VIDEO Philadelphia: Doua persoane au tras mai multe focuri de arma intr-un autobuz plin de pasageri

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 6 august 2011, 12:01 Actualitate | Internaţional

Imagini violente
Foto: Captura FoxNews
Doi barbati inarmati au tras mai multe focuri de arma intr-un autobuz din orasul american Philadelphia (Pennsylvania), dupa ce o femeie aflata la bord le-a cerut sa-l impuste pe un pasager care o criticase ca-si lovise copilul, transmite FoxNews. In imaginile obtinute de MyFoxPhilly.com se poate vedea cum cei doi barbati, inarmati cu pusti de asalt, trag in autobuz, in timp ce pasagerii incearca disperati sa se ascunda.

Incidentul a avut loc luna trecuta.

Procurorii americani afirma ca Penny Chapman, aflata in autobuz impreuna cu fiul el, s-a enervat dupa ce un pasager aflat pe un scaun din spate i-a reprosat ca-si bate copilul. Pasagerul a amenintat-o ca va anunta autoritatile din domeniul protectiei copilului.

Chapman i-a sunat atunci pe fratii ei, Karon si Raheen Patterson, cerandu-le sa-l impuste pe pasager atunci cand autobuzul Septa va opri in statie.

In imaginile filmate cu camerele video din interiorul autobuzului se poate vedea cum mai multi pasageri, inclusiv o mama si fiul ei de 4 ani, cauta sa se adaposteasca in timp ce gloantele trec prin geamuri. O alta pasagera, o femeie in varsta de 80 de ani, cade pe podeaua autobuzului cu doar cateva secunde inainte ca un glont sa treaca pe deasupra capului ei.

Barbatul care a fost tinta atacului l-a protejat pe baiatul de patru ani, acoperindu-l cu trupul sau.

Potrivit procurorului adjunct Morgan Model Vedejs, patru persoane, intre care fratii Patterson si unchiul copilului, Angel Lecourt, vor fi judecate la 26 august.

FoxNews.com precizeaza ca, la momentul incidentului, in autobuz se aflau circa 10-15 persoane.

Atentie, imagini violente!




Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

4868 vizualizari

  • -4 (14 voturi)    
    foarte tare! (Sâmbătă, 6 august 2011, 12:20)

    bors cu miere [utilizator]

    Si voi va plangeti de hotii de buzunare si de mirosuri...
    • +3 (3 voturi)    
      Se mira cineva ca sunt niste negri? (Sâmbătă, 6 august 2011, 18:24)

      America ghetoizata [anonim] i-a raspuns lui bors cu miere

      Evident, ce poate fi mai clar, o negresa care da pumni in capul unui copil de 4 ani, cineva ii spune sa inceteze ca anunta Protectia copilului, degenerata aia isi cheama tribul, iar aia oricum nu stiu sa 'rezolve' altfel decat tragand prosteste cu armele.

      Aveti impresia ca pe masura ce creste ponderea acestei minoritati in randul populatiei americane, lucrurile merg mai bine pt USA?

      Avem deja astfel de scene in Franta, unde bande de arabi si negri trag cu armele in masinile de politie.

      In Europa poti ucide oricati oameni, nu risti nimic decat sa stai pe cazare, mancare si ingrijire medicala gratis pana la sfarsitul vietii, pe banii contribuabililor, adica inclusiv al rudelor celor ucisi!

      Europa va deveni un paradis pt astfel de degenerati si ucigasi.

      In Germania e acum un imens scandal, dupa ce justitia a decis ca un pedofil care a ucis un baiat de 11 ani va primi despagubiri de mii de euro pt ca 2 politisti au 'indraznit' sa-l ameninte cu tortura. Atentia, doar l-au amenintat !

      In UK, mai multi deputati au initiatiat strangerea a 100.000 semnaturi pt a promova un proiect de lege privind pedeapsa cu moartea, proiect sustinut de majoritatea electorilor britanici.

      Insa UE nu e o organizatie democratica, popoarelor le este interzisa orice consultare referendara care nu e mai intai pre-selectionata dupa criteriile unei ultra-minoritati.

      Daca se va continua cu protejarea ucigasilor din motive ideologice 'umanitare', Breivik nu va fi ultimul european ajuns la disperare !
    • +3 (3 voturi)    
      haules (Duminică, 7 august 2011, 6:51)

      ics [anonim] i-a raspuns lui bors cu miere

      Nu-ti fa griji... asa va fi si la noi dupa ce "sochares, mo' " ai nostri se mai inmultesc un pic si mai prind curaj....
  • +13 (19 voturi)    
    Pedeapsa capitala (Sâmbătă, 6 august 2011, 13:13)

    Dondonelius [anonim]

    pentru toti inclusiv si pentru degenerata aia care i-a chemat pe ucigasii aia sa traga cu armele in calatori.
    • -10 (18 voturi)    
      uite alt american ! (Sâmbătă, 6 august 2011, 13:23)

      bors cu miere [utilizator] i-a raspuns lui Dondonelius

      ar trebui sa emigrezi acolo...te incadrezi perfect...
    • +1 (1 vot)    
      da! (Sâmbătă, 6 august 2011, 16:33)

      tanda [anonim] i-a raspuns lui Dondonelius

      total de acord. si pt bors cu miere, pt ca e carcotas! :P
    • -1 (3 voturi)    
      Toti, toti? (Duminică, 7 august 2011, 11:34)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Dondonelius

      Si pentru ala micu'? Si pentru sofer? Chiar vrei sa ii executi pe toti? Nu ar trebui sa lasi macar unul, de samanta, sa povesteasca intamplarea? Asa se formeaza legendele, trebuie sa lasi macar unul in viata.
  • +3 (5 voturi)    
    liber la portul de arme (Sâmbătă, 6 august 2011, 13:31)

    Andrei [anonim]

    În SUA mor anual peste 30.000 de oameni prin împuşcare, peste 12.000 fiind omucideri şi 18.000 sinucideri. Mult mai mulţi decât în cel aproape un deceniu de razboaie în Afghanistan şi Irak.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_violence_in_the_United_States
  • +1 (5 voturi)    
    verisorii lu' Rambo (Sâmbătă, 6 august 2011, 13:31)

    Laur006 [utilizator]

    Astia nu si-au postat vreun manifest pe net?
    • +10 (10 voturi)    
      nu (Sâmbătă, 6 august 2011, 14:20)

      roman_roz [anonim] i-a raspuns lui Laur006

      Nu, nu au postat, pentru ca nu stiu sa scrie :D
  • +1 (1 vot)    
    eu (Sâmbătă, 6 august 2011, 13:52)

    eu [anonim]

    asta e america

    mai ales orasele pline de cioroi, ca Detroit, Philadelphia, New Orleans si altele

    toate negresele sunt 2 pe 2, minim 200kg, iar barbatii absolut toti sunt inarmati, fumeaza, se drogheaza si nu fac nimic decat sa astepte asistenta sociala

    eu am fost in Detroit si nu am crezut pana nu am vazut cu ochii mei ghetouri unde sincer imi era frica sa opresc masina, unde cioroii stateau la colt de strada cu armele la spate si frecau timpul
  • 0 (0 voturi)    
    Victime (Sâmbătă, 6 august 2011, 14:09)

    Miki [anonim]

    Deci totusi sa inteleg ca nu a fost ucis nimeni...
  • +10 (16 voturi)    
    la fel ca peste tot (Sâmbătă, 6 august 2011, 14:23)

    rotel [anonim]

    nu e neaparat o stire de senzatie. Si cei care tot critica america uita de cocalarii si cenusii de la noi care fac cam la fel, doar ca folosesc alte arme: bastoane, sabii, cutite etc.
    Se poate scrie mult pe tema asta..
    Doar ca daca dreptul de a purta arma de foc e constitutional, atunci poti sa te aperi (infractorii oricum fac rost de ele...)
    iar sinuciderile nu cred ca au legatura cu dreptul de apurta arma (cine vrea sa termine cu viata, o face oricum, nu neaparat cu un pistol...)
    iar din ceilalti care mor prin impuscare poate sunt si cativa infractori care au calcat pe bec...
    • 0 (0 voturi)    
      corect si exact (Sâmbătă, 6 august 2011, 14:52)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui rotel

      ce spui matale, negrii americani, pardon, african-americanii, sint exact ca tiganii si cocalarii de la noi.
      Insa nu mi-a placut ultima fraza, cea cu calcatul pe...bec.
    • -2 (2 voturi)    
      La fel ca peste tot... (Sâmbătă, 6 august 2011, 17:54)

      Ion Vasile [anonim] i-a raspuns lui rotel

      Poate in mintea ta. Cauta cate crime s-au facut la noi cu armele de foc, sunt 1-2 pe an!! la 20 de milioane de locuitori.

      Si doi, partea cu cutitele si sabiile, la noi si infractorii sunt cocalari, ca nu stiu cum dau cu iataganele alea dar tot nu moare nimeni.
    • -2 (2 voturi)    
      Scuza-ma dar inainte de 1990... (Sâmbătă, 6 august 2011, 23:39)

      Letor [anonim] i-a raspuns lui rotel

      nu facea nimeni rost de arme. Nu a fost un singur foc de arma tras pe strazi intre 1960-1988
    • -2 (2 voturi)    
      aberezi (Duminică, 7 august 2011, 0:31)

      ion daniel [anonim] i-a raspuns lui rotel

      ia si urmareste Bowling for Columbine si apoi sa vi sa vorbesti. Atata timp cat oricine se paote duce sa ia ce arma doreste si in cantitatile pe care le doreste nu mai e vorba de autoaparare aici.

      Pot sa iti spun doar atat, daca il ai esti tentat sa il folosesti. Daca nu il ai de multe ori taci, inghiti jignirile sau o iei la sanatoasa.

      In romania e interzis portul de arme si nu e chiar asa usor sa faci rost de un pistol(fie el si cu aer comprimat, care daca ai o haina mai groasa nici nu o strapunge de la o distanta de 10 metri) , dar sa vorbin de carabine, mitraliere etc pe care le poti achizitiona de oriunde in america
  • +1 (1 vot)    
    jale! (Sâmbătă, 6 august 2011, 15:50)

    jotafogo [anonim]

    asta se intampla cand primatele ajung sa puna lbele pe arme!
  • +1 (1 vot)    
    intelegeti diferenta dintre SUA si Romania? (Sâmbătă, 6 august 2011, 17:46)

    cristi [anonim]

    Sper ca aceste imagini va ajuta ROMANII sa priceapa de ce politistii americani scot armele cand au de a face cu un suspect, de ce politistii ameicani reactioneaza mai violent ca cei romani.

    PT CA IN AMERICA SUNT ORICE PROST POATE AVEA O ARMA
  • +1 (1 vot)    
    Oligoreni (Sâmbătă, 6 august 2011, 19:31)

    minu57 [utilizator]

    Pariez ca erau pe droguri pentru ca au tras fara sa gandeasca.Oricum pentru tentativa de omor,detinere si uz ilegal de arme cu factor agravat in public si ca grup armat,distrugerea de bunuri publice(autobuzul),amenintare,perturbarea traficului, etc etc vor lua cel putin 20 de ani din care vor sta ascunsi cel putin 15 de ani. Cat despre dreptul de a purta arme in America, oricine se bucura de acest drept atata timp cat se respecta legile.
  • +1 (1 vot)    
    Pe rationamentul asta... (Sâmbătă, 6 august 2011, 22:21)

    Ostap [anonim]

    Ar fi ok sa avem toti tot felul de arme ca oricum infractorii fac rost de ele. Cui nu i s-a intamplat vreodata sa se enerveze ingrozitor in trafic, la coada la vreun ghiseu sau aiurea? Si cine poate spune ca 100% daca ar fi avut un pistol (desigur cumparat pentru protectie) nu l-ar fi folosit niciodata? Nu e mai sigur ca nimeni sa nu aiba arme si simpla posesie sa fie infractiune ca atunci poate si infractorul se gandeste ca pustolul aflat asupra sa ii va aduce cativa ani in plus.
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Sâmbătă, 6 august 2011, 22:51)

    Marius [anonim]

    Poate nu reusesc eu sa ii inteleg, poate imi scapa mie ceva...
  • +1 (1 vot)