90% din cainii care pleaca din Romania spre adoptie in strainatate sunt folositi pentru experimente medicale si zoofilie, acestia ajungand in bordeluri din Germania si Danemarca - Razvan Bancescu (ASPA)

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 15 ianuarie 2015, 15:30 Actualitate | Administratie Locala


Caini maidanezi
Foto: Agerpres
90% din cainii care pleaca din Romania spre adoptie in strainatate ar fi folositi in alte scopuri decat cele declarate de ONG-uri, respectiv pentru experimente si zoofilie, a declarat Razvan Bancescu, seful de proiect al Autoritatii pentru Supravegherea si Protectia Animalelor din Primaria Capitalei. Acesta spune ca maidanezii din Romania ar ajunge in bordeluri pentru zoofili din Germania si Danemarca.


Intr-o conferinta de presa sustinuta joi, Razvan Bancescu a prezentat imagini cu caini supusi sexului anal sau masturbarii de catre zoofili, pentru a-si sustine afirmatiile.  Acesta spune ca din 20.000 de caini dati spre adoptie in strainatate in 2014, doar 4000 de adoptii au putut fi verificate.

Bancescu a declarat ca a prezentat toate dovezile gasite procurorilor, iar acestia cerceteaza cazul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















24434 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    adica (Joi, 15 ianuarie 2015, 15:37)

    Hans Metter [utilizator]

    in sfarsit au si ei parte de afectiune... lasand gluma la o parte, nu pot sa cred ca e o stire pe bune si ca asa ceva poate fi adevarat...
    • +12 (16 voturi)    
      Eu ma intreb (Joi, 15 ianuarie 2015, 17:28)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      De ce nu "verifica" si adoptiile din Romania. Alea prin care gigel semneaza pentru caine si apoi ii da drumul inapoi in strada.

      Cumva mi se pare ca de cate ori e vorba de protectia animalelor, aparatorii sunt mereu reprezentati de cei mai ordinari imbecili.
      • +4 (6 voturi)    
        Care apărători? (Joi, 15 ianuarie 2015, 18:32)

        ValTo [anonim] i-a raspuns lui Close

        Ăsta e șeful hingherilor.
        • +1 (3 voturi)    
          Exprimare defectuoasa (Vineri, 16 ianuarie 2015, 11:15)

          Close [utilizator] i-a raspuns lui ValTo

          Adevarul e ca cei care ies in fata sunt imbecili de ambele parti ale baricadei.
  • +26 (26 voturi)    
    Trebuie schimbat ceva... (Joi, 15 ianuarie 2015, 15:46)

    Johanis [utilizator]

    Trebuie sa exportam politiceni. Poate au aceeasi soarta.
  • +7 (19 voturi)    
    vrajeala ong-ista (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:01)

    Vlad-I [utilizator]

    Fara maidanezi ong-ul ramane fara donatii, si munca nu place mult marxistilor, au ajuns sa domine pana la arta dezinformarea si santajul emotional.Daca minteau altceva poate credeam, dar zoofilia nu-i un sport de mase, ca sa asimileze 16 mii de maidanezi. Cu atatea sute de mii de prostituate in afara romanii stiu mai bine ca burdele de zoofili probabil le numeri pana la 10.
    • +5 (7 voturi)    
      de ce ONG-ist? (Joi, 15 ianuarie 2015, 17:10)

      IlincaMacarie [anonim] i-a raspuns lui Vlad-I

      de ce vrajeala ong-ista? Bancescu este directorul ASPA, care este institutie de stat. ONG = organizatie non-guvernamentala! este vrajeala mafiei de stat
    • -2 (4 voturi)    
      Raspuns (Joi, 15 ianuarie 2015, 17:16)

      cristinazanes [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

      Daca nu cunosti ceea ce a spus Marx, nu mai discuta.
      Ideile lui au fost folosite de oameni cu intentii rele, au deformat ce a zis el si s-a ajuns la ce se numeste azi comunism. Aici este un rezumat:

      https://www.youtube.com/watch?v=fSQgCy_iIcc
    • +4 (8 voturi)    
      neuronul singuratic.. (Joi, 15 ianuarie 2015, 19:02)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

      experimente, zoofilie.. sectantii astia din ong-uri sigur sunt satanisti sau vrajitoare!..

      ce stim sigur pana acum este ca fostul administrator de SRL al lui Oprescu, huiduma aia de la ASPA, fara nici o pregatire manageriala, fara experienta veterinara sau orice altceva in CV care sa-l recomande pentru post, gestioneaza un buget de cateva zeci de milioane de euro. yup.. zeci de milioane de euro..
      si mai stim ca unul din ONGurile zoofile este asociatia Portico.. (Dogtown la iesirea spre Giurgiu), beneficiara a milioanelor de euro.. infiintata de fiul lui Sorin Oprescu si amicii lui. deci pozele alea sunt din sursa sigura..
  • +16 (16 voturi)    
    nasol (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:17)

    dum_i [utilizator]

    credeam ca fac doar striptiz in baruri si ciordesc portofele.
  • +6 (10 voturi)    
    =)) (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:17)

    vali2 [utilizator]

    Asta e cea mai tare stire, ce investigatie a mai facut si asta, nu vrea sa le lase cainilor placerea de a face sex
  • +21 (25 voturi)    
    Hai sa batem campii (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:19)

    Ricochet [utilizator]

    4.000 de adoptii verificate din 20.000 inseamna ca 80% nu au putut fi verificate.
    Pe cale de consecinta, cainii din adoptiile neverificate au fost supusi perversiunilor sexuale, lol

    Ce minte perversa iti trebuie pentru a face asemenea presupuneri, si inca public, fara nici un fel de dovezi?

    De ce nu presupune domnul sef de proiect ca au fost fripti si mancati, trimisi in spatiul cosmic, pe furis, angajati de CIA, convertiti la islam si trimisi in Siria, sau, de ce nu, calificati ca verificatori de doctorate plagiate?
  • +16 (16 voturi)    
    Ii putem (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:26)

    xolv [utilizator]

    Incadra la caini "utilitari" ?
  • +12 (14 voturi)    
    /// (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:33)

    hmara [utilizator]

    Asa ca mai bine ii omoram, nu?

    Dar nu sunt cam multi zoofili in Germania aia, care sa moara de dorinti dupa furmusetile noastre de maidanezi ?
    Esti bolnav rau cu capul bancescule.
  • +11 (15 voturi)    
    Aopted Dogs from Romania (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:43)

    IrisWestermeier [anonim]

    Although I cannot write in Romanian language, so that your Readers can follow -I will not Keep still to such nonsense.
    Dogs adopted from Romania by us - we are a NGO-Association - are also after Adoption under strikt controll.
    We wll always stay in close contact with the adopters and will take reponsibility for the dogs that were adopted through us.
    No dog from any association that I know as been taken to a brothel or has been given to one of those sick psychopaths that practises sodomy.
    Whatever Mr.Razvan Bancescu thinks happens to all the dogs saved from his bestiality and that of ASPA - believe me these dogs are being lovd and taken care for.
    Mr. Bancescu is frightend that through all the dogs being adopted abroad and the fact that the world is aware of what is going on in Romania - his Company will suffer a financial loss. Therefore he tries to discredit animal rescuers -not becaus he cares for what happens to the dogs. We all know what Mr. Bancescu cares for - his own pocket. Whoever believes in his cock-an-bull-Story should go to Wonderland and live there happily ever after.
    Mr. Bancescu - YOU ARE A LIAR! and not even a good one....
    • +5 (11 voturi)    
      Translation (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:59)

      IrisWestermeier [anonim] i-a raspuns lui IrisWestermeier

      desi nu stiu romaneste, astfel incat cititorii sa ma poata urmari, nu voi ramane tacuta la asa un nonsens. Cainii adoptati din Romania de catre noi - un ONG- sunt tinuti si dupa adoptie sub supraveghere. Ramanem intotdeauna in contact strans cu adoptatorii si ne mentinem responsabilitatea pentru cainii adoptati prin noi. Nici un singur caine de la nici o asociatie pe care eu o cunosc nu a fost dus la un bordel sau nu a fost dat cuiva care practica sodomia sau are semne patologice. Orice ar crede domnul Bancescu ca se intampla cu cainii salvati de bestialitatea lui si de cea a asociatiei ASPA, credeti-ma acesti caini sunt acum iubiti si ingrijiti. Domnului Bancescu ii este frica ca prin faptul ca toti cainii sunt adoptati in strainatate si intreaga lume afla de ceeace se intampla in Romania, compania sa va avea de suferit din punct de vedere financiar. Astfel el incearca sa discrediteze activistii pt. drepturile animalelor, nu pt. ca i-ar pasa de ceeace se intampla cu cainii, ci pt. binele propriului buzunar. Oricine crede in aceasta poveste de adormit copii poate sa plece in tara minunilor si sa traiasca acolo pana la adanci batraneti. Domnule Bancescu- esti un MINCINOS, si nici macar unul bun!"
  • +13 (19 voturi)    
    Incredibil (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:48)

    OrlyOpinions [anonim]

    Fix de maidanezii din Diaspora mai avem sa ne ocupam ca inrest le-am rezolvat pe toate.
  • +14 (14 voturi)    
    In paralel ... (Joi, 15 ianuarie 2015, 16:51)

    JG [utilizator]

    In paralel cu grija asta pentru ce se intampla in afara Romaniei, daca am acorda MACAR aceeasi grija asupra calitatii constructiilor, soselelor, alimentelor, sanatatii, culturii, ... , ne-ar fi mult mai bine.
  • +5 (11 voturi)    
    ASPA = mafia (Joi, 15 ianuarie 2015, 17:04)

    IlincaMacarie [anonim]

    Domnul Bancescu minte cu nerusinare, pentru ca isi apara atat veniturile masive facute prin prinderea si omorarea cainilor ( ca 250 de euro pe caine, prindere + vaccinare + adapost 14 zile + castrare + eutanasiere; asta pe hartie, cainii nu sunt nici vaccinati, nici nu li se da sa manance) dar isi apara si numele si libertatea . Sa nu uitam ca exista nenumarate plangeri la DNA pt. frauda pe care o comite si intreaga lume stie cu ce bestialitate sunt tratati cainii in lagarele de stat. Asociatiile din strainate ii iau painea de la gura domnului Bancescu , asa ca interesul acestui individ este sa opreasca adoptiile in strainatate. Sper sa fie dat in judecata cat mai curand pt. calomnie. Sa vine cu dovezi pt. ceeace sustine. care sunt cainii, cu nr. de indentificare, cine i-a adoptat in strainatate, etc. Se va dovedi mai devreme sau mai tarziu ca dansul coface parte dintr-o mafie .
    • -3 (7 voturi)    
      Dece te oftici ? (Joi, 15 ianuarie 2015, 18:13)

      Hingheru [utilizator] i-a raspuns lui IlincaMacarie

      Dece te oftici ? Nu ai tu de unde sa mai furi niste bani ? MAIDANEZII PRIMESC EXACT CE MERITA
      • +3 (5 voturi)    
        dar daca furi de la mine? (Vineri, 16 ianuarie 2015, 7:23)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Hingheru

        eu, contribuabilul, cel care plateste taxele, care asteapta servicii de calitate, pot sa ma oftic? pot sa sper ca veti ajunge toti sa dati inapoi tot ce ati furat, inclusiv dobanda!?.. nu vreau sa va vad in inchisori ca acolo tot eu trebuie sa va platesc masa si acoperisul.
  • +4 (6 voturi)    
    Be cool, stay in school (Joi, 15 ianuarie 2015, 18:19)

    MihaiOlar [anonim]

    Un lucru nu inteleg. Daca din 20.000 de adoptii 4000 au fost verificate, cum de mai mult de 90% sunt ilicite ? matematica mea de clasa a doua nu intelege ...
  • +7 (9 voturi)    
    Parca au inebunit cu totii (Joi, 15 ianuarie 2015, 21:22)

    Parzivall [utilizator]

    Dupa Oparescu cu autostrazile lui aeriene si tunelurile mordoriene, dupa Pinguinul care se caina ca-i prost si nu intelege de ce nu-i presedinte...acum apare asta si-i face pe fonctionarii romani culmea eficientei...au depistat ei ca 4000 de caini au umplt bordelurile prin Danemarca.
    Sincer, asta-i sanatos la cap?
  • +4 (6 voturi)    
    Stie ce vorbeste... (Joi, 15 ianuarie 2015, 22:16)

    satanae [utilizator]

    Doar este si el rezultatul unei asemenea relatii de durata. Si asemenea perversiuni sint un mare pacat, pentru ca daca era produsul natural a doua javre cu 4 picioare, era mult mai destept.
  • 0 (4 voturi)    
    In sfarsit !! (Joi, 15 ianuarie 2015, 23:06)

    Carcalete [utilizator]

    La cat m-au alergat prin parcuri si pe strazi, la cati rahati am luat in picioare, la cate urlete de amor am auzit noaptea ... s-a facut dreptate. Ma rog, nu cred ca toti au ajuns prin bordelurile nemtesti, o parte au ajuns si prin restaurantele vietnameze ...
  • -3 (3 voturi)    
    Probabil ca si copiii au aceeasi soarta (Joi, 15 ianuarie 2015, 23:26)

    D-or [utilizator]

    Ii verifica cineva? Spre exemplu, ce s-a intimplat cu copiii adoptati in Israel, unde calitatea se mosteneste doar pe linie materna.
  • +2 (4 voturi)    
    Bancescu (Vineri, 16 ianuarie 2015, 11:13)

    tudor74 [utilizator]

    Asta declara Bancescu, acest smardoi ajuns director de program de la controlor RATB ? Asta care incalca legea omorand in caini desi curtea de apel le-a suspendat activitatea ?

    Asta care omoara caini cu lopata, asta care pune furtunul pe custi iarna si lasa caini sa moara de frig pana dimineata ?


    Soarta cainilor sa aiba si acest biped ! El si Oprescu si Treeroiu !
  • +3 (5 voturi)    
    Daca stirea nu are sens (Vineri, 16 ianuarie 2015, 11:18)

    tudor74 [utilizator]

    Daca stirea nu are sens, va ajut eu !


    Mafia Bancescu, Oprescu si Treeroiu factureaza 250 de roni bugetul local cu fiecare caine prins, orice caine care e adoptat din adaposturi private sunt -250 de roni pe acesti bipezi nu pot sa ii fure de la bugetul de stat.


    Oprescu are pe masa la DNA un dosar in care e acuzat ca a furat 150 de MILIOANE de euro din buget.