​​FOTO NO COMMENT Un angajat care lucreaza la intretinerea spatiilor verzi din sectorul 3 a taiat cu masina de tuns iarba florile plantate

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 11 mai 2017, 13:32 Actualitate | Administratie Locala

Intretinerea spatiilor verzi sectorul 3 - foto 2
Foto: Hotnews
Un cititor HotNews.ro a surprins joi, pe Calea Vitan din sectorul 3 al Capitalei, cum un angajat care lucreaza la intretinerea spatiilor verzi a taiat cu masina de tuns iarba florile plantate  anul trecut. Acesta ar fi motivat ca "asa a primit ordin" si ca sunt de anul trecut.

Spatiile verzi de pe acest bulevard au fost amenajate de Primaria sectorului 3, din bani publici. Primaria sectorului 3 a alocat in bugetul pe anul 2017 o suma uriasa pentru intretinerea spatiilor verzi - 101 milioane lei.








Foto: Adrian Mitrea/HotNews.ro























13889 vizualizari

  • +17 (17 voturi)    
    Teeaba la romani (Joi, 11 mai 2017, 13:43)

    Porcurorul General [utilizator]

    Si ne miram de ce romanii sunt saraci intr-o tara bogata.
    • -9 (9 voturi)    
      Adrian Mitrea e "cititor Hotnews" acum? :) (Joi, 11 mai 2017, 14:16)

      Harald [utilizator] i-a raspuns lui Porcurorul General

      Hai să nu inventăm spiritul civic acolo unde e de fapt ziaristul.
  • +18 (18 voturi)    
    dupa pregatire (Joi, 11 mai 2017, 13:46)

    rsbl [utilizator]

    Cand pui un analfabet sa plimbe masina de tuns iarba ... ramai si fara plante si distruge si masinaria
  • +16 (18 voturi)    
    Normal. (Joi, 11 mai 2017, 13:58)

    Andradda [utilizator]

    Din moment ce Negoita e dispus sa cheltuiasca, in fiecare an, cate 100 milioane de lei pe flori si arbusti?
  • +13 (13 voturi)    
    e greu sa te cobori la nivelul lor (Joi, 11 mai 2017, 13:59)

    pehash [utilizator]

    totusi, cred ca in astfel de cazuri merita sa infigi niste sarme otelite printre florile alea ca-i tai avantul lui Dorel..
  • +12 (12 voturi)    
    doreleeeee!!! (Joi, 11 mai 2017, 14:02)

    nahir [utilizator]

    ce facu-si doreleeee???
  • +20 (20 voturi)    
    e grav rau (Joi, 11 mai 2017, 14:05)

    voxpopulix [utilizator]

    La cat platesc primariile pe flori, metoda lor preferata de furat, probabil paguba se ridica la peste 15 milioane de euro.

    Mai grav e ca urmeaza un nou studiu de fezabilitate, licitatie etc
  • +6 (8 voturi)    
    spatiile verzi (Joi, 11 mai 2017, 14:15)

    cinevreau [utilizator]

    Toate florile plantate anul trecut au fost smulse de catre oamenii de la ADP pt a se putea planta altele pe bani multi anul acesta .
    Ce se vede in poza sunt ramasite ce trebuiau scoase pentru a se incasa alti bani.
    La fel si cu bordurile colorate care dupa trecerea iernii au fost reparate si revopsite deoarece zapada si inghetul le-au distrus.
    Acum cred ca se va incepe si schimbarea cosurilor de gunoi puse tot de catre oamenii lui Negoita.Majoritatea fiind distruse deoarece sunt mult mai proaste fata de cele care au fost inainte .Si toate astea se intampla pt ca nu exista un control al populatiei sect 3 asupra primariei de sector
  • +5 (7 voturi)    
    Betonul este mai bun (Joi, 11 mai 2017, 14:34)

    Robert M [utilizator]

    De ce mai pierd timpul cu masinile de distrus iarba ? Pot sa puna direct sare si pe urma beton.
    Fecalele de caine se aduna mai usor de pe beton si au si forme mai bine definite.
  • -1 (3 voturi)    
    Spatiile verzi suprainaltate... (Joi, 11 mai 2017, 19:39)

    mcris [utilizator]

    ...cu borduri - ca in poze - sunt in tot Sect.3, cu efectul de a strange balti la fiecare ploaie in loc ca apa sa se scurga in spatiul verde. Cine e Dorelul acum?