Viceprimarul Capitalei, Aurelian Badulescu, ii cere lui Nicusor Dan sa fie prezent la sedintele Consiliului General si critica USB ca a votat impotriva proiectelor propuse de primarul general

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 19 august 2016, 17:01 Actualitate | Administratie Locala

Nicusor Dan
Foto: Facebook - Nicusor Dan
Viceprimarul Capitalei, Aurelian Badulescu, il critica pe liderul USB, Nicusor Dan, ca nu a participat la ultimele sedinte de Consiliu General si cu toate acestea ar fi catalogat atmosfera din CGMB drept "mistocareala". In plus, Badulescu ii critica pe consilierii USB "ca au votat impotriva tuturor proiectelor dezbatute in cadrul CGMB, doar pentru faptul ca vin din partea Primarului General, fara sa tina cont de utilitatea lor". Nicusor Dan a lipsit de la ultimele sedinte de Consiliu General fiind plecat in tara in campania de promovare a Uniunii Salvati Romania.
 

"Nu imi dau seama cum a stabilit domnul Nicusor Dan care este atmosfera din Consiliul General, pentru ca dansul este mai mult absent decat prezent la sedinte. Poate ca daca ar fi venit mai des, ar fi vazut ca aici chiar se lucreaza. Nu stiu ce glume a auzit domnul Nicusor Dan, dar generalizarea domniei sale este jignitoare la adresa multor consilieri care chiar trateaza cu seriozitate activitatea acestei institutii", a declarat Badulescu.
 

Badulescu a mai subliniat faptul ca pana in prezent consilierii USB au votat impotriva tuturor proiectelor dezbatute in cadrul CGMB, doar pentru faptul ca vin din partea Primarului General, fara sa tina cont de utilitatea lor pentru rezolvarea problemelor bucurestenilor. "Singurii care refuza in mod constant sa participe la aceasta colaborare sunt consilierii USB, in pofida faptului ca doamna primar le-a solicitat de fiecare data punctul de vedere inainte de a supune la vot un proiect de hotarare. Dansii voteaza impotriva la toate proiectele, indiferent de continutul acestora", a acuzat viceprimarul Capitalei.

 

"Consider ca aceasta atitudine de "Gica contra" manifestata de liderii USB nu rezolva in niciun fel problemele bucurestenilor. Il invitam pe domnul Nicusor Dan in primul rand sa fie prezent la sedintele Consiliului General, iar apoi sa vina si cu variante de imbunatatire a unor proiecte, nu doar sa le respinga pentru simplu fapt ca sunt propuse de doamna Primar General", a mai spus Badulescu.


Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3519 vizualizari
  • +9 (27 voturi)    
    Nicusor Dan pare logic, totusi (Vineri, 19 august 2016, 17:15)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Păi, dacă propunerile vind din partea primarului general, pare logic să nu fie votate... I impostoare cu discurs de propagandistă, care a mâncat cu lingura la postul Varanului, nu poate fi decit o incompetenta patentata. Mai rău, e trimisă acolo de haita de hoți numită P$D din care face parte și mafiotul de bărbată-su, iar de când a venit dă din gură si cam atât. Cum să votezi ceva care ar putea veni de la o așa poittucă
    • -9 (19 voturi)    
      nicusor si parlamentarii (Vineri, 19 august 2016, 18:19)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      clotilde nu crititca parlamentarii ca nu stau la program?
      pai ce facem ma nene ma? una zicem alta facem?
      • +1 (11 voturi)    
        Primărița generală împreună cu mafia (Vineri, 19 august 2016, 19:43)

        andreitr [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        roșie kaghebistă ar trebui încolonată și dusă la canal. Săpănd la canal vor face și ei bine României după ce i-au supt sângele douăzeci și cinci de ani. Hai DNA!
  • -11 (21 voturi)    
    partial adevarat ce spune viceprimaru U$L (Vineri, 19 august 2016, 17:16)

    un domn [utilizator]

    NicuShor merge in tzara pentru ca Salariata de la egis a spus si niscaiva idiotzenii (ultima isprava legata ce carantina noilor membrii usr provenit "din alte partide"...i a scapat nu gluma !), aceum ce NU are dreptate viceprimaru U$L este faptul ca proiectele NU au avut parte de dezbatere Publica - vezi pomana data de Tovarasha firea la Mantuirea BOR ului.....ce are dreptate vicele U$L este faptul ca absenteismul NU este ingaduit de la sedinte !..asta e corect ce spune U$Lamistul !
    • +10 (20 voturi)    
      Nu se putea sa nu apara "un domn"? (Vineri, 19 august 2016, 18:09)

      EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sunteti platit cu ora sau la numar de cuvinte?
      • -6 (16 voturi)    
        trimite IBAN ul tau si iti dau si tie (Vineri, 19 august 2016, 18:31)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

        dar si bani pentru speze bancare deoarece 0 bani nu se transfera GRATIS ! Macanescule !
      • -2 (8 voturi)    
        chill (Sâmbătă, 20 august 2016, 1:48)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

        de data asta si-a luat pastilele si comentariul este si corect si logic, culmea
  • +19 (21 voturi)    
    Badulescu (Vineri, 19 august 2016, 17:19)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Asta nu cumva e din famiglia Firea-Pandele, avocat de casă al lui Gigi și securist dovedit? Și, de parcă n-ar fi destul, e și pesedist! Cu atâtea 'calitați", mai bine ar inchide fleanca,
  • +19 (25 voturi)    
    huh (Vineri, 19 august 2016, 17:23)

    CRMS [utilizator]

    Ce naiba sa mai discti cu un Primar General care a decis sa deaun "purcoi" de bani la Catedrala Prostirii Neamului? Ar fi pierdere de vreme.
    • -6 (12 voturi)    
      dar sa ia bani degeaba e bine? (Vineri, 19 august 2016, 18:18)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

      intreb si eu
      • +6 (10 voturi)    
        nu (Vineri, 19 august 2016, 18:48)

        CRMS [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        Daca legea le permite sa ia bani desi nu sunt prezenti la servici este inca o dovada a prostirii cetatenilor, pe care o practica clasa politica ce a votat o astfel de lege.
        Dar in mod sigur nu USR a votat legea in cauza.
        • 0 (8 voturi)    
          LoL (Vineri, 19 august 2016, 21:54)

          Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui CRMS

          Dar in mod sigur USR/USB nu schimba legea... dar se asteapta ca, cretinii de pe HN sa ii voteze :)))))
      • +5 (7 voturi)    
        Nu ia bani (Sâmbătă, 20 august 2016, 1:32)

        XXIstCentury [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        Banii se platesc in functie de prezenta la sedintele de consiliu si de comisii - daca nu esti prezent, nu esti platit.
  • +23 (25 voturi)    
    Gica Pro (Vineri, 19 august 2016, 17:32)

    codo [utilizator]

    Acest Gica Pro din alaiul prompteristei uita sa precizeze ca minunatele proiecte propuse sunt intr-o lipsa de transparenta totala, un fel de luati de aici si votati chiar daca nu aveti habar de ce, ca in vremurile bune. Desigur ca ii incurca atitudinea USB care chiar are nevoie de documentatie pentru a vota in cunoastinta de cauza sau de proiecte care nu rasar in chiar ziua votului. Dar astea sunt metehne vechi, se curata greu.
  • +20 (22 voturi)    
    Ma indoiesc (Vineri, 19 august 2016, 17:38)

    MosGheorghe [utilizator]

    Ma indoiesc ca aceste proiecte sunt respinse fara motiv. USB a fost foarte transparent pana acum spre deosebire de doamna Firea care emite perla dupa perla si isi arata adevarata valoare fara sa o ajute nimeni :)
  • +12 (14 voturi)    
    cui ii pasa de opiniile unui hot PSDist? (Vineri, 19 august 2016, 17:53)

    mrness [utilizator]

    .
  • -3 (15 voturi)    
    pai, (Vineri, 19 august 2016, 17:58)

    victor L [utilizator]

    daca a votat impotriva propunerilor primaritei generale are doua aspecte:
    - e dreptul lui Nicusor sa voteze cum vrea;
    - inseamna ca a fost prezent la sedintele Consiliului General (altfel cum a votat?)
    Dar sa-l inviti pe Nicusor la sedinte e o blasfemie: el nu vrea sa stea alaturi de politicieni.
    El e o specie aparte; specie de Salvator.
  • +13 (17 voturi)    
    Atitudine de "Gica contra"? (Vineri, 19 august 2016, 18:08)

    EuSiCuMine [utilizator]

    Pai cum mai baieti PSD-isti, cand vi s-au cerut niste lucruri simple cum ar fi documentele pentru felul cum s-a facut defrisarea... pardon toaletarea de vara din Bucuresti i-ati pus pe cei de la USB sa semneze acorduri ca nu spun presei si publicului nimic din acele documente. Cand nu au vrut, nu le-ati mai dat.
    Care sunt acele proiecte magistrale pe care nu au vrut sa le voteze cei de la USB? Care sunt?
    Doamne fereste sa se inregimenteze alaturi de voi!
    • -6 (14 voturi)    
      CORECT (Vineri, 19 august 2016, 18:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui EuSiCuMine

      si in Oglinda sa imi spui de Proiectele usr din iunie 2016 ytd....dar proiecte nu vrajeala..cum madam egis de exemplu ar fi putut sa propuna constructia unui spital folosind un standar de cladire din Franta, sau ceva din portofoliul egis..apa de ploaue cu Clotilde
      p.s Piata Amzei e goala ! de ce nu aduce madam C,A agricultorii de pe o zona radiara de max 50 km ? nu o intereseaza..o intereseaza macaneala !
  • +8 (14 voturi)    
    Golanie pesedista (Vineri, 19 august 2016, 18:55)

    Razvan_M [utilizator]

    Dupa ce si-au batut joc de bucuresteni si de membrii non-PSD din Consiliu, acuma se mira de ce nu sunt ignorati. Pesedeii pot conduce singuri singurei, ca un adevarat Partid Unic, daca nu-i intereseaza sa colaboreze cu ceilalti consilieri.
  • -1 (11 voturi)    
    a lipsit de la ultimele sedinte (Vineri, 19 august 2016, 21:11)

    Nevermind [utilizator]

    nicu shordan rules. La stat, ca la ong... no job, free money, no problem.
    • +3 (9 voturi)    
      Consilierii sunt platiti in functie de prezenta (Sâmbătă, 20 august 2016, 1:38)

      XXIstCentury [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

      Dupa cum spuneam si mai sus, daca nu participa la sedinte, nu sunt platiti.
      • +1 (7 voturi)    
        Degeaba le spui... (Sâmbătă, 20 august 2016, 9:09)

        R.Stoian [utilizator] i-a raspuns lui XXIstCentury

        Postacii trebuie sa isi faca norma.
      • 0 (10 voturi)    
        pai usb stim ca nu are nevoie de bani (Sâmbătă, 20 august 2016, 10:53)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui XXIstCentury

        vin finutz de la est..insa ei sunt ceea ce sloganul spune..uniti salvam Bucurestiul ? ce gluma buna ))))
      • -1 (11 voturi)    
        da da da (Sâmbătă, 20 august 2016, 14:24)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui XXIstCentury

        Deci tu alegi pe unul ca sa te reprezinte, basca sa mai si "salveze" Bucurestiul, si aluia i se rupe si o arde prin tara ca sa-si faca campanie electorala si sa-si promoveze noul partid. Orbi mai sunt unii si mai fac si fac misto de orbii lui ilici cand de fapt sunt fix la fel conceptual, dar vopsiti diferit.

        Ne-am procopsit cu firea pentru ca nicu shordan a vrut sa-si testeze in termeni reali, nu sondaj, sansele pentru usr. A divizat votul ati-firea si in campanie a atacat numai pnl in loc de psd. Dupa cum spuneam, orbi mai sunt unii...
        • +3 (3 voturi)    
          Sfantul PNL (Duminică, 21 august 2016, 20:16)

          Chiar Eu [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          L-am ales pe Nicusor Dan pentru ca s-a implicat in rezolvarea problemelor Bucurestiului.
          Poate ne faci o lista cu coruptii PNL, dar o sa depaseasca limita de caractere, sa vedem de ce nu i-am votat.
        • +3 (3 voturi)    
          cam rasuflate.. (Luni, 22 august 2016, 16:11)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Nevermind

          1. USB are o pozitie minoritara in CGMB. Cu sau fara ei, USL a trecut orice proiect a dorit pana acum, inclusiv spaga de milioane catre BOR SRL.
          2. USB face exact ce ne-a promis - ne tine la curent cu toate mizeriile din primaria capitalei si primariile de sector si verifica legalitatea tuturor deciziilor. Nu este nevoie si de Nicusor Dan pentru asta
          3. La toamna avem de ales intre aceleasi partide care formau in urma cu 4 ani USL. Este foarte important ca ND sa mearga prin tara si sa formeze cat mai curand alternativa. Cu aceasta activitate confirma asteptarile celor care l-au ales mult mai mult decat daca participa la sedintele CGMB.
          4. Ne-am procopsit cu Firea pentru ca PNL a facut blat cu PSD.. si a confirmat ca USL traieste. Si orbii inteleg asta, degeaba mai incercati sa acoperiti minciuna.
  • -1 (11 voturi)    
    Fara aprobarea prealabila (Sâmbătă, 20 august 2016, 5:57)

    Cremenarul [utilizator]

    a tzatzei CLOTILDE piciul NICUSOR nu poate face nimic !

    Iata cum ne-a pacalit si acest hazliu/suspect duo: Piciul NICUSOR + Tzatza CLOTILDE !?
    • +1 (5 voturi)    
      tzatza? (Sâmbătă, 20 august 2016, 16:42)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Cremenarul

      ...bah in tara asta exista o singura tzatza si aia conduce pmb!
      pe langa tzatza mai e si tzoapa... cum ii dicteaza dracnea ceva, cum sare sa execute..!
      iar ciumpalacul asta de viceprimar credca nu a fost la nicio sedintaa cgmb pana acum, si atunci cand a mers la una pentru comisia lui a considerat ca tb sa participe toti consilierii cgmb... psdeii numai cu minciuna umbla, ce sa mai pretinzi de la ei?

      cam asa se prezinta si electoratul lor, si "neobositii" postaci ai lor!
      • -4 (6 voturi)    
        atunci sunt DOUA (Duminică, 21 august 2016, 11:18)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui akillies

        pentru a impaca Capra si Varza !
  • +3 (5 voturi)    
    Avanti , Nicusor .... (Sâmbătă, 20 august 2016, 16:52)

    TRABI [utilizator]

    Du-te Nicusor si da-le peste bot din prima..
    S-au invatat toti incompetentii sa ne conrazica si sa vorbesc pe langa subiect .... Ar mai trebui invatata si populatia pe direct sa inteleaga prostia politica , sa nu-i lasam in seama TV , care le curata creierii ..