Oficial: William si Catherine nu vor pleca "imediat" in luna de miere. Printul se reintoarce la munca luni

de A.N.     HotNews.ro
Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 17:41 Actualitate | Internaţional

William si Catherine, la Palatul Buckingham
Foto: Reuters
Printul William si Catherine au decis "sa nu plece imediat" in luna de miere, iar Ducele de Cambridge isi va relua munca saptamana viitoare, el fiind pilot pe un elicopter de salvare, a anuntat sambata secretariatul printului, citat de AFP. William si proaspata sa sotie au parasit Londra sambata dimineata, la bordul unui elicopter, alimentand speculatiile ca urmeaza sa plece in luna de miere.

"Ducele si Ducesa de Cambridge au ales sa nu plece in luna de miere imediat", a precizat Palatul St. James.

"Dupa un weekend petrecut in intimitate in Marea Britanie, Ducele se va intoarce saptamana viitoare la slujba sa de pilot pe un elicopter de salvare", se spune in comunicat.

In plus, St James Palace a afirmat ca cei doi "nu se vor afla la casa din Anglesey (nordul Tarii Galilor) in acest sfarsit de saptamana, dar vor ramane in Marea Britanie".

Secretariatul printului a mai spus: "cuplu a cerut ca initimitatea lor sa fie protejata in timpul weekendului si in timpul lunii de miere".

Sambata dimineata, William si Catherine au parasit Londra la bordul unui elicopter, alimentand speculatiile ca urmeaza sa plece in luna de miere.

Elicopterul in care se aflau cei doi a decolat de pe una dintre peluzele Palatului Buckingham. Ziaristii britanici se asteptau ca William si Kate sa calatoreasca mai intai spre una dintre resedintele regale din Scotia, foarte probabil la Balmoral.

Inainte de a se urca in elicopter, Ducele si Ducesa de Cambridge au stat de vorba cu doua dintre garzile regale, parand ca "le-au multumit" acestora pentru ajutor, a scris Telegraph. Personalul de la palat a transportat in aparat mai multe bagaje.

In ceea ce priveste destinatia pentru luna de miere, jurnalistii britanici iau in considerare mai multe variante: Africa, un continent indragit de William (cu posibila oprire in Botswana sau Kenya), Iordania (unde ar putea vizita Petra si valea desertica Wadi Rum), o insula din Caraibe, Lizard Island (Australia), Chile, dar si  o resedinta regala din Scotia.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

5296 vizualizari

  • -4 (16 voturi)    
    stupid si ieftin (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 18:35)

    gigi [anonim]

    Parca e un film ieftin siropos, regele se intoarce la munca de pilot salvator refuzand luna de miere regala, noua telenovela reality pentru fraieri care nu au nimic de facut decat sa se holbeze la tv, apropo mai bagati si stiri si lasati-o mai moale cu nonsensurile astea inutile ca nu incalzeste pe nimeni ce fac astia.
    • +2 (2 voturi)    
      tare frustrat mai esti (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 22:17)

      gigel [anonim] i-a raspuns lui gigi

      N-au voie oamenii sa se mai bucure deloc ca se trezeste cate unu acru si frustrat de mediocritatea proprie, de faptul ca n-a realizat si nu va realiza nimic in viata, sa le bata obrazul.

      Tare trista trebuie sa mai fie si viata ta
    • +2 (2 voturi)    
      Gigi, draga, du-te inapoi la oile tale .... (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 23:10)

      Berlogea [anonim] i-a raspuns lui gigi

      .
    • +2 (2 voturi)    
      pt gigi contra (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 23:13)

      mandea [anonim] i-a raspuns lui gigi

      stupid esti tu roman carcotas, vesnic nemultumit, falos si calic. stai in balconul tau de la etaju' 4, uita-te pe geam la Loganul tau cumparat in rate, mangaie-ti burdihanul plin de mici, sparge seminte si da basini. Asta te face pe tine, si pe alte 10-15 milioane de romani, fericit. Natie de cacat in care din pacate si eu m-am nascut.
    • +1 (1 vot)    
      Uluitor (Duminică, 1 mai 2011, 0:32)

      !!! [anonim] i-a raspuns lui gigi

      cata frustrare pot acumula unii!!!
    • +1 (1 vot)    
      ia de aici (Duminică, 1 mai 2011, 9:22)

      a [anonim] i-a raspuns lui gigi

      manelistu s-a intilnit cu manelista si i-a dat de 1000 de euro

      palestinianu x arab a dat cu piatra in israelianu y

      mai vrei stiri?

      accident pe dn 1 : morti si raniti. ghici care a fost cauza? vreun ozn? nu ! neatentia si neadaptarea vitezei la conditiile de trafic!
  • 0 (0 voturi)    
    tara arde si baba se piaptana (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 18:37)

    roi [anonim]

    mai lasati-ne cu nunta asta. telenovela de prost gust. stati si va uitati la ei cu gura cascata. va meritati soarta. astia se lafaie in lux si romanul mediu munceste pe 400 euro pe luna. pentru voi si tara asta nu faceti nimic dar la nunta astora care nva pierdeti timpul uitandu-va la tv.
  • 0 (0 voturi)    
    Luna de miere (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 19:14)

    Conciliant [anonim]

    Pai ei sunt in luna de miere de 8 ani.
  • 0 (0 voturi)    
    ,,astia''!!!.... (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 19:45)

    dvribe [anonim]

    vor deveni Regele si Regina consoarta a Regatului Unit!Punct.si de la capat!Apropo,nu sunt fraier(cred!!!)si un pic m-am ,,holbat''!!!Na!!!!!!!
  • -1 (1 vot)    
    sport.. (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 20:14)

    palikari [utilizator]

    vaslui-branesti=3-1...respect moldova...
  • 0 (0 voturi)    
    la munca (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 20:20)

    Paleopterix [utilizator]

    Pai deh, trebuie omul sa achite rata la banca, trebuie sa se intoarca la munca!
  • -1 (1 vot)    
    deh (Sâmbătă, 30 aprilie 2011, 23:13)

    MirceaA [utilizator]

    mi se pare ca pustiul asta s-a maritat, nu s-a insurat.
  • +1 (1 vot)    
    nu luni, caci e bank holiday, poate marti :) (Duminică, 1 mai 2011, 5:10)

    Patrick [anonim]

    nimeni nu lucreaza lunea asta :)
  • 0 (0 voturi)    
    1 mai muncitoresc (Duminică, 1 mai 2011, 10:38)

    Io [anonim]

    poate doar daca fac munca patriotica...luni e bank holiday si nu munceste nimeni....
  • 0 (0 voturi)    
    Luni? (Duminică, 1 mai 2011, 10:53)

    gugu [anonim]

    Eu cred ca o sa se intoarca Marti, pentru ca Luni e zi libera in UK, sau poate autorul stie altceva.
  • 0 (0 voturi)    
    Cred ca asistam la prima cearta "mascata" (Duminică, 1 mai 2011, 20:41)

    ploiesteanu [anonim]

    O fi cu gandul la o bucatica buna pe care a "salvat-o " el odata. Sau mireasa o fi in zilele acelea si nu poate sa-i faca mare lucru, asa ca a hotarat sa se racoreasca cu baietii la una mica, pardon, la datorie.