Formația CSU Craiova s-a impus, joi seară, în deplasarea de la Chiajna, scor 3-1 cu Concordia. Partida a fost ultima din cadrul etapei a 18-a. CSU Craiova rămâne pe locul patru, la șapte puncte distanță de liderul CFR Cluj, în timp ce Concordia rămâne pe penultimul loc al clasamentului (cu 17 puncte).

Oaspeții au deschis scorul prin Koljic din penalti în minutul 24, Ropotan a egalat pentru Chiajna după doar trei minute cu o lovitură de cap, însă Bărbuț (32) și Cicâldău (39) aveau să stabilească scorul final al partidei.

Au evoluat:

Concordia Chiajna: Caparco - Albu, Leca, Marc, Fota (Deaconu '36) - Ropotan - Grădinaru (Batin '66), Gorobsov, Prepeliță, Măzărache (Nivaldo '38) - Guessan. Antrenor: Dorinel Munteanu

CSU Craiova: Pigliacelli - Martic, Ferreira, Kelic, Bancu - Mateiu, Fedele - Bărbuț (Meza '79), Cicâldău, Mihăilă (Rocha '68) - Koljic (Bic '89). Antrenor: Devis Mangia

Rezultatele înregistrate în etapa a 18-a:

FC Voluntari vs FC Hermannstadt 2-0 (Gadze '52, '65)

Dinamo București vs CFR Cluj 0-3 (Păun '36, Culio '51 pen., Țucudean '83)

Gaz Metan Mediaș vs FC Viitorul 2-2 (Luchin '25 autogol, Yazalde '89 / Drăguș '32, Houri '74)

Sepsi Sf. Gheorghe vs FCSB 4-2 (Vasvari '32, Ștefan '36, Tandia '53 pen., Mensah '90+4 / Coman '61, Rusescu '88)

Dunărea Călărași vs Astra Giurgiu 1-2 (Mediop '71 / Mrzljak '11, Begue '18)

FC Botoșani vs Poli Iași 1-2 (Miron '6 / Platini '34, Flores '45+2)

Concordia Chiajna vs CSU Craiova 1-3 (Ropotan '27 / Koljic '24 pen., Bărbuț '32, Cicâldău '39)