt bune...trezesc oamenii!!! :)))
      • -5 (19 voturi)    
        surpriza! (Duminică, 10 iunie 2012, 22:41)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        am discutat cu cativa tineri, mai exact 3 studenti si doi care deja muncesc, la Cluj, si mi-au spus ca pentru ei Boc si PDL sunt... biiip; greu de crezut ca tinerii ar vota cu pedele pe motiv ca i-ar reprezenta in vreun fel; hotia si tupeul interlop ii reprezinta doar pe hoti si interlopi, categorii la care pedele exceleaza.
      • -1 (13 voturi)    
        Cum era de banuit, ti-ai facut text... (Duminică, 10 iunie 2012, 22:58)

        Corinteni [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        Asa cum si preconizasem, de altfel. De azi vei incepe cu vaicarelile. Jale mare.
      • -1 (3 voturi)    
        citat din clasici (Luni, 11 iunie 2012, 8:30)

        nellino [utilizator] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

        "Cred ca USL incepe sa simta fiorul rece al disperarii vazand ca electoratul se reorienteaza incet incet spre opozitie!"

        Cei, neica, pensionarii nu sunt buni in democratie? Asa v-a spus Intaiul Carmaci? Veneau sa voteze, baaaa!
        Si de ce este vina pensionarilor ca au reprezentat 80% din votanti? Puteati sa va urniti fundurile de pe net si sa mobilizati tineretul, ala care respira si bese numai Basescu.
        Vor fi unii din PDL car eo vor lua urat de tot. Mi-aduc aminte ce tapaj i-a facut baseasca a mica lui anastase pentru ca nu a mobilizat lumea din judetul Ploiesti (sic!) sa iasa la vot!.
  • +11 (17 voturi)    
    hmmm (Duminică, 10 iunie 2012, 20:59)

    me [anonim]

    eu as propune ca cei ce publica sondaje care depasesc marjele de eroare admise sa fie amendati/sa li se retraga dreptul de a mai face asemenea sondaje
  • -40 (78 voturi)    
    hehe (Duminică, 10 iunie 2012, 20:59)

    Mazeta [utilizator]

    Ingroparea definitiva a PDL! inca o realizare a lui Traian Basescu, un capitan care nu-si abandoneaza niciodata nava, decat doar la centrul de fier vechi sau pe fundul marii.
    • +14 (20 voturi)    
      Buna dimineata (Duminică, 10 iunie 2012, 21:04)

      bobo21 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Basescu nu mai e sustinut de "greii" din PDL de multa vreme.
    • +31 (43 voturi)    
      zi-mi tu (Duminică, 10 iunie 2012, 21:12)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      ceva ce a facut oprescu dar nu inceput de altul, ceva ce a facut ponta, ceva ce a facut antonescu in 20 de ani de politica (a fost si ministru) ceva ce a facut piedone, ceva ce a facut robert negoita (in afara de sex si proxenetism cu minori).
      linge-te pe bot si fi multumit sa vezi ca realitatea va fi neagra.
      • +9 (11 voturi)    
        :) (Duminică, 10 iunie 2012, 21:31)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        stai linistit realitatea va fi roz, se ocupa profesionistii din studio sa o vopseasca frumos.
      • +10 (14 voturi)    
        mentalitatea de semifeudalism (Duminică, 10 iunie 2012, 21:44)

        MGH [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        robert negoita ajunge primar fiindca oamenii nu au chef de vot si lasa pe altii sa decida in locul lor!
        asta da mentalitate in Romania, de aceea a fost perfect cismarul si securitatea lui, romanul nu stie ce este democratia decat masini, case, excursii si bani din copaci Altceva pauza! Munca pentru altii noi doar de la o mie ieuro pe luna , prosti rau chinezii aia ca muncesc pe 100-300 euro oare cum traiesc viata si mais sunt o natiune care pune conditii in lumea asta! Deosebirea o face mentalitatea!
        • +8 (10 voturi)    
          asta ne reprezinta (Duminică, 10 iunie 2012, 23:27)

          Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui MGH

          Robert Negoita, megacoruptul imobiliar si pedofilul implicat in scandalurile sexuale cu minore din toata tara a fost votat de babaciunile din sectorul 3. Acum fiecare gagica buna din sector va trebui sa se culce cu Negoita Robert daca mai vrea apa calda la dus.
          Luati-va gandul de la IOR, sunt cativa rechini imobiliari care abia asteapta sa-si ia partea din parc ca sa toarne beton. E mai bine asa, oricum parcul era plin de pitipoacele care acum vor avea alta distractie. Patul lui negoita.
          • -2 (4 voturi)    
            a fost un vot impotriva lui Liviu Negoita (Luni, 11 iunie 2012, 0:40)

            florinhm [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

            Oamenii au votat impotriva lui Liviu Negoita, nu pentru Robert Negoita. Cred ca majoritatea nu stiu nimic despre Robert N., la fel cum nu stiam nici eu. Habar n-aveam de afaceri si scandaluri. Dar asta e democratia: alegatori neinformati pusi sa aleaga dintre niste candidati despre care nu stiu mare lucru. Fiecare vede ce a facut primarul actual; daca nu e multumit, alege pe unul dintre ceilalti. Ce stie despre ei - mai nimic, asa ca alege dupa partidul care ii sustine. Asta se intampla de obicei.
            • +2 (2 voturi)    
              te inseli (Luni, 11 iunie 2012, 8:06)

              nahir [utilizator] i-a raspuns lui florinhm

              oamenii au votat partide, nu oameni.
              tinand cont ca pdl este asimilat cu saracia cauzata de criza economica si financiara, psd-ul (retine ca in mintea oamenilor psd=usl) a luat caimacul.
              hai sa-l vedem acum pe bobi la munca :))
      • -15 (23 voturi)    
        verzilor de ciuda (Duminică, 10 iunie 2012, 21:48)

        dan [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        cand a venit oprescu pasajul inceput de basescu era oprit de videanu!
        si lucrarile la stadion erau oprite, noi, cei care am inteles asta am votat cu oprescu
        • +9 (11 voturi)    
          asta vrei tu sa crezi (Duminică, 10 iunie 2012, 21:57)

          gabig [anonim] i-a raspuns lui dan

          lucrarile nu au fost oprite de pdl... psd si-a bagat coada si a facut sa fie oprite. videanu termina in 6 luni pasajul dar asa a venit oprescu si a mai durat 1 an pana s-a inceput de el, nu mai zis de pasajul de la universitate... blocat de psd si terminat vai mama lui ca nici acum nu e bine pe acolo
        • +1 (1 vot)    
          nu mai manca minciuni (Luni, 11 iunie 2012, 8:08)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui dan

          pasajul l-a oprit oprescu. a dat drumul la lucrari abia dupa 7-8 luni dupa ce, probabil, a fost "renegociata" lucrarea.
      • +7 (9 voturi)    
        Zicala (Duminică, 10 iunie 2012, 21:50)

        reloaded [anonim] i-a raspuns lui Ghita

        E o zicala: nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard.

        Ce mai e de discutat in momentul in care Piedone e reales cu 80% din voturile celor care s-au obosit sa se duca la vot. Fie e primarul ideal, fie toti ceilalti contra candidati au fost sub nivelul marii. Sau vroiai ca lumea sa voteze Suflina Barbu? =))
        • +1 (3 voturi)    
          Dar va fi! (Luni, 11 iunie 2012, 0:25)

          ancagrigore [utilizator] i-a raspuns lui reloaded

          piedone nu este inca primarul ideal, dar e destul de aproape, sa stii. mai acorda-i timp si ai sa vezi ca piedone nu dezamageste. de aceea a avut parte de o asemenea victorie zdrobitoare! oamenii l-au ales pentru ca a demonstrat ca este gospodar. cred ca asta a contat cel mai mult.
      • 0 (4 voturi)    
        zi-mi si tu (Duminică, 10 iunie 2012, 22:08)

        Jr [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        zi-mi tu marile realizari din sectoru' 4, inainte de Piedone!
      • 0 (2 voturi)    
        Merita Piedone (Luni, 11 iunie 2012, 0:48)

        ancagrigore [utilizator] i-a raspuns lui Ghita

        piedone a facut o groaza, dar in primul rand, a schimbat "fata" sectorului 4. trebuie doar sa faci o plimbare pe-acolo si ai sa-ti dai seama ca lucrurile au evoluat mult. un lucru important este faptul ca piedone s-a implicat la greu si un altul, ca s-a tinut de cuvant. isi merita scaunul de primar! doar peste 80% din oamenii il doresc...:)
    • +35 (49 voturi)    
      Schimbarea gastilor.... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:13)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      ...bucuria prostilor!
      • -12 (20 voturi)    
        ce sa zici si tu (Duminică, 10 iunie 2012, 21:17)

        lelelel [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        esti disperat ca gasca ta nu mai are acces la banii publici
      • -8 (16 voturi)    
        tot prosti (Duminică, 10 iunie 2012, 21:17)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        erau si cei din 89 ?

        dupa capul tau ar trebui sa ramanem cu pdl cel putin 20 de ani... trezirea!!!
      • -2 (12 voturi)    
        schimbarea domnilor bucuria prostilor (Duminică, 10 iunie 2012, 21:20)

        tjkv [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        ca asa ne-am bucurat si cand a castigat basescu
      • -8 (10 voturi)    
        bine ca esti tu destept (Duminică, 10 iunie 2012, 21:21)

        dan [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        cand s-a venit pdl la putere (cand s-au schimbat gastile data trecuta) te-ai bucurat?
        asta ca sa intelegi cum e cu bucuria prostilor si in ce categorie te regasesti =))
      • -4 (10 voturi)    
        adica trebuie pastrata una singura? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:27)

        cosminrs [utilizator] i-a raspuns lui Damocles

        de preferat aia care place cuiva anume? Sau cum?
        • -2 (10 voturi)    
          ehei, cu democratia asta nu-i asa simplu.... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:45)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui cosminrs

          Electoratul este cum este, ziceti voi, cei dezamagiti de rezultat,prost.
          De aia incercati sa-l manipulati cu minciuni, sa-l cumparati pe nimic, sa va bateti joc de el....
          Tzeapa!!!!!
          Prosti dar multi, romanii s-au prins unde este minciuna si au votat cu ceilalti, vot negativ care va sa zica....am devenit experti in votul negativ....
          Cu noul sistem electoral vom avea, in scurt timp,doar cateva formatiuni politice, mari si serioase (PPDD si-a luat-o asa cum trebuia, PDL il urmeaza...).
          Vom ajunge atunci si la votul pozitiv, cand vom vota programe, idei.
          Este bine ce se intampla.
          Am vrut sa nu lipsesc de aici in asemenea clipe, vreau sa-i salut pe postacii incartiruiti aici.
          Sa traiti bine!
      • -2 (4 voturi)    
        Schimbarea gastilor ... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:30)

        mihai pratin [anonim] i-a raspuns lui Damocles

        ... tristetea prostilor!
    • +2 (12 voturi)    
      Corect... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:22)

      Christian [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      ... si in consecinta o sa primesti intr-o veselie voturi minus. Pacat pentru ei, postacii, ca voturile lor nu au nici o legatura cu realitatea.
    • -1 (5 voturi)    
      biznis (Duminică, 10 iunie 2012, 21:22)

      rugantino [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      sau o vinde la greci
    • +14 (22 voturi)    
      :( (Duminică, 10 iunie 2012, 22:09)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Sincer imi pare rau pentru PDL, un partid cu bune si rele care a luat masuri firesti pe timp de criza.

      Credeti ca la cei din PDL le era greu sa lase pensile si salarile neatinse si sa faca datorii pe care sa le plateasca si copiii copiilor vostri? Am senzatia ca atata timp cat primesc bani votantii sunt fericiti....

      Eu am apreciat ca au avut curajul sa ia aceste masuri, s-ar parea ca majoritatea nu...

      Sunt convins ca au luat masurile de austeritate din convingere, trebuie sa fii idiot sa faci ceva care stii ca-ti pune pe toata lumea in cap, cand stii ca depinzi de voturile lor. Nu sunt idioti, au mizat pe maturitatea votantilor si au mizat gresit, din pacate.

      E un semnal clar pentru politicieni din toate partidele ca daca gandesti pe termen lung, dincolo de interesul de moment esti pedepsit.
      • -6 (12 voturi)    
        hmmmm (Duminică, 10 iunie 2012, 22:43)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        cata vreme banii economisiti au intrat in buzunarele mafiei pedeliste, chiar nu vad ce am castigat din austeritate.
    • 0 (0 voturi)    
      Ai vrea tu. (Luni, 11 iunie 2012, 11:48)

      Tovarasul_Mos_Craciun [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Insa Basescu nu ingroapa corabia ci o upgradeaza nitel. Sa vezi distractie la toamna.
  • -19 (27 voturi)    
    unde e nicusor? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:04)

    dan [anonim]

    Muriti de oftica?
    Stanga a invins.
    • +11 (15 voturi)    
      Sa-ti explic (Duminică, 10 iunie 2012, 21:45)

      Roadrunner [anonim] i-a raspuns lui dan

      Nu stanga a invins. noi am pierdut ca de obicei. Asa ca daca n-ai verun post caldut de castigat de pe urma acestei victorii iti spun eu: noi am pierdut: Nicusor Dan - 6.8% = nu va mai plangenti de guvernanti si si oamenii politici. Avem exact ce ne reprezinta ca natie: niste hoti smecherasi. Sa votati bine !
    • +10 (12 voturi)    
      N-a învins nimeni... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:50)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui dan

      ... dacă gândești în termeni de învingători și învinși atunci ai o mare problemă. Dacă vrei să discuți așa atunci trebui să înțelegi că nimeni n-a învins dar de pierdut cu siguranță am pierdut noi, românii.
  • +12 (18 voturi)    
    naspha (Duminică, 10 iunie 2012, 21:04)

    dj [utilizator]

    ramanem cu maidanezii...
  • -5 (17 voturi)    
    felicitari usl... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:07)

    resita31 [utilizator]

    asteptarile nu vor fi mai mici cum au fost fata de pdl...
  • +36 (52 voturi)    
    ne meritam soarta (Duminică, 10 iunie 2012, 21:07)

    klm [anonim]

    ne meritam soarta...vom ramane cea mai corupta si mai inapoiata tara din UE si probabil ne vor si scoate in curand din uniune..
    • -6 (14 voturi)    
      multumeste PDL pentru asta (Duminică, 10 iunie 2012, 21:58)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui klm

      USL nu a facut nimic ca sa castige alegerile. Faptul ca au ajuns atat de sus e strict meritul PDL. Daca PDL nu se balbaia atat la guvernare si pentru fiecare masura buna lua doua gresite, USL nu ar fi castigat alegerile. Numai incompetenta PDL e raspunzatoare pentru asta.
    • -7 (11 voturi)    
      ador... (Duminică, 10 iunie 2012, 22:25)

      george [anonim] i-a raspuns lui klm

      ..sa vad cum va tavaliti in chinuri. dar nu este destul.......anastase udrea livache trebuie sa raspunda penal si sper sa ne scoata din uniune ca sa putem introduce pedeapsa cu spanzuratoarea....
      • +6 (8 voturi)    
        Nene, (Duminică, 10 iunie 2012, 23:16)

        manusha [utilizator] i-a raspuns lui george

        cred ca esti bolnav !
  • -4 (24 voturi)    
    decesul PDL (Duminică, 10 iunie 2012, 21:09)

    gfdsgdsf [anonim]

    confirmat
    • +2 (6 voturi)    
      Decesul Romaniei (Luni, 11 iunie 2012, 0:29)

      mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui gfdsgdsf

      confirmat!
  • +14 (24 voturi)    
    hm (Duminică, 10 iunie 2012, 21:11)

    alex [anonim]

    Sectorul 3

    Robert Negoita - USL 58%
    Liviu Negoita - PDL 31 %

    Ciudat...
    • +9 (11 voturi)    
      curios (Duminică, 10 iunie 2012, 21:45)

      Tomis [utilizator] i-a raspuns lui alex

      O fi candidat uslamistul la deruta, in ideea ca unii votanti nu stiu sa citeasca prea bine.
    • +11 (15 voturi)    
      Chiar ca ciudat (Duminică, 10 iunie 2012, 21:52)

      Iulian_c [anonim] i-a raspuns lui alex

      usl-isti cred ca au mizat pe confuzia creata de coincidenta de nume.
      sunt convins ca multi votanti se intreaba cum de a iesit celalat...
    • +11 (17 voturi)    
      fara cuvinte (Duminică, 10 iunie 2012, 22:20)

      max# [utilizator] i-a raspuns lui alex

      traim in dictatura lui "sa ni se dea"...performantele nu mai conteaza.
  • -4 (16 voturi)    
    sa va mai ridic masini (Duminică, 10 iunie 2012, 21:12)

    supercomu [anonim]

    zombie din sectoru 2 tot pe putzanu l-au ales, sa le salte masinile in continuare de pe strada. vai de capu lor de prosti... sectoru 2 = gunoiu bucurestiului.
    • +2 (8 voturi)    
      Poate asa (Duminică, 10 iunie 2012, 21:46)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui supercomu

      invatati si voi sa va parcati masinile doar acolo unde este permis
  • +28 (42 voturi)    
    doamneeee (Duminică, 10 iunie 2012, 21:13)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    daca astea sunt adevarate
    au iesit doar prostii la vot
    • -7 (11 voturi)    
      mda (Duminică, 10 iunie 2012, 21:36)

      sentenced [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Nu toti care nu au opiniile tale sunt prosti. Tind sa cred ca dimpotriva, tu esti prostul aici.
  • +40 (50 voturi)    
    Sector 3 (Duminică, 10 iunie 2012, 21:13)

    emil [anonim]

    Trebuie sa fii dus cu capul sa votezi pe Robert Negoita in fata lui Liviu Negoita. Eu sunt din sct 5 si nu aveam sperante sa scapam de Vanghelie, dar la sector 3 chiar nu ma asteptam la asa prostie. Ne meritam soarta!
    • -3 (9 voturi)    
      fii serios... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:30)

      me [anonim] i-a raspuns lui emil

      liviu n-a facut nimic in mandatu 2... ma rog nimic bun,...
    • +30 (36 voturi)    
      IL REGRET PE LIVIU NEGOITA (Duminică, 10 iunie 2012, 21:48)

      carat [utilizator] i-a raspuns lui emil

      Locuiesc in sectorul 3 din 1979. Ferestrele blocului meu dau spre o curte formata din 4 blocuri. pana acum 6 ani aleile erau de pamant, noroaie si praf pana-n gat, era o groapa de gunoaie. NICIODATA pana nu a venit primar Liviu Negoita, nimanui nu i-a pasat de aceasta curte care nu era la strada principala. Liviu Negoita a asfaltat, a amenajat spatiile verzi, IN FIECARE ZI cei de ADP maturau aleile si o data pe saptamana venea o masinuta si le aspira . Vorbesc la trecut pentru ca sunt ABSOLUT convins ca acest lucru nu se va mai intampla si totul va fi inecat iarasi in mizeria care ne caracterizeaza pe toti. Praful si pulberea sa se aleaga de cei ce s-au lasat spalati pe creier.
      • +13 (15 voturi)    
        ciudat... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:56)

        DanDa [utilizator] i-a raspuns lui carat

        si eu locuiesc in 3 si nu am auzit pe nimeni, dar pe nimeni (vecini, gradinita, srv) sa voteze cu robert. Doar 31% (25 in alt sondaj). Ciudat ...
      • +3 (5 voturi)    
        . (Luni, 11 iunie 2012, 0:57)

        RockerJegos [utilizator] i-a raspuns lui carat

        Poate ar fi cazul sa va faceti si voi singuri curat. Nu de alta dar eu nu gaesc absout esential sa vina sa va aspire voua curtea interioara. De asemeni daca nu v-ati arunca gunoiul pe geam poate nu ar fi "o groapa de gunoaie si praf pana-n gat" ... i'm just sayin'!
        • +1 (1 vot)    
          @ROKERJEGOS (Luni, 11 iunie 2012, 16:25)

          carat [utilizator] i-a raspuns lui RockerJegos

          Curte interioara este impropriu spus. Sunt de fapt 4 alei circulabile (strazi) ce inconjoara o gradinita si un parculet de joaca pentru copii facut de L.Negoita. Doar ca nu sunt bulevarde pe care sa circule transportul in comun. Vreau sa te vad pe tine cum iti maturi strazile adiacente.
  • +28 (32 voturi)    
    Iasi (Duminică, 10 iunie 2012, 21:15)

    Andrei [anonim]

    Tot fraieri oamenii astia din Iasi... inca 4 ani de nimic pentru ei.
    Cel mai indobitocit oras din Romania!
    • +8 (10 voturi)    
      Iasi (Duminică, 10 iunie 2012, 21:43)

      alex [anonim] i-a raspuns lui Andrei

      Nichita pentru Iasi nu a facut nimic!!!!! de ce tot el ? de ce ?
    • +10 (12 voturi)    
      Mizerie (Duminică, 10 iunie 2012, 22:17)

      Rali [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      O mai mare mizerie de oras nu am vazut in Ro in ultimii 10 ani.
      Strazile sunt praf si pulbere, pe trotuare iti rupi gatul, iar asta e reales!!
  • +3 (15 voturi)    
    rezultat alegeri (Duminică, 10 iunie 2012, 21:16)

    Adiii [utilizator]

    stati sa vina si voturile din diaspora.
    • +1 (5 voturi)    
      pai nu vin (Duminică, 10 iunie 2012, 21:35)

      javier [utilizator] i-a raspuns lui Adiii

      din pacate diaspora nu a putut vota
    • -2 (6 voturi)    
      Diaspora???? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:49)

      Dies-irae [utilizator] i-a raspuns lui Adiii

      Pentru care motiv voteaza diaspora la locale?
  • +20 (26 voturi)    
    nasol (Duminică, 10 iunie 2012, 21:16)

    andimi [utilizator]

    nasol, daca va continua trendul asta si USL ia peste 50% vom regreta, caci vedem prin vecini (recte Ungaria) ce se intampla cind castigi cu un vot prea mare. Se pierde echilibrul si de fapt tot noi vom suferi! Vom trai si vom vedea.
    • -3 (7 voturi)    
      Nu se pierde... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:37)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui andimi

      ...nici un echilibru pentru simplul motiv ca sunt 2 partide mari si unul mititel in USL. Imagineaza-ti cum s-ar fi rupt echilibrul daca lua PDL-ul singur 65%.
  • +29 (37 voturi)    
    o meritati bucuresteni dragi (Duminică, 10 iunie 2012, 21:17)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    o meritati bucuresteni dragi
    • +7 (11 voturi)    
      da (Duminică, 10 iunie 2012, 21:57)

      DanDa [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      ai dreptate. mare dreptate
  • +1 (11 voturi)    
    Bambilici (Duminică, 10 iunie 2012, 21:19)

    Nickmann [utilizator]

    Pana acum, toti joaca bambilici pe statistici. Fiecare isi intareste partea lui. Preferabil sa asteptam rezultatele, cat de cat, reale dupa numarearea voturilor. Asta e inca faza de tip Basescu-Geoana in 2008.
    • -1 (3 voturi)    
      2009 (Duminică, 10 iunie 2012, 22:08)

      sebas [anonim] i-a raspuns lui Nickmann

      Basescu-Geoana o fost in 2009
  • -29 (41 voturi)    
    Romania s-a rupt de trecut !!!! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:19)

    Montesquieu [utilizator]

    Peeeeerfeeeeect :D

    Gata, Romania a spus NU mafiei pdl-iste!

    Urmeaza suspendarea lui basescu si trimiterea in judecata a jefuitorilor portocalii

    CHANGE WE CAN BELIEVE IN !!!!!!
    • +10 (16 voturi)    
      esti naiv (Duminică, 10 iunie 2012, 21:35)

      un alegator [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Romania s-a intors la trecut, vrei sa spui.
    • +11 (19 voturi)    
      Stupoare (Duminică, 10 iunie 2012, 21:35)

      florin [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      De unde dracu' ai mai aparut si tu ma? Nu traiesti in Romania?
      Au castigat puturosii, asistatii si smecherii, in dauna celor ce (mai) muncesc.
      Concluzia: vor creste taxele si impozitele pe capul celor care mai fac ceva in tara asta si nu intind mana la pomana...
    • +19 (25 voturi)    
      lool (Duminică, 10 iunie 2012, 21:38)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Da, Romania s-a rupt de trecut. Am auzit ca USL e un partid numai cu tinerei ca Iliescu, Nastase, Voiculescu, Mitrea, Hrebenciuc. Cica sus-numitii n-au nici o putere, sunt niste nulitati in USL.
      • -8 (14 voturi)    
        Ai auzit prost (Duminică, 10 iunie 2012, 21:51)

        Cosmin [anonim] i-a raspuns lui anonim

        PDL a fost singura mafie pe care am simtit-o pana la nivel local. Singurii care au adus oameni inainte de alegerile prezidentiale si au inlocuit pana si femeile de servici din institutiile de stat in care se organizau urne. Pe asta nu o sti, ca te uiti numai la televizor si pe site-urile propagandiste. Dar sa vezi ce fain e cand oameni din familia ta pierd locul de munca pentru ca urmeaza alegeri si la 1 zi dupa alegeri sunt scoase la concurs, iar cei care le-au ocupat temporar dispar la Bucuresti. Asta inseamna stat securist. Nu mai vrem asa ceva!
    • +13 (17 voturi)    
      S-a rupt de trecuuuuuut ? ? ? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:55)

      CY [anonim] i-a raspuns lui Montesquieu

      Scuze dar cred ca nu inteleg acest mesaj,...
      De care trecut s-a rupt Romania,.....
      Deabia acum a revenit la trecut,...deabia acum s-a revenit unde am mai fost in 1990,....CIUMA ROSIE BOLSEVICO- COMUNISTA,...adica mai pentru usl-isti romania a revenit la ILIECENISM
      Vom reveni la o tara unde singurii oameni care mai lucreaza o sa plateasca si mai mult ptr ca trantorii si asistatii sociali (votantii uslisti) sa traiasca si mai bine....
      Intradevar este o mare victorie,...scapa toti borfasii de inchisoare, si pot distruge tara si mai mult.
      Va rog frumos sa nu veniti cu comentarii de genul : PDL a furat tot a distrus tara,...etc, ptr ca stiti si voi ca e o minciuna bolsevica
      TARA a fost distrusa cand ati venit VOI , haita Iliesceana la putere in 1990,...cand ROMANIA avea DATORII ZEEEEERO,....
      si acum aveti tupeu sa va bucurati ca s-a rupt de trecut,...hai sa fim realisti.
      Si daca se va face urmatorul pas,...adica demiterea lui Basescu o sa merg si eu si o sa votez pentru,....sa fiti voi cu haita voastra de sacali la putere.
      Doar o singura intrebare ptr voi:
      Ce o sa faceti cand o sa fiti doar voi peste tot, si oamenii care mai muncesc in romania se vor satura de atatia asistati sociali, si pensionari de lux, cand o sa va ajunga din urma foamea la cine o sa mai urlati in strada??????
      Basescu , PDL,....portocalii nu o sa mai fie,....o sa fiti doar voi intre voi.....
      Astept raspunsul vostru,....nu incercati sa spuneti ca o sa fie mai bine,...etc....macar acum sa fiti realisti....
      Ati facuto cu mana voastra.....
      BUCURATIVA de nimicul pe care l-ati obtinut,.....
      se pare ca in romania a invins din nou PROSTIA
      • +6 (10 voturi)    
        din pacate... (Duminică, 10 iunie 2012, 23:19)

        Delia13 [utilizator] i-a raspuns lui CY

        Grecia va fi mic copil pe linga noi in citiva ani....
  • +24 (36 voturi)    
    rezultate clare (Duminică, 10 iunie 2012, 21:20)

    dax [anonim]

    alegatorii au primit ce au vrut.
    sa vedem ce se va alege si de tara asta...
  • -20 (34 voturi)    
    Victorie USL ! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:22)

    gusti [anonim]

    Normalitatea a revenit in Romania.
    • +10 (12 voturi)    
      care normalitate? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:43)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui gusti

      normalitatea hotiei? a imposturii? a incompetentei? Daca asta e normalitate pt tine, atunci iti meriti soarta, ce, nu stiu de ce, nu o vad prea grozava.
    • +4 (6 voturi)    
      Din pacate ai dreptate... (Duminică, 10 iunie 2012, 22:17)

      m [anonim] i-a raspuns lui gusti

      .
  • -14 (26 voturi)    
    dreptate, libertate (Duminică, 10 iunie 2012, 21:23)

    Woodre [anonim]

    Sa-i fie tarana usoara PeDeLeului.... Se pregateste Basexu' :))
  • +27 (35 voturi)    
    Nicusor Dan (Duminică, 10 iunie 2012, 21:25)

    emil [anonim]

    Felicitari pentru intrarea in Consiliul General!
    • 0 (0 voturi)    
      Da! Si eu il felicit! (Luni, 11 iunie 2012, 21:03)

      madame [utilizator] i-a raspuns lui emil

      Este un inceput bun, de tine depinde sa il continui! Faptul ca ai ajuns printre atatia mafioti, este un mare curaj si sper sa nu te lasi corupt de ei. Felicitari!
  • -10 (24 voturi)    
    ce pacat ca Dna Udrea nu a candidat !! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:26)

    costica [anonim]

    Ce mai esec umilitor si rasunator ar fi inregistrat !!
    D-aia nici nu a candidat, de frica esecului !!!
    ADIO PDL !!
    PDL e terminat ca partid, la fel Emil Boc, Udrea, Roberta si imediat Traian Basescu !!!!
    Am scapat de ciuma portocalie care a adus Romania inapoi cu 5 ani, la saracie lucie pentru jumatate dintre romani.
    Am spus inca de acum vreo 3 ani ca PDL va plati cu varf si indesat sfidarea pe care au aratat-o romanilor si PDListii si Traian Basescu.(in 2004 am votat Basescu si PDL, dar m-am convins repede ca si PDL si Traian Basescu sunt din aceeasi clasa politica romaneasca post '89!!!)
    Jignirile constante si continue la adresa romanilor facute de Traian Basescu le-au platit romanii, bravo Romania !!!!
    • +10 (14 voturi)    
      degeaba (Duminică, 10 iunie 2012, 21:50)

      kata_m [utilizator] i-a raspuns lui costica

      te bucuri de parca ai castigat la loto... tu zici ca s-a intors Romania cu 5 ani in urma? Vorbesti de saracie in Romania? Uita-te in jur si o sa vezi despre cine vorbesti.... o mare parte dintre saracii Romaniei isi merita soarta. Da, PDL a murit, insa oamenii ca tine nu vor trai mai bine...
  • +28 (46 voturi)    
    concluzie (Duminică, 10 iunie 2012, 21:27)

    Marcus [anonim]

    Trista realitate este ca romanii n-au inteles nimic din democratie. Previziunea stalinistului Brucan era doar o vorba in vant.
    Sa dai un vot eminamente politic in alegerile locale ca sa pedepsesti pe unii e curata prostie.
    O natie dominata de stupid people.
    • -3 (9 voturi)    
      nu-mi spune ca te referi la liviuu negoita... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:32)

      me [anonim] i-a raspuns lui Marcus

      vorbim de ala care a facut 3 sau 4 blocuri in curtea scolii 200 din sectoru 3, nu?!?!?!
    • +8 (14 voturi)    
      + (Duminică, 10 iunie 2012, 21:58)

      Marcus [anonim] i-a raspuns lui Marcus

      Grav e ca majoritatea de stupid people hotaraste destinul unora mai bine pregatiti care inteleg cum stau lucrurile si care si produc ceva in tara asta nu sunt doar niste consumatori de resurse. As vrea si eu sa vad cine cu cine a votat (pe categorii de varste respectiv pe nivel de pregatire).

      Optiunea cu plecatu-n Congo nu se pune!
  • +10 (18 voturi)    
    PP-DD ???? (Duminică, 10 iunie 2012, 21:31)

    manole [anonim]

    suntem un popor de semi-ratati... nu pot sa cred ca PP-DD ia bronzul la aceste alegeri (cel putin la Buc)... chiar ca ne meritam soarta... nu mai am cuvinte...
  • -7 (11 voturi)    
    PDLexit... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:32)

    vio [anonim]

    urmeaza Basescexit......
  • +5 (5 voturi)    
    erata! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:36)

    Doris [anonim]

    Adrian Orza (candidat Timisoara) nu este PD-L ci PNTCD.
  • +7 (7 voturi)    
    erata! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:36)

    Doris [anonim]

    Adrian Orza (candidat Timisoara) nu este PD-L ci PNTCD.
    • +4 (10 voturi)    
      Cazul TIMISOARA (Duminică, 10 iunie 2012, 22:06)

      DonQuixote [anonim] i-a raspuns lui Doris

      Cazul Timisoara e relevant pentru ce s-a intamplat azi:
      Robu castiga desi se stie ca a avut o operatie grea pe cord si poate muri pe scaunul de primar.
      Nu le-a pasat! Au pus stampila pe el.

      Exact ca in documentarul lui Michael Moore care incerca sa puna un ficus drept candidat la alegeri in SUA.
  • -13 (23 voturi)    
    ce rusine pentru PDListi !!!! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:38)

    lili [anonim]

    O sa-i vedem acum cu aceeasi ipocrizie explicand esecul de PROPORTII !!!
    La Bucuresti, scorurile lui Prigoana, Paleologu, Sulfina Barbu, Liviu Negoita si Cristian Poteras sunt elocvente pentru ceea ce a insemnat guvernarea PDL pentru romani, pentru ura romanilor pentru a scapa de portocaliii verzui-cameleonici!!
    Ce-o sa mai vedem in toamna, PDL merita sa nu intre in Parlament, pacat ca au scos pragul electoral !!!
    • +6 (10 voturi)    
      Succes patidului unic ! (Luni, 11 iunie 2012, 0:07)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui lili

      visul comunistilor de pretutindeni ! Partidul unic .Niciunul dintre capii pdl nu traiau din activismul de partid asa ca le luati boii de la bicicleta .O sa va dea voiculescu .......la tot cartieru !
    • +3 (5 voturi)    
      mai ametito ... (Luni, 11 iunie 2012, 3:19)

      mercedes [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Uslasii tai au stat pe bara opt ani. Ai spus tot acest timp °ce rusine pentru sobolanii tai rosii? Obisnuieste-te cu democratia. Schimbarea, chiar daca e in rau, este fireasca.
  • +23 (31 voturi)    
    nu uitati (Duminică, 10 iunie 2012, 21:41)

    andrei [anonim]

    Ultimul stinge lumina !!!
  • -8 (16 voturi)    
    Victorie zdrobitoare ! (Duminică, 10 iunie 2012, 21:42)

    Desteptu [anonim]

    Era de asteptat !
    O victorie zdrobitoare a doctrinei socio-liberale !
    O victorie a nationalismului romanesc !
    Prin noi insine !

    NU vanzatorilor de tara !

    Comentariile plangacioase veninte din Orient sunt chiar distractive !

    ROMANIA = dragostea mea !

    Poti cenzura cat vrei Hot News !!!!!!!
  • +10 (12 voturi)    
    Rezultate (Duminică, 10 iunie 2012, 21:43)

    xyz [anonim]

    Dupa aceasta "mare" victorie a USL-ului va veni o mare destramare cat de curand. In momentul in care isi vor da seama ca "dusmanul" lor nu mai este la putere, vor incepe sa isi dea in cap unul altuia. Atunci o sa se vada adevaratele rezultate ale votului de azi.
    Just wait and see.
  • +16 (22 voturi)    
    un pas in spate (Duminică, 10 iunie 2012, 21:44)

    mircea [anonim]

    asta s-a intimplat azi si nu am cum sa explic copilului meu de ce 70% au votat un partid comunist ! am trait in comunism si l-am urit din tot sufletul, inca 4 ani de mizerie nu mai suport. cred ca o sa plec
    • +8 (12 voturi)    
      Si eu (Luni, 11 iunie 2012, 0:57)

      Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Deja citesc conditii de viza din alte state non-Europene. Daca Uniunea Europeana are de gand sa devina rosie, eu nu am de gand sa mai raman mult. Partea proasta a lucrurilor este ca eu chiar am produs pentru Romania. Ca sa platesc pensii si ajutoare sociale, ca sa suplimentez veniturile parintilor si bunicilor mei (care au votat cu USL). Din momentul asta nu ma mai intereseaza nici chiar familia. Daca ei nu tin cu mine, sa se descurce! Sa isi plateasca ajutoare sociale singuri pana cand dau faliment!

      Suntem 25% oameni care muncesc in tara asta (USL+PPDD = 75%). Va doresc...ba nu! Descurcati-va! O sa va plangeti toata viata ca nu e bine oricine ar fi la putere si nu o sa intelegeti niciodata ca ati avut o sansa si de fapt vina este exclusiv a voastra!

      PA!
  • +12 (16 voturi)    
    felicitari (Duminică, 10 iunie 2012, 21:45)

    fosta zoezoe [utilizator]

    felicitari bucuresteni , in sfarsit ati cedat ciumei rosii pentru 20 de ani .Ati girat doi bosorogi unul la sectorul 1 si unul la capitala (in rolul fantelui de toba) ,un "mazare" (mai odios decat originalul ) la sectorul 3 .L-ati scutit si de drumurile la DNA , Ponta o sa-i stearga probabil datoriile contra masinii primite .Nu conteaza ca atunci cand ploua in Bucuresti din canale tasneste raha ... si el ne spune ca face (poate n-ati observat) sat olimpic probabil pentru cainii vagabonzi din cea mai mare parcare de caini din Europa .Eu stau in sectorul 5- eram oricum condamnata pe viata .Probabil ca asta lasa sceprtul urmasilor.
  • +1 (9 voturi)    
    cica exit-poll (Duminică, 10 iunie 2012, 21:51)

    bibishte [utilizator]

    eu zic sa asteptam numaratoarea voturilor. din cate am inteles din teren, PP-DD a avut mult mai multe voturi. ba mai mult, institutele sociologice au realizat exit-poll-uri fara sa intrebe si de PP-DD, sau evitand sa contorizeze aceasta optiune.

    pana la urma, traim in Romania. nu conteaza cine cu cine voteaza, ci conteaza cum au fost aranjate exit-poll-urile. se pot rezolva multe lucruri din pix.
  • +17 (27 voturi)    
    Mda... (Duminică, 10 iunie 2012, 21:53)

    George [anonim]

    Imi este rusine ca sunt roman. Mai tineti minte acel sondaj care dadea un procent in jur de 65% de nostaligici dupa comunism? Iata-i!!!! Ii regasim in voturile date MAFIEI USL. Rusine Romania! Ne meritam soarta. Un popor caruia ii place sa fie condus de mafioti.
  • -2 (10 voturi)    
    numaratoarea corecta (Duminică, 10 iunie 2012, 21:55)

    amycus [utilizator]

    nu va impacientati!
    vine videanu cu numaratoarea corecta si ne va demonstra ca e viceversa!
  • +9 (17 voturi)    
    Dezamagire (Duminică, 10 iunie 2012, 22:03)

    uzer [utilizator]

    Nu pot sa cred. Aveam sperante mai mari - dar se pare ca poporul se vrea afundat in "rosu" pana la final.
    Azi e ziua cand ma bucur enorm ca am plecat din tara. Pana n-a devenit prea tarziu.
    • +7 (11 voturi)    
      Din pacate (Luni, 11 iunie 2012, 1:00)

      Heruvim [utilizator] i-a raspuns lui uzer

      Eu am plecta si m-am intors sa muncesc aici ca am avut incredere ca in sfarsit am scapat de comunism... Acum imi pare sincer, sincer rau ca m-am intors. Am pierdut bani, am salariul mai mic dar m-am intors ca am avut incredere in Romania. Acum nu mai am. Pentru mine, Romania nu mai exista decat ca o facatura cu nume parvenit si inadvertent, populata de oameni in care nu mai am incredere.
  • +6 (10 voturi)    
    USL e doar o alianta conjuncturala de partide (Duminică, 10 iunie 2012, 22:06)

    Alex [anonim]

    Daca cele 3 partide din USL candidau separat , ele obtineau in total tot 50-60 % din voturi : PC 5-6 % ; PNL 18-20 % si PSD 25-30 % . Nici un partid din Romania nu poate sa conduca singur ci doar in aliante . In general toate aliantele se strica in Romania iar guvernarea erodeaza partidele de guvernamint. Peste 4 ani daca USL va mai fi , va lua doar 25-30 % din voturi.
  • -5 (17 voturi)    
    asezati-va linistiti! (Duminică, 10 iunie 2012, 22:07)

    amycus [utilizator]

    dl videanu ne-a anuntat ca adevarata numaratoare se va face de catre pdl in frunte cu roberta anastase!
    se prefigureaza victoria zdrobitoare a pdl!
  • +14 (18 voturi)    
    PDL (Duminică, 10 iunie 2012, 22:11)

    sebas [anonim]

    Am votat PDL dar sunt dezamagit de acesta atitudine a lor.
    Trebuia sa iasa in fata si sa zica :"astia suntem mergem inainte"
  • -6 (18 voturi)    
    Romania moare (Duminică, 10 iunie 2012, 22:12)

    Gerula [anonim]

    de 22 de ani, incet, dar parca in ultimii 4 ani a luat-o la vale rau de tot.
    • +8 (14 voturi)    
      Romania moare (Duminică, 10 iunie 2012, 22:25)

      celebra [utilizator] i-a raspuns lui Gerula

      sa vedem cum o sa moara de acum incolo dupa ce usl ne va duce pe culmile gloriei si prosperitatii!
  • -5 (19 voturi)    
    Ce ma bucur (Duminică, 10 iunie 2012, 22:13)

    Lucian_Mares [utilizator]

    pentru postacii pedelaci! De maine tre' sa va cautati de munca... adica munca, nu frecat menta pe net!
    • +4 (12 voturi)    
      Sa inteleg (Duminică, 10 iunie 2012, 22:26)

      mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui Lucian_Mares

      ca asta faceti voi pe aici, nu-i asa?Ca de munca va e cam teama de aia va bucurati ca invinge stanga, o luam de la inceput cu ziua trece, leafa merge...
  • +8 (22 voturi)    
    Prostimea (Duminică, 10 iunie 2012, 22:21)

    Puiu [anonim]

    Prostimea aduce pe iliescu la putere. Aradul e singurul oras european din Romania. Trebuie sa devina capitala. Au castigat cei cu mana intinsa. La sfarsitul anului vom avea 20 de lei pentrui un euro. Traiasaca prostia. Plecati din tara cei ce aveti un pic de minte. Situatia va dveni insuportabilea. Nu sunt pdlist. Sunt anti Ion Iliescu si acolitii lui.
    • -1 (5 voturi)    
      LOL (Duminică, 10 iunie 2012, 22:50)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Puiu

      Nici eu nu sunt pdl-ist dar sunt impotriva lui Baiazid si a spahiilor lui... :))
    • -5 (7 voturi)    
      chiar? (Duminică, 10 iunie 2012, 22:50)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Puiu

      a vota o mafie de pocaiti cu Falca in frunte se cheama inteligenta si spirit intreprinzator? hai ca m-ai dat gata.
  • -8 (16 voturi)    
    Alegerile locale (Duminică, 10 iunie 2012, 22:22)

    Rali [utilizator]

    Desi sunt de dreapta azi am ales USL pt ca primarul propus chiar a facut ceva.
    Tristetea mea incepe de acum si va tine pana in toamana pt ca cu astia nu pot vota, cu acest USL. Astept sa vad ce se alege de PDL. Sper ca dupa ce este demis Basescu sa treaca in afara vietii politice pt ca a distrus dreapta, prin PLD si apoi prin PDL - Boc la 15%.
  • -1 (13 voturi)    
    era de asteptat ca pdl sa plateasca (Duminică, 10 iunie 2012, 22:25)

    crap [anonim]

    am citit anumite comentarii de parasutisti mai sus in care chipurile romanii sunt indobitociti si drept urmare rezultatul voturilor.. ce stupefiant sa vezi asemenea comentarii retardate!! adica pdl se duce cu prigoana si se asteapta sa castige?? impune populatiei masuri de austeritate dupa 22 de ani de cosmar si vrea sa castige?? asta e dementa si in orice tara europeana partidul cu pricina ar fi taxat sever.. romanul a iesit la vot cu un mesaj clar: "nu mai putem, ne-am saturat de experientele tuturor hotilor in timp ce ni se cere sa strangem cureaua, nu mai avem de unde, suntem in moarte clinica.. vom vota unii mai putin cinstiti dar care ne promit ca nu ne vor pune pielea in bat ca pdl'ul.. ne place cinstea desigur dar preferam mai intai sa putem supravietui, ce vrea dreapta nu e rau dar fara sa ne lichidati si ultima speranta" deci e clar, se va instaura domnia usl ptr urmatorii patru ani. dobitocenia extrema apartine dreptei in acest caz, imi pare rau sa spun asta, si a fost si va fi taxata mai in toate tarile europene.
    • +2 (10 voturi)    
      hello (Duminică, 10 iunie 2012, 23:09)

      dj [utilizator] i-a raspuns lui crap

      Prigoana era singurul care chiar ar fi putut sa ne scape de maidanezi. Dar asa... daca majoritati celor care se duc la vot le place sa traiasca respirand praf de rahat de caine... Iar Prigoana a dovedit ca e manager, oprescu nu a facut nimic. Toate proiectele terminate in mandatul lui au fost incepute sau initiate de altii.
  • 0 (6 voturi)    
    Lumineaza feeric (Duminică, 10 iunie 2012, 23:10)

    Vizitiul [utilizator]

    Ce frumos e in Romania cu lumina stinsa :))))
  • -3 (7 voturi)    
    PDL....nani nani (Duminică, 10 iunie 2012, 23:26)

    iobagul [utilizator]

    Dragi PDL-isti puteti sa mergeti la somn, probabil veti mai castiga peste vreo 8 ani daca va schimbati culoarea, numele si oamenii...
    • +2 (4 voturi)    
      stii care-i problema? (Luni, 11 iunie 2012, 1:22)

      Ruhe [utilizator] i-a raspuns lui iobagul

      ca ei, PDL-ii, precum au fost si USL-ii acum atatia ani, la nani nu se vor duce, precum nici Iliescu sau Nastase nu s-au dus dupa ce n-au mai avut puterea. Dimpotriva, o sa le mearga foarte bine in continuare, precum i-a mers si lui Voiculescu pe vremea lui Basescu. Insa, INSA, pentru noi, restul romanilor, alegerea USL-ului este o catastrofa. Acelasi efect il va avea pentru Romania acest vot precum l-a avut cel din '90 cand a iesit cu 90% Iliescu. Si-acum mi-e tare teama ca nu mai are cine sa ne aduca Romania inapoi: cei tineri nu au cu ce compara, ei cred ca Basescu e dictator, cei batrani plang dupa Ceausescu, ma tem ca procentul de azi de 15% care a votat cu PDL (si ma refer la ideea de dreapta, nu la PDL ca partid) n-o sa ma creasca niciodata.
      • 0 (0 voturi)    
        Fi optimist/a! (Luni, 11 iunie 2012, 21:18)

        madame [utilizator] i-a raspuns lui Ruhe

        Zilele astea, mi s-a confirmat faptul ca, romanii nu stiu sa gandeasca in avantajul lor personal, ci prin orgoliul prostiei, gandesc, doar pentru altii, ca mai apoi sa-si planga de mila, fiecare. PDL, poate este pe duca, pentru ca initiatorii sai nu au gandit pentru un termen lung, insa altceva mai puternic, se naste si va echilibra negativimul USL-ului. Doreste-ti asta din inima si cu ganduri pozitive, si ai sa vezi in curand si la timp, rezultatele concretizate ale dorintei puse. Nu este o nenorocire ca USL-ul a luat Capitala, in intregime, ci doar o lectie de 4 ani! Ma amuz la gandul, ca lectie este chiar si pentru USL-isti. Vor vedea ca nu ei sunt adevaratii conducatori, chiar daca au ocupat niste functii. Dumnezeu mi-a dat o alta provocare, pe masura mea. Dar stii ce? O pot gestiona si de la distanta. Cam asa stau lucrurile si la nivel de grupuri mai mici, sau mai mari. De ce crezi ca Biserica, nu o poate destrama nimeni, desi fura si inseala mai abitir decat toti politicienii din lume? :)
  • -8 (14 voturi)    
    Jos PDL (Duminică, 10 iunie 2012, 23:28)

    Alex007 [utilizator]

    Vreau de acum incolo sa aud de PDL numai la trecut.
    Vreau sa il vad pe Videanu cum il mai suna pe Hrebe sa ii zica rezultatele alegerilor.Mai avea putin si plangea.Jos Mafia PDL.
    Pe de alta parte,Robert Negoita este un fustangiu la prima vedere si nu cred ca va face mare lucru pentru sectorul 3.Se vede pe el ca nu are nimic in cap dar Liviu Negoita nu mai avea ce sa caute.
  • 0 (2 voturi)    
    Bucurestiul (Luni, 11 iunie 2012, 9:24)

    catalin_mattei [utilizator]

    Bucurestiul este cel care l-a ridicat pe T Basescu in 2000 si tot Bucurestiul este cel care in 2012 ii arata acestuia cartonasul rosu nemultumit de situatia existenta. Uimitor cum unii forumisti care considerau ca bucurestenii sunt cei mai intelepti pe cand il votau pe dl Basescu isi schimba acum parerea fiind doar o lipsa de apetenta pt valori democratice pe care o intalnim la toti cei ce fac parte din electoratele dure ale partidelor.Este modul bucurestenilor de a sanctiona toate derapajele PDL si T Basescu. In ianuraie cand in strada erau si tineri din mediul de afaceri persoanele de la PDL si sustinatorii lor ii faceau "pomanagii la banii statului" si acest lucru nu se uita. Ar fi si mai dezastruos pt partidul domnului Basescu sa se faca un sondaj asupra modului in care cei din mediul corporate au votat caci ar vedea in acel moment impresia acestora, deci a celor care suntem de dreapta in mod obisnuit, asupra politicilor portocalii. Nu s-a votat majoritar pro USL: la nivel de Bucuresti ci s-a votat masiv anti_basescu si anti- Udrea/PDL. Pt multi tineri modul de a face politica al portocaliilor a fost sinonim cu uciderea unor sperante... 9 ani au acordat bucurestenii domnului Basescu sprijin: 2000 alegeri primar general, 2004 alegeri primar general si apoi presedinte, 2007 referendum de destituire, 2009 alegeri prezidentiale.. 9 ani de asteptari care au fost inselate.. asa ca PDL decat sa arunce vina asupra electoratului ar face mai bine sa se uite in ograda proprie si sa vada ce trebuie facut pt a redeveni o forta politica ok pt vot.. ca vor sau nu unii forumisti pro Basescu , foarte multi vad PDL-ul ca fiind partidul securistului Basescu asa cum PSD-ul a ramas si acum al comunistului Iliescu.. sunt realitati de care nu ati tinut seama.