Dinamo a terminat la egalitate, scor 0-0, partida disputata duminica seara, pe Arena Nationala, in compania echipei CSU Craiova, in etapa a doua a play-off-ului Ligii I, potrivit News.ro. In minutul 58, CSU Craiova a ratat o ocazie importanta, mingea trimisa spre poarta de Baluta lovind bara.

Dinamo: Penedo Cano - Romera Navarro, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip - Busuladzici - Hanca (Bawab '81), D. Nistor, Palici (Rivaldinho '72), Bumba - Nemec (Spataru '81). Antrenor: Cosmin Contra

CSU Craiova: Calancea - Dimitrov, Popov, Barthe (Kelici '86), Bancu - Screciu, Zlatinski (Jazvici '72) - Gustavo (Mateiu '73), Baluta, A. Ivan - Mazarache. Antrenor: Gheorghe Multescu

Cartonase galbene: St. Filip '55 / Gustavo '33, Screciu '45+1, Baluta '53, Popov '62

Arbitri: Marius Avram - Vasile Marinescu, Mircea Orbulet - Catalin Popa

Observatori: Dan Berbecaru, Marian Bucurescu

La meci au asistat 13.338 de spectatori, intre care si aproximativ 2.000 de fani ai echipei oaspete.

Suporterii si jucatorii dinamovisti au afisat in Arena Nationala mai multe bannere cu mesajul: "Vrem stadion fara pista".

Pe parcursul jocului, fanii au aruncat de cateva ori cu petarde pe teren. Suporterilor li s-a cerut la statia de amplificare sa nu mai arunce cu petarde.

Fanii au scandat injurii la adresa lui Ionut Negoita.

Inainte de startul jocului s-a tinut un minut de reculegere in memoria fostului fotbalist al Politehnicii Timisoara, Adrian Stoicov, care a incetat din viata miercuri.