UPDATE Reactie incredibila la Europa FM a primarului Bucurestiului, Marin Stefanel Dan: "Baga-mi-as **** in ei"

de C. Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:00 Actualitate | Administratie Locala

Stefanel Dan Marin
Foto: Hotnews
Marin Stefanel Dan, primarul interimar al Capitalei a avut o reactie incredibila, in timpul unei transmisiuni  la radio. Intrebat de reporterul EuropaFM,  daca si de cand se va opri apa calda in Bucuresti, edilul a reactionat nervos si a exclamat: "Baga-mi-as **** in ei", dupa care a inchis telefonul.

Ulterior, intr-o conferinta de presa, primarul si-a cerut scuze pentru "acea declaratie total nepotrivita".

Edilul spune ca injuratura era adresata conducerii RADET, fata de care isi cere scuze.

"Am si eu limitele mele si nu e bine ca ei sa intinda coarda. Pot veni cu propuneri dar sa nu vina cu combinatii pe usa din dos. Scuze pentru acea iesire, dar asa ceva nu se mai poate", a declarat Stefanel, motivand ca era enervat de situatia de la RADET.










56685 vizualizari
  • +42 (42 voturi)    
    Bine, Oprescu2! (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:05)

    ouyang [utilizator]

    Jos cu Mafia din primarie!
    • +27 (27 voturi)    
      Se poate... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:13)

      MPop [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      Circari votezi de circ ai parte...

      Se poate si altfel:
      http://www.infooradea.ro/oradea-in-continua-dezvoltare-2015-video/
    • +4 (10 voturi)    
      da! (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:41)

      taranistu [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

      Cred că cei de la PNL sau PSD ar fi înjurat numai după ce ar fi închis telefonul.
      • +9 (9 voturi)    
        nu inteleg (Vineri, 13 noiembrie 2015, 22:19)

        uluit [anonim] i-a raspuns lui taranistu

        ce este cu bagarea asta interimara.

        cine il da afara pe acest bagator cu cioc , cand va fi inlocuit si cand se fac alegeri pentru noul primar ?

        stam asa si privim natura bagareata ?
  • +4 (46 voturi)    
    ... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:07)

    /./ [utilizator]

    Dupa chipul si asemanarea miticilor a acest neica nimeni.
    • +20 (28 voturi)    
      Ioan Rus (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:44)

      ahahahahah [anonim] i-a raspuns lui /./

      L-ai si uitat pe Ioan Rus, asa-i? Sau si ala e mitic?
      • -4 (8 voturi)    
        ... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:05)

        /./ [utilizator] i-a raspuns lui ahahahahah

        Da, pe asta l-am uitat dar s-a corcit si asta cat a stat in bucale.Si nici nu prea ai cum atata timp cat stai intre porci mai toata ziua.Oricum bucurestiu are o mizerie de primari si sa nu uitam ca toti sunt alesi dupa chipul si asemanarea locuitorilor.
        • +4 (6 voturi)    
          S-A CORCIT LA BUCURESTI... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 21:09)

          schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui /./

          Dar a venit deja tampit de la Cluj!
    • +1 (3 voturi)    
      nepoliticos ca originalul (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:59)

      bibu [anonim] i-a raspuns lui /./

      :) te bagi singur in aceasi oala cu asa replica...sau nuiti dai seama si degeaba.
    • +1 (3 voturi)    
      ............ (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:47)

      geag [utilizator] i-a raspuns lui /./

      Miticu ăsta e din Teleorman ca si tine
    • +3 (5 voturi)    
      Miticii (Vineri, 13 noiembrie 2015, 21:47)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui /./

      "E" miticii marlani, dar ca nascut crescut in capitala Ardealului iti spun ca doar in Timisoara am vazut mai mult prostie pe metru patrat ca in Cluj. Ca ardeleni prima data trebe sa ne vedem de cacaua noastra si apoi sa sarim la gatul altora. Din pacate dupa 97 de ani de "unire" suntem cam acelasi rahat.
  • +31 (31 voturi)    
    Așea... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:10)

    SorinPietrar [anonim]

    baietas n-am mai vazut,mancat-as !
  • +20 (22 voturi)    
    Hmm (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:11)

    Soljenitin [utilizator]

    Functie de entitatea in care se gandea sa isi bage, reactia lui este fie de foarte bun augur, fie de foarte rau...
  • +18 (18 voturi)    
    ?! (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:19)

    Malone_M [utilizator]

    Cine-s ei? Muncitorii de la EuropaFM? Muncitorii de la EuropaFM si patronul lor? Bucurestenii ( adica si persoana mea )? Daca tot le vrea "binele", macar sa spuna cine sunt beneficiarii.
    • +5 (7 voturi)    
      Nu face pe fraierul ca ramai asa. (Vineri, 13 noiembrie 2015, 18:42)

      Reticentul [utilizator] i-a raspuns lui Malone_M

      Se referea evident la jigodia aia de la Radet si sincer, alaturi de el si-ar mai baga-o vreun milion de bucuresteni care-si platesc regulat facturile. Poate mai multi. Cu toate ca nici daca jigodia ne oprea caldura si apa calda nu era chiar rau: astept de multa vreme un motiv sa arunc primul cu piatra si sa spulberam ramasita asta comunista de Radet. Piatra pe piatra sa nu ramana. Poate asa ii invatam pe nenorociti ca fiecare proprietar trebuie sa aiba contractul lui si ca agentul termic trebuie oprit pe persoana si nu pe asociatii. Astia sunt esenta comunismului rezidual, comunisti nenorociti.
      • +3 (3 voturi)    
        De acord (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 11:49)

        Geo.B [utilizator] i-a raspuns lui Reticentul

        cu tine in tot ceea ce spui, numai ca de la primarul unei capitale europene se asteapta ceva mai multa educatie, in special in timpul unui interviu. Nu este acceptabil la un asa nivel sa te trezesti fara nici un control, injurand ca la usa cortului.
        Genul asta de iesiri necontrolate arata de fapt valoarea persoanei, nivelul de cultura si de autocontrol. Atata stie, sa injure, atata face.
        Pentru problema RADET-ului trebuie gasita o solutie, fie ca ii injuri fie ca nu, asta nu o sa rezolve nimic. Si solutiile nu sunt simple.
        Numai ca e mai simplu sa tragi o injuratura si sa nu faci nimic, halal primar...
  • +24 (24 voturi)    
    cine e ca ei (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:21)

    Francisc 1 [utilizator]

    "valorile" generalului nu se dezminte !
  • +14 (14 voturi)    
    .... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:24)

    tirolez [utilizator]

    Mie mi s-a parut ca le-a inchis telefonul (sau asa a crezut) dupa care a injurat. Ghinion.
  • -37 (41 voturi)    
    bine ca l-a arestat (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:37)

    xanti [utilizator]

    Pe Oprescu,un tip civilizat si cu bun simt.
    Acum il aveti pe mitica cu barba.
    • +4 (4 voturi)    
      Hehehe (Vineri, 13 noiembrie 2015, 20:28)

      io [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Ce bun simt avea Oprescu, mirosea de la o posta!
  • -7 (35 voturi)    
    iesire calculata... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:43)

    demaGOGU [anonim]

    ...cel putin un plus de 10% in sondaje din partea electoratului buCURestean.
    • +6 (18 voturi)    
      Bla bla bla (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:59)

      Y [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      Da tu te unde esti, mandru satean roman?
      Clar la tine acolo sunt numai oameni onesti, mai ales politicienii.
  • -18 (32 voturi)    
    Bingo (Vineri, 13 noiembrie 2015, 16:55)

    EllenaS [utilizator]

    Se califică pentru a fi ales Presedintele Romaniei! Poate fi urmas demn al lui Băsescu!
  • +14 (14 voturi)    
    Acum ca s-a afirmat... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:00)

    Y [utilizator]

    E momentul sa aplicam reciproca!
  • +10 (12 voturi)    
    hmm (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:05)

    dum_i [utilizator]

    In functie de ce sursa de caldura are primarul acasa (ori CET-ul public, ori centrala privata), putem deduce in ce isi baga el organu'.
  • +2 (10 voturi)    
    E mitic dăcât (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:43)

    A78 [utilizator]

    Nu va speriati , e mitíc , asa sunt ei dăcât ...
  • +1 (5 voturi)    
    Macar (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:48)

    aniod [utilizator]

    e sincer!
  • +13 (13 voturi)    
    gata (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:54)

    Bogdan [anonim]

    eu de-acum pe asta il votez
  • +7 (7 voturi)    
    DEMAGOGU ,NU E ... (Vineri, 13 noiembrie 2015, 17:54)

    arheopterix [utilizator]

    Nici taran nici bucurestean ,el e de la Savuskina , asa ca Dle Y lasati-l in pace ! Un nefericit ! Cistiga si el de-o votca si ceva hrisca , caci kolbas n-a vazut si nici n-a mirosit de mult
  • +6 (6 voturi)    
    Omul e faiantar! (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:10)

    SkyDan [utilizator]

    Hal de alegatori pentru hal de alesi!
  • +7 (7 voturi)    
    Un om cu educaţie solidă (Vineri, 13 noiembrie 2015, 19:26)

    John [anonim]

    se va abţine de la vulgarităţi în public, indiferent de cât ar fi de supărat. Cu politicienii noştri, majoritatea, de mucava şi cu lacune mari în instruire şi educaţie, la ce să te aştepţi?!
    • +5 (5 voturi)    
      Omul are origine sănătoasă, de la bordei (Vineri, 13 noiembrie 2015, 22:27)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui John

      A încălcat statutul funcționarului public. PREFECTUL SA-I CEARĂ DEMISIA SAU NOI SA-I CEREM PREFECTULUI SA O FACĂ!