VIDEO Clotilde Armand: Am ales postul de consilier al sectorului 1, nu pe cel din Consiliul General

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Marţi, 14 iunie 2016, 12:26 Actualitate | Administratie Locala

Clotilde Armand
Foto: Facebook
Clotilde Armand a anuntat marti ca a renuntat la locul din Consiliul General al Municipiului Bucuresti si l-a pastrat pe cel de la Consiliul local sector 1. Aceasta a declarat ca vrea sa fie alturi de comunitatea din sectorul 1, unde a candidat pentru functia de primar si a obtinut circa 28% dintre voturi, si sa respecte promisiunuile facute in campania electorala.



"Am primt acest certificat care arata ca am fost aleasa consilier in Consiliul local sector 1 si am semnat declaratia care spune ca am ales postul de consilier al sectorului 1 si nu pe cel din Consiliul General. Am ales sectorul 1. O sa facem tot ce am promis, transparenta in primul rand, o sa publicam tot ce vom gasi. Vrem sa ne organizam, sa avem oameni cu care sa lucram. O sa facem un apel la toti cetatenii sectorului 1 sa se alature noua, echipa de consilieri, platforma este in pregatire, va fi gata in circa o saptamana si va trebui sa lucram cu aceste grupuri de cetateni care se vor constitui. Va fi important ca fiecare cetatean sa se organizeze, nu vom putea trata fiecare cerere, comunitatea trebuie sa se organizeze. V-am promis ca o sa avem un canal de televiziune pe internet, o sa ne intalnim, o sa invitam asociatiile de cartier ca sa dezbatem problemele si apoi o sa putem sa le rezolvam. Sunt foarte fericita daca ideile noastre sunt preluate de alte partide, sa schimbam cum se face politica si administratie locala", a declarat Clotilde Armand. 

Clotilde Armand, a candidat pentru functia de primar al sectorului 1, din partea USB, si  a obtinut 28,7% din voturi, fiind depasita de candidatul PSD, Daniel Tudorache, care a fost votat de 31,1% dintre alegatori, potrivit rezultatelor provizorii furnizate de BEC.

Aceasta s-a aflat si pe listele de consilieri ale USB la Consiliul General al Municipiului Bucuresti si Consiliul local sector 1, si putea sa aleaga unul dintre locuri.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
8353 vizualizari
  • -45 (57 voturi)    
    q.e.d Oportunism Politic, asta e deviza (Marţi, 14 iunie 2016, 12:28)

    un domn [utilizator]

    pasilor mici dictata de kremlin slugilor locale din Bucuresti
    • +25 (33 voturi)    
      tu nu cumva (Marţi, 14 iunie 2016, 12:50)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      postezi si sub numele de "garibaldi"? ca observ aceeasi imbecilitate cronica in postarile voastre
      • -29 (41 voturi)    
        asocierea cu acel mujic..te descalifica (Marţi, 14 iunie 2016, 13:10)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        faptul ca nu vezi barna din ochi e foarte grav...usb are elemente care sunt simpatico sau simpatizeaza cu Kremlinul ..ce diferenta este intre P$D si usb ? doar la nivelul discursului electoral PUNCT !
        • -16 (26 voturi)    
          Auzi madame clotilde (Marţi, 14 iunie 2016, 15:09)

          andreitr [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          Noi știm ce părere au francezii despre români. De ce nu te duci tu la tine în țară dacă vrei să schimbi părerea francezilor? Da probabil îți place mai mult can- canul.
          • +15 (19 voturi)    
            Tocmai așa schimbă părerea francezilor (Marţi, 14 iunie 2016, 15:35)

            Harald [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

            despre români. Activând ea însăși în România, nu activând în Franța.
          • +10 (14 voturi)    
            Go USR (Marţi, 14 iunie 2016, 16:20)

            Dan The Man [anonim] i-a raspuns lui andreitr

            Orice ce ar spune tavalatitii de PSDisti si PNListi ...o sa votez USR !
          • +4 (6 voturi)    
            este româncā (Marţi, 14 iunie 2016, 20:59)

            rrat [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

            din europa
          • -1 (1 vot)    
            Mme. Cloclo sa se uite la francezi....... (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:42)

            Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui andreitr

            .....cum au votat la rand, de doua ori, doi presedinti trepanati.
  • +20 (28 voturi)    
    RESPECT !!! (Marţi, 14 iunie 2016, 12:44)

    healthycity [utilizator]

    De-abia asteptam sa vedem rezultate de la politicieni
  • +35 (49 voturi)    
    Gura de aer proaspat... (Marţi, 14 iunie 2016, 12:45)

    marianmarian [utilizator]

    Parca nu-mi vine sa cred cum poate cineva sa fie asa de animat si dedicat intr-un domeniu care starneste scarba peste tot. Daca nici cu un asa exemplu nu reactioneaza in mod real/practic marele grup retras care de obicei activeaza doar pe net, atunci chiar nu meritam altceva decat sa fim calcati in picioare ca in ultimii zeci de ani. Femeia asta trebuie sa fie mai mult scoasa in fata. Nu pentru carisma (dar si asta), ci pentru entuziasmul din spatele angajamentului pe care il arata. Un adevarat model. Succes!
  • -38 (50 voturi)    
    Ai fost desteapta.... (Marţi, 14 iunie 2016, 12:45)

    adi_69 [utilizator]

    Ai jucat la 3 capate, doar-doar o pica ceva...
    • +17 (29 voturi)    
      Ce zici tu ca a picat? (Marţi, 14 iunie 2016, 13:08)

      CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

      Si Nicusor si frantuzoiaca sunt oameni care au facut facultati, au ceva de zis si deja au demonstrat multe.

      Ce crezi ca le-a 'picat'?

      Mai scoate capul din vagauna aia ca viata e interesanta si plina in afara ei.
      • -21 (29 voturi)    
        cucoana a invatat politica damboviteana (Marţi, 14 iunie 2016, 13:14)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

        s-a urcat in Prastie, si a ajuns la o anumita etapa..insa in cadere a ales...consilier ([robail stia acest lucru de la bun inceput)
      • -18 (28 voturi)    
        Ajuta-ma tu... (Marţi, 14 iunie 2016, 13:28)

        adi_69 [utilizator] i-a raspuns lui CuriosulSef

        Uite scot capul din vagauna dar nu-mi dau seama ce a demonstrat atat de multe trantuzoaica. A detinut diverse posturi de manager la Distrigaz, GDF Suez si Egis Romania. Toate companii frantuzesti. Si prietena de familie cu Nicusor, pe lista caruia a candidat toata familia.
        • -11 (19 voturi)    
          pe siteul unei companii (Marţi, 14 iunie 2016, 13:33)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

          s-aumentionat contracte la Moscow..oare cine naiba face afaceri cu mujicia ?
        • +12 (12 voturi)    
          Corect (Marţi, 14 iunie 2016, 18:36)

          CuriosulSef [utilizator] i-a raspuns lui adi_69

          MIT in loc de doctorate plagiate pe la Academia Naţională de Informaţii.

          Manager in diferite companii in loc de combinatii cu baietii destepti, mai o retrocedare ilegala, mai un capusare ...

          Ai mare dreptate
  • +25 (35 voturi)    
    Bun, o decizie inteligenta (Marţi, 14 iunie 2016, 12:47)

    MasP [anonim]

    La sectorul 1, PSD + ALDE nu au majoritatea in consiliu de sector, USB poate sa faca multe lucruri bune. Si apoi, e si normal, aici a candidat pentru functia de primar.
  • -19 (27 voturi)    
    acesti bobos... (Marţi, 14 iunie 2016, 12:53)

    demaGOGU [utilizator]

    ...decuplati de clasele populare si de problemele reale ale oamenilor sunt detestati efectiv in Franta.

    faptul ca sunt primiti cu covor rosu in RO este, desigur, inca un semn al defazarii noastre istorice fata de Occident.
    • -16 (18 voturi)    
      covorul ro$hu este al Kremlinului (Marţi, 14 iunie 2016, 13:14)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      bine spus....
  • +18 (20 voturi)    
    lumina (Marţi, 14 iunie 2016, 13:03)

    Razvan_M [utilizator]

    Trebuie aprinsa lumina si facute vizibile discutiile si contractele din Consiliul Local. Chiar si simpla teama ca este acolo cineva care poate da pe goarna jmecheriile este utila.
  • +19 (31 voturi)    
    Felicitari (Marţi, 14 iunie 2016, 13:03)

    Pac-pac [utilizator]

    Foarte buna alegere. Peste 4 ani vei fi primarul sectorului 1. Sau poate chiar mai devreme daca dl. Tudorache intra la parnaie si se organizeaza anticipate.
  • -11 (19 voturi)    
    Si cum ramane cu astea scrise aici?? (Marţi, 14 iunie 2016, 13:34)

    Toni_Romania [utilizator]

    (Luni, 13 iunie 2016, 15:02)
    Emancipatorul [utilizator]
    "Dna Clotilde s-a "tocat" singura la Digi24 cind a afirmat ca regreta implicarea in contractul cu Bechtel.
    Am inteles ca firma ei a incasat 200 mil RON ca sa verifice calitatea autostrazii construite de Bechtel.
    Adica ptr verificarea a 52 km de autostrada a incasat 40 mil EUR.
    Multumim ca si-a pus competentele in slujba poporului Romania.
    Din pacate sau din fericire, Dna Clotilde distruge mitul omunului "a-politic"/ profesionistului de buna credinta care vrea sa se implice in politica sa faca tara mai buna."
    • -6 (14 voturi)    
      era pe vremea Nastase-El Insusi (Marţi, 14 iunie 2016, 13:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      cand Kremlinul actiona PE FATA in Romania !
      • +4 (12 voturi)    
        ??? (Marţi, 14 iunie 2016, 14:29)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Kremlinul a adus firma am-ericana Bech-tel sa tzepuiasca Romania????????
        Kremlin a zis lui Nastase sa dea Petromul, moca, AUSTRIEI?????????
        Esti tare domle.
        • 0 (2 voturi)    
          omu (Miercuri, 15 iunie 2016, 8:48)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

          e "un domn" cu idei putine dar fixe.
    • +7 (11 voturi)    
      Este simplu (Marţi, 14 iunie 2016, 14:42)

      Doru_T [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      Si a explicat si ea la Digi 24, cand a fost cu ND la nush ce emisiune: Banii nu au fost doar pentru verificarea autostrazii, au fost si pentru alte servicii: consultanta juridica (statul roman, pe langa angajatii corupti, mai avea si lipsa experientei in asemenea contracte); gestionare de santiere pe durata lucrarilor, gestionare de santier dupa plecarea Bechtel (o gramada de materiale si echipamente lasate nesupravegheate in santiere inchise) etc. Una peste alta, profitul este unul rezonabil pentru o lucrare facuta bine, adica autostrada construita fara nicio problema de la inaugurare (nu crapa, nu are gropi, nu se surpa etc). Borfasii care au facut contractul de constructie sau "l-au pierdut" trebuie investigati. Dar sa nu dam curs "agentiilor" gen cocoon, activeews si mai stiu eu cui...
      • -8 (8 voturi)    
        Daca tu.... (Marţi, 14 iunie 2016, 16:41)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui Doru_T

        Daca tu ai incredere in oamenii cu zeci milioane euro in calicia din RO, treaba ta.
  • +13 (21 voturi)    
    disperare :)))))))))) (Marţi, 14 iunie 2016, 13:59)

    /./ [utilizator]

    PEste 4 ani USB-ul o sa mature complet ciuma rosie si galbena din Bucuresti , slugile deja au iesit la atac, sunt disperati ca raman fara osul aruncat de la stapan :))))))))))))
    • -7 (9 voturi)    
      ivan turbinca...mujicia..1...2. alooo (Marţi, 14 iunie 2016, 14:15)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui /./

      U$Lamul era TOT Creatia Kremlinului; in fapt turistii mujici din decembrie 1989 nu au plecat din Romania, s-au inmultit in Romania si mai nou "gavaresc" cu mult nesatz mujiceshte in Herastrau !..ce spui tu de ciumele P$D si penele..e cum sa spun...o stire veche...))))
  • -6 (12 voturi)    
    Populism. (Marţi, 14 iunie 2016, 14:44)

    unTaran [utilizator]

    Mi se ..... ca vrei tu sa publici cine stie ce rahaturi, daca vrei sa dai in vileag ceva, go for DNA. Ca faci TV online sau intruniri si discutii iar nu ma intereseaza ca de discutii sintem satui. Dar sa faci ceva, sa spui cu subiect si predicat acele proiecte, poti?
    • +6 (8 voturi)    
      Țărănisme sadea (Marţi, 14 iunie 2016, 16:48)

      marki [utilizator] i-a raspuns lui unTaran

      Săriți, postaci! Sectorul 1 e în pericol de a se... umaniza! Prea vorbește frumos, Clotilde. Prea multă decență, respect pentru oameni și bun simț! Așa că, săriți! Cu pumni, cu bâte, cu topoare, cu spume la gură, pe ea! Alegeți „pâinea cea de toate zilele” promisă de infractorul Dragnea, pe treptele DNA!
      p.s. Să vedem, câți dintre aleșii pesediști și-au făcut publice, „cu subiect și predicat” proiectele, la nici o săptămână de la încheierea alegerilor? (Nu că ar avea așa ceva...).
      • -3 (5 voturi)    
        cauta translate mojic (Marţi, 14 iunie 2016, 18:06)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui marki

        ...sadea este...
      • +4 (6 voturi)    
        Nu-ti face griji. (Marţi, 14 iunie 2016, 18:18)

        Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui marki

        Sunt doar doi-trei postaci, da' muncesc sub mai multe pseudonime.
        E destul de evident daca citesti cu atentie (dar, recunosc, e pierdere de vreme sa-i citesti).
      • 0 (0 voturi)    
        Lasa ca (Miercuri, 15 iunie 2016, 11:40)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui marki

        Lasa ca si Ilici si Oprescu vorbeau "frumos" si didactic si bland.
  • -6 (6 voturi)    
    Cerceii (Marţi, 14 iunie 2016, 18:26)

    cafo [utilizator]

    Schimba-i te rog ca ne insulta in mod f subtil!!!
    • -3 (5 voturi)    
      ca aspect frantzuzoiaca...este ..chic (Marţi, 14 iunie 2016, 19:01)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui cafo

      deh...a invatat de la rusoaice ))))
      • -2 (2 voturi)    
        Hotarati-va: (Miercuri, 15 iunie 2016, 8:51)

        Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Cloclo e finantata de rusi sau de Soros?
        Ca una i una, alta i alta.
        Cine a lucrat pt. Bech-tel nu cred ca are treaba cu Ivan.
        • +1 (1 vot)    
          carevasazica El Insusi Nastase este (Miercuri, 15 iunie 2016, 10:49)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

          cel mai tare aparator US ? dan sova care a pierdut ctr si ...contractile cu Frantuzoiaca le a semnat cine ?
          • 0 (0 voturi)    
            Toti (Miercuri, 15 iunie 2016, 13:27)

            Toni_Romania [utilizator] i-a raspuns lui un domn

            Toti politicienii din RO sunt politicieni cu "verde" de la Si-ai-ei. Geo-ana e asa de "stanga" ca are ranch in Colorado. Cel mai bun amic al lui Nastaz era mafiotul occidental Berlu-sconi.