Primarul sectorului 3, Robert Negoita, a renuntat la proiectul care prevedea construirea unei sali polivalente in Parcul Titan. Decizia a fost luata in urma protestelor cetatenilor

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Joi, 20 noiembrie 2014, 9:21 Actualitate | Administratie Locala

Sala Polivalenta Titan 7
Foto: Primaria sector 3
Primaria sectorului 3 a anuntat miercuri ca a renuntat la proiectul care prevede construirea unei sali polivalente de 1.200 de locuri pe 3.000 mp din Parcul Titan din Capitala. Decizia a fost luata in urma protestelor cetatenilor din zona. Institutia spune ca a anuntat deja Compania Nationala de Investitii ca se retrage din proiect, investitia de 10 milioane de euro urmand sa fie facuta in principal cu bani de la CNI.

Primarul sectorului 3, Robert Negoita, va cauta alt amplasament pentru sala polivalenta.

"In urma mesajelor primite de la cetateni, Primaria Sectorului 3 a luat decizia sa sisteze derularea acestui proiect in Parcul Titan si sa analizeze relocarea lui pe un alt teren din sector. Primaria considera, de asemenea, ca o sala multifunctionala de spectacole in Sectorul 3 este un obiectiv necesar si asteptat de cetateni, dovada fiind numeroasele mesaje primite in acest sens. Pe de alta parte, una dintre prioritatile majore ale acestui mandat este extinderea spatiului verde, asa cum a fost comunicata in cadrul campaniei electorale pentru alegerile locale din 2012, prioritate care este avuta in vedere permanent", se arata in comunicatul trimis de Primaria sector 3.























10991 vizualizari

  • +14 (14 voturi)    
    vot (Joi, 20 noiembrie 2014, 9:31)

    meandmyfriends [utilizator]

    Robert Negoita a terminat liceul la 31 de ani. Ce fel de primar e acest individ??
    Este dator pana peste cap cu sume exorbitante catre bugetul de stat.
    Ce fel de primar e acest individ care vrea sa betoneze cu milioane de euro un parc, un spatiu verde.
    Putea eventual sa se gandeasca sa betonezu cu un spital, (daca nu poate fi stapanita setea de betoane) nu cu sala de circ.

    De ce votati astfel de oameni "cu cazier"?
    • +1 (5 voturi)    
      Deoarece am sperat (Joi, 20 noiembrie 2014, 13:15)

      Gigi-al-mai-tare [utilizator] i-a raspuns lui meandmyfriends

      ca va fura mai putin decit cel de dinaintea lui.
      • +2 (2 voturi)    
        minciuni (Joi, 20 noiembrie 2014, 13:33)

        gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui Gigi-al-mai-tare

        aiurea, cel de dinaintea lui a fost un primar adevarat, daca a furat a facut-o dupa ce e a facut si treaba. sect 3 a fost ridicat de el, a avut 2 mandate consecutive insa minciunile de la antena 3 si RTV au facut ca oamenii credului sa puna botul la minciuna ieftina. Actualul primar este un evazionist, un om care se stia ca va fura pt ca o mai facuse si inainte.
  • +9 (9 voturi)    
    Sa mute proiectul! (Joi, 20 noiembrie 2014, 9:50)

    M. G. [utilizator]

    Sa faca sala spre Autostrada A2, pe campurile alea virane de la iesirea din Bucuresti! Are loc berechet acolo!
    • +3 (3 voturi)    
      ok...sa-l mute..... (Joi, 20 noiembrie 2014, 12:22)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui M. G.

      pe terenul fostei uzine FAUR, are o suprafata de 96 de ha....acolo exista avantajul ca in afara de autoturisme ,poti ajunge si cu trenul....pe vremuri se construiau locomotive,motoare diesel navale, etc.dar acum merge si de o sala polivalenta.
  • +12 (12 voturi)    
    Bravo (Joi, 20 noiembrie 2014, 9:52)

    SergiuPanait [utilizator]

    Si cu copacii taiati deja, pentru a face loc Salii, ce se intampla? Vine o firma prietena cu primarul si planteaza altii, contra unor sume imense?

    Cat o sa ii mai rabdam pe hotii astia??
    • +6 (6 voturi)    
      N-au taiat nimic deocamdata (Joi, 20 noiembrie 2014, 11:03)

      JohnnyBoy [utilizator] i-a raspuns lui SergiuPanait

      Si eu am protestat impotriva acestui proiect, dar deocamdata nu au taiat nici un copac in acea zona, pentru ca acolo este doar gazon. Se pare ca votul de duminica i-a facut pe politicieni sa mai aplece urechea si la strada, mare lucru dupa parerea mea.
      • +5 (5 voturi)    
        Noroc cu alegerile :-) (Joi, 20 noiembrie 2014, 12:11)

        SergiuPanait [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyBoy

        ...
      • +6 (6 voturi)    
        Dar bordurile? (Joi, 20 noiembrie 2014, 12:15)

        Miagasag [utilizator] i-a raspuns lui JohnnyBoy

        Tot sectorul e plin de borduri roz din beton si acum , inainte de Craciun, se pune gazon tip covor care costa o groaza de bani. In schimb, pe Liviu Rebreanu e plin de gropi si sina de tramvai se tot pune de 6-7 ani.
    • +5 (5 voturi)    
      rn (Joi, 20 noiembrie 2014, 11:33)

      marmarin [utilizator] i-a raspuns lui SergiuPanait

      Robert Negoita se pricepe foarte bine la taiat copacii. Asa au facut avere fratii Negoita, taind lemne ilegal din padurile consatenilor lor. Si se pricepe si la facut caramizii din pamant. Nu avea timp sa mearga la scoala si oricum era mai greu decat la furat. Bucurestenii au stiut sa aleaga un hot pe post de primar.In satul in care s-a nascut nu a avut nicio sansa in alegeri, de orice fel .Nu au decat sa-l suporte.
  • +13 (13 voturi)    
    A vazut ca nu mai tin hotiile. (Joi, 20 noiembrie 2014, 9:54)

    vali47 [utilizator]

    Nu cred ca astfel de constructii trebuie facute din bani publici,nu este de utilitate publica.Negoita a renuntat cand a vazut rezultatul votului.Inainte ii dadea afara din sector pe cei care protestau,de parca era pe mosia lui.Tipic PSD.Sa gaseasca Negoita investitori care sa construiasca sala,primaria sa puna la dispozitie terenul si utilitatile si sa fie partener in afacere.Sa-l intrebe cineva pe infumuratul de Negoita ce inseamna investitii de utilitate publica?Sunt convins ca va va privi tamp si nu va intelege ce intrebati.Da-i primar PSD al sectorului 3,un sector model de gospodarire altadata.
    • +5 (5 voturi)    
      Ai dreptate! (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:45)

      EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      A vazut ca nu a castigat Ponta alegerile in sectorul 3 si ii e frica! Pana cum cateva zile era inca pe batatura lui tat-sau!
  • +11 (11 voturi)    
    Cetateni rai !!!,facea si Negoita un ban curat !!! (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:01)

    andreesanu [utilizator]

    O sa-l ia de gulerul lui alb pe tovarasul Negoita si o sa-l
    toarne la baietii cu ochi albastri ca nu le-a dat apa la moara cu proiectul de camin cultural pe imasul din IOR,ca asa mai scotea si Negoita un ban acolo sa mai astupe o gaura ,o datorie !!!.
    • +2 (2 voturi)    
      nu-i totul pierdut, (Joi, 20 noiembrie 2014, 13:15)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui andreesanu

      se va axa din nou pe serviciile pe care le cunoaste el mai bine, oferite in numeroasele camere de la Rin Hotel, cu fetite faine si fragede. Totusi, si aici ar putea sa apara o problema: Madam Usturoi si propunerea domniei sale pentru taxarea respectivelor servicii. Bai, ce lume rea! Da las' ca pune o pila la unul din clienti, ala de-i zice Copy-Paste, intamplator si seful d-nei Usturoi.
  • +14 (14 voturi)    
    Votul... (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:13)

    taticutu [utilizator]

    Ce palma a fost votul de duminica pentru multi alesi...Si-au dat seama , cam tarziu, ca buletinul de vot e in mana cetateanului, iar daca uita asta, cabina de vot devine strada...
  • +12 (12 voturi)    
    Dar cum ramane? (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:19)

    hot news [utilizator]

    Cum ramane cu afirmatiile anterioare ale dumisale, precum "Asta-s atacuri politice!" si "Cui nu ii place, n-are decat sa se mute in alt sector!" ?
    Cum ramane, cand a avut dreptate, atunci sau acum?
    De ce nu se face sala pe locul fostului cinematograf Gloria?
    Abia dupa proteste de amploare a vazut ca nu este bine sa se faca o megaconstructie in parc - nu cumva era bine sa fi consultat locuitorii sectorului INAINTE de a face proiectul?
    • +5 (5 voturi)    
      Un idiot! (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:42)

      Audit [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      Ramane cum am stabilit. Un idiot licean la 31 de ani.
      • +2 (2 voturi)    
        asta nu explica nimic! (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:21)

        hot news [utilizator] i-a raspuns lui Audit

        Eu nu am zis ca negoita ar fi un geniu, dar cum se explica ALEGEREA sa ca primar de sector?
        400.000 de oameni, polulatia unui judet, l-a votat!
    • +6 (6 voturi)    
      Pai i-a consultat, dar i-a ignorat (Joi, 20 noiembrie 2014, 11:07)

      benicio [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      A zis asa, citez cu aproximatie:
      1. "Intotdeauna voi fi criticat pentru ceea ce fac, nu pentru ceea ce nu fac".
      2. "Cui nu-i place n-are decat sa se mute in alt sector".
      Le e frica de anchete. Adevarul e ca sunt de bun augur niste anchete in primariile bucurestene, anchete care sa coboare pana la nivel de directori, de sefi de servicii etc.
  • +6 (6 voturi)    
    Ia te uita! (Joi, 20 noiembrie 2014, 10:40)

    Audit [utilizator]

    Se poate tine cont de cetateni. Incredibil!
  • +6 (6 voturi)    
    mafiotul (Joi, 20 noiembrie 2014, 11:00)

    sconcsu [utilizator]

    a distrus parcul IOR

    a construit zeci de weceuri-cazemata din betoane grele care arata precum forturile de aparare din jurul bucuriciului.
  • +6 (6 voturi)    
    Dar cu celelalte angajamete, cum ramane? (Joi, 20 noiembrie 2014, 11:02)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    Anul trecut s-a angajat ca va reabilita termic TOATE blocurile din sector, exclusiv pe banii europeni si ai Primariei, fara nicio contributie din partea locatarilor. Se mai tine de cuvant?
    • +4 (4 voturi)    
      nu....nu se mai tine de cuvant.... (Joi, 20 noiembrie 2014, 12:28)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      cica n-are bani, cica sa contribuim si noi ca cica pomana a fost numai in primul an pt. vot,acum cica a trecut....nu m-ai conteaza daca e renegat....cica.........
    • +1 (1 vot)    
      la noi a respectat (Joi, 20 noiembrie 2014, 15:24)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Ciobanul Bucur

      In primavara-vara anului trecut, a fost in fine reabilitat blocul meu din Calea Vitan, care de peste 4 ani avea pe fatada un imens banner (de pe vremea celuluilalt Negoita) ce spunea de reabilitare ...
      Mai sunt destule blocuri ce astepata reabilitare, dar suprainaltarea gardurilor si schimbarea bordurilor cu "diafragme colorate de beton" au fost facute FARA promisiuni!
  • +3 (3 voturi)    
    Hmmmm (Joi, 20 noiembrie 2014, 12:19)

    GigelStrainu [utilizator]

    Sper ca DNA-ul sa vegheze asupra ta.
  • +2 (2 voturi)    
    nu mai are timp, (Joi, 20 noiembrie 2014, 13:17)

    revo [utilizator]

    se pregateste de mutare, stie ca va parasi Primaria Sectorului 3 pentru un dormitor comun... unde va petrece ceva ani alaturi de colegii lui din PSD. Petrecere frumoasa iti dorim!
  • +2 (2 voturi)    
    Ce surpriza placuta (Joi, 20 noiembrie 2014, 13:39)

    Andrei Bz. [anonim]

    Ce surpriza placuta sa aflam ca democratia mai functioneaza si la noi din 10 in 10 ani, cand oamenii platiti din sudoarea noastra, pusi acolo ca sa ne slujeasca se gandesc ca poate nu e chiar OK sa ne sfideze chiar 100% din timp.

    Ar fi bine sa profitam la maximum de acest curent pro-democratie care sufla prin societate si sa rezolvam toate problemele importante pe care le putem rezolva acum, ca nu stim cand adoarme la loc lupul romanesc si cand se mai trezeste (CNA, fraudarea alegerilor, legea lui Dragnea care elimina consultarea publicului pentru proiecte si multe altele).
  • +2 (2 voturi)    
    ...spre A2 (Joi, 20 noiembrie 2014, 14:03)

    farty [utilizator]

    Acolo sunt numai balarii, nu ar fi deranjat nici un locatar al sectorului. Din contra, cred ca 99,99% ar aprecia initiativa. Sau mai e si varianta caselor de dupa cimitirul Salajean (si nu numai)... expropriezi cu bani calumea 5-10 cetateni, si faci acolo mult ravnita sala. Sa tai din spatiul verde... e o crima mai mare ca la '89!
  • 0 (0 voturi)    
    da (Joi, 20 noiembrie 2014, 20:43)

    deville2010 [utilizator]

    Indifirent cine o sa candideze impotriva lui o sa aiba soarta lu`ponta