VIDEO Nicusor Dan, impiedicat sa intre la sedinta Consiliului General al Primariei Bucuresti

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Miercuri, 29 martie 2017, 12:40 Actualitate | Administratie Locala

Nicusor Dan
Foto: Agerpres
Nicusor Dan, presedintele USR, nu este primit la sedinta de Consiliu General care este in desfasurare la sediul Primariei Capitalei. Acesta se afla pe hol, in fata salii de sedinte. In plus, presedintele de sedinta - Culea Marian Orlando, nu ii permite nici sa ia cuvantul pe motiv ca nu s-a inscris la cuvant inaintea sedintei.

Nicusor Dan a declarat ca vrea sa ia cuvantul in Consiliul General in legatura cu cele zece firme pe care primaria vrea sa le infiinteze, dar si in ceea ce priveste consilierii USR nevalidati.

























18610 vizualizari

  • +36 (42 voturi)    
    O OPORTUNITATE ! (Miercuri, 29 martie 2017, 12:46)

    sun [utilizator]

    Treaba asta este de multi ani la pesedisti si mai ales la sectoare. Stat cu legi care se aplica dupa bunul plac al unor parvenitialesi de ... pentru care nu exista sanctiuni ! leh
  • +34 (42 voturi)    
    Jos comunistii, jos bolsevistii!!!! (Miercuri, 29 martie 2017, 12:48)

    MirceaIo [utilizator]

    ASTIA sunt criminali. E vorba de lichelele comuniste, bolseviste. Trebuie sa luptam si sper sa fie o Revolutie adevarata, In 1989 aceiasi imbuibati au ramas la carma Revolutia trebuie sa se intample acum cu generatia tanara!!!
    • -11 (21 voturi)    
      ce fumezi? vreau si eu (Miercuri, 29 martie 2017, 13:31)

      zeita anticoruptiei [utilizator] i-a raspuns lui MirceaIo

      daca tot te lupti cu comunismul de acum 30 de ani de ce nu te lupti si cu nazismul de acu 70 de ani? e la fel de actual :))
      sau chiar cu ienicerii lui Baiazid
  • +33 (35 voturi)    
    Incearca la Putin... (Miercuri, 29 martie 2017, 12:51)

    Johanis [utilizator]

    Poti intra mai usor!

    Cu Firea nu-i de joaca!

    Daca n-ai cravata de pionier si matricola pe mana, nu ai acces la sedinta!
    • +7 (7 voturi)    
      si unghiile corect taiate! (Miercuri, 29 martie 2017, 13:26)

      transalpinarum [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      + batistutza curata.
  • +27 (31 voturi)    
    Acum nici pe Johannis nu-l mai lasa (Miercuri, 29 martie 2017, 12:51)

    Cheie primara [utilizator]

    Pa ce credeti voi ca pesedei e prosti?
  • -9 (23 voturi)    
    Saracul Nicu Voinicu.... (Miercuri, 29 martie 2017, 13:05)

    Toni_Romania [utilizator]

    Ce oameni rai.
    • +10 (16 voturi)    
      adica tie ti se pare normal??? (Miercuri, 29 martie 2017, 14:35)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      Tie ti se pare normal ca un consilier local sa nu fie lasat sa intre in sala de sedinte???
      Sau ti se pare normal sa nu se valideze 4 consilieri USB ca sa iasa votul cu doua treimi? (http://www.hotnews.ro/stiri-administratie_locala-21581321-cum-reusit-psd-puna-mana-consiliul-general-din-bucuresti-prin-nevalidarea-mandatelor-patru-consilieri-usr-votul-unor-consilieri-pnl.htm)

      Pai incazul asta, to'ar'shu Toni, tu si cu pesedeii tai va meritati unii pe altii. Problema e ce facem noi, astialalti, care vrem o tara ca-n occident, nu una ca Rusia sau Turcia... plecam si va lasam cu ajutoarele voastre sicale, sau ne luptam cu voi si schimbam sistemul.
      • +4 (4 voturi)    
        ND (Miercuri, 29 martie 2017, 18:59)

        squatch [utilizator] i-a raspuns lui bogdan1477

        bun, nicusor dan nu mai e consilier local.
        • 0 (0 voturi)    
          asha e (Joi, 30 martie 2017, 11:46)

          bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui squatch

          Am uitat ca nu mai e consilier. Dar ramane restul... ti se pare OK?
        • 0 (0 voturi)    
          nu chiar (Joi, 30 martie 2017, 13:44)

          g01an [utilizator] i-a raspuns lui squatch

          pana cand nu se face validarea respectiva, ramane consilier, ironica situatia si cu totul in puterea majoritatii PSD+ALDE+PMP.
  • +11 (15 voturi)    
    Bucurestenii cei educatii au votat cu rosii (Miercuri, 29 martie 2017, 13:06)

    Crysss [utilizator]

    "Bucurestenii aia de la oras care cica sunt mai educati, spre deosebire de cei din mediu rural". Asa era povestea ...nu? Iata ca bucurestenii au votat doua mandate comunisti. Comunisti ati vrut, comunisti aveti.
    Mai urmeaza sa voteze Clujul si Timisoara un primar de asta rosu si putem sa ne ducem dracului.
  • +10 (12 voturi)    
    DEH! (Miercuri, 29 martie 2017, 13:17)

    vio7 [utilizator]

    Daca ziceai ca esti Gadea ...te lasa Firea sa te joci si cu telefoanele,sa suni la Grindi ,pe firul direct.Vezii?!
    Mamicutza ei de primaresasa,zici ca e pe mosia lu' Pandele sau in sufrageria ei arhaica si de demult.
  • +7 (9 voturi)    
    asta e psd... (Miercuri, 29 martie 2017, 13:19)

    liviu_ [utilizator]

    asta am votat asta avem!
    poate la urmatoarele alegeri ne invatatm si noi minte!
  • -9 (15 voturi)    
    Așa e el, mai împiedicat... (Miercuri, 29 martie 2017, 13:26)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    Nu e nicio tragedie.
  • +14 (18 voturi)    
    Remember PNL! (Miercuri, 29 martie 2017, 13:27)

    transalpinarum [utilizator]

    Trebuie sa va reamintesc de platul PNL-PSD de la locale! Altfel, USR avea multi primari de sectoare si chiar primaria generala!

    Multumim PNL!!
  • +7 (11 voturi)    
    las' ca vine A3 sa o surprinda pe gabitza (Miercuri, 29 martie 2017, 13:31)

    levierul [utilizator]

    Poporul votant al PSD asa a fost educat si asta primeste. Sunt atent hraniti cu mizeriile astea. Eu inca nu pot sa imi scot din memorie imaginea celor care aplaudau si pupau minerii in '90 si '91. Oamenii aia sunt o tipologie atent sedusa de marlaniile PSD-istilor
  • +4 (10 voturi)    
    Incalcarea legii trebuie raportata la politie (Miercuri, 29 martie 2017, 14:22)

    IonutOprea [anonim]

    Dar la 112 a sunat cineva? Daca o lege este incalcata trebuie reclamatie imediat la politie.
    • -1 (3 voturi)    
      Degeaba, daca miliardul s-a aruncat pe geam! (Miercuri, 29 martie 2017, 15:36)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui IonutOprea

      In ce tara traiesti, daca te voteaza cateva sute de miii de oameni s-I reprezinti la primarie, iar 4..5 nu te lasa sa intri in sala!

      Nici Ceausescu nu avea curajul asta, securitatea insa da!
  • +2 (4 voturi)    
    revoltator (Miercuri, 29 martie 2017, 23:55)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    Astia au fost votati de bucuresteni.Democratic, legal, fara suspiciuni de fraudare.

    Exista printre votanti o majoritate cu nostalgii comuniste si din pacate asta s-a vazut in ultimele 3 mandate castigate de ciuma rosie.

    Multumiri celor din USR pentru vigilenta si informare!
  • -1 (1 vot)    
    Deputat (Joi, 30 martie 2017, 7:15)

    Cetateanu [utilizator]

    Nicusor este deputat. Deci in ce calitate vrea sa vobeasca?
    Are multi oameni in CG. Aia nu sunt in stare sa transmita, in caz ca nu ii duce mintea sa faca ei materialul? Pai ce USBu masii votara, Bucurestenii altfel?