SURSE: Unul dintre judecatorii care au dat mandat de interceptare in dosarul Barsan si-a anuntat colegii ca le sunt ascultate telefoanele

de D.T.     HotNews.ro
Vineri, 7 octombrie 2011, 12:52 Actualitate | Esenţial


Unul dintre judecatorii de la Inalta Curte de Casatie si Justitie care au dat mandate de interceptare in dosarul Barsan a dezvaluit informatia unui alt judecator care si-a anuntat colegii ca le sunt ascultate telefoanele, au declarat surse judiciare pentru HotNews.ro. Potrivit acestora, judecatorul risca sa fie acuzat de favorizarea infractorului, dezvaluirea informatiilor referitoare la acordarea mandatelor de interceptare fiind interzisa de lege. Acest lucru reiese, culmea, tot din interceptarile aflate la dosare, au precizat pentru HotNews.ro sursele citate.

Procurorii DNA au efectuat joi seara perchezitii la domiciliile a doi judecatori de la ICCJ, suspectati de aranjarea unor procese, anunta TVR Info. Avizul a fost luat in cursul serii de la CSM. Unul dintre magistrati este Gabriela Barsan, presedinta sectiei Contencios si sotia judecatorului roman la CEDO. Al doilea judecator este Iuliana Pusoiu. Cele doua sunt suspectate de luare de mita, au declarat pentru Mediafax, surse judiciare.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8206 vizualizari

  • +47 (47 voturi)    
    RUSINE (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:17)

    Xamples [utilizator]

    Toata lumea da vina pe politicieni sau pe cocalari sau pe tigani sau mai stiu eu pe cine ca nu merg lucrurile cum trebuie in tara asta dar ce-i drept nimeni n-ar putea misca un deget (la nivel inalt ma refer, nu gainarii) fara ajutorul judecatorilor.
    Am convingerea ca singurul lucru care ne lipseste pentru a deveni o tara de lumea intai este corectitudinea justitiei.
    • -6 (10 voturi)    
      Degeaba strigi rusine ca aici e prostie! (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:31)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Xamples

      Dar sunt slabe sanse sa-i condamne intrucat aia de sunt de cealalta parte a baricadei au nivel mai scazut decat astia de la Inalta Curte... a Prostiei.
      • -5 (5 voturi)    
        SRI (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:27)

        S E C U R I S T U [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        ha ha ha ha ha!!!!! ma dor muschii burtii .. ma dor maxilarele de atata ras!!!

        hei dna & sri & mas media aservita.... mai bine de atata nu puteti face? doamne cata incompetenta....

        chiar crede careva ca trebuie sa ii spuna unui judecator ca ii se ascuta telefoanele..?????!?!?!?!?!?!?!?
        //hai sa va spun cel mai mare secret : toate telefoanele celor din magistratura sunt ascultate!!!!!!! inclusiv soferi, secretare , femei de servici!!!!!!!(editat de HotNews.ro)
    • +26 (26 voturi)    
      nu (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:11)

      nu [anonim] i-a raspuns lui Xamples

      nu are cine ce sa le faca. sunt un fel de stat in stat. ei se judeca intre ei, ei se elibereaza intre ei, ei dau in judecata statul, ei condamna statul...

      judecatorii sunt plaga societatii romanesti, cancerul ei.

      sa ne amintim ca si in vremea comunistilor tot acestia erau cei care dadeau sentintele.

      si nu are nimeni ce sa le faca. sunt inamovibili, inviolabili, inatacabili... se spala ei intre ei.

      mult mai corect este sistemul american, unde magistratii sunt alesi si supusi controlului public.
      • -16 (16 voturi)    
        M A N I P U L A R E (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:34)

        M A N I P U L A R E [anonim] i-a raspuns lui nu

        CE manipulare ordinara! Toata lumea stie ca se inregistreaza convorbirile! Iarasi scenarii coproductie SRI - DNA?

        Justitia prin cel 30-40 % din judecatori ce refuza a se lasa corupti de banda portocalie sunt linsati mediatic si in toate formele cu putinta! Mesajul este clar! Nu dati sentinte cum vrem noi puterea portocalie.. va facem .. va arestam va terminam cariera de judecatori indiferent ca sunteti nevinovati.... nu aveti de cat sa va dovediti nevinovatia... in 2-3-4 ani... oricum... muriti cu dreptatea in mana.. si sunteti terminati!!!

        Fara o implicare activa a Uniunii Europene pentru a salva justitia de mafia portocalie nu avem nici o sansa!
        • +9 (9 voturi)    
          sa (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:39)

          sa [anonim] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

          sa inteleg ca cei 30-40 % din judecatori, pe care ii amintesti, se lasa corupti doar de banda rosie? de cea galbena?
          • -8 (8 voturi)    
            M A N I P U L A R E (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:23)

            M A N I P U L A R E [anonim] i-a raspuns lui sa

            Draga "SA"

            Parvenitii si oportunitii.. sunt todeuna prietenii celor aflati la putere...

            cei 30-40%.... te asigur ca au fost la fel de incomozi atat regimului PSD cat si cel CDR....
            • +9 (9 voturi)    
              imi (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:05)

              imi [anonim] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

              imi cer scuze, dar vorbesti doar ca sa te afli in treaba?

              urla atunci (si) impotriva bandei ros-galbene.

              ce-ai pazit in anii guvernarii tariceanu?
              • +13 (13 voturi)    
                Ar trebui sa iesim in strada! (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:39)

                Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui imi

                Justitia este piatra de moara care tine Romania in loc, care face jocul USL, cei care i-au facut in 2003, prin Constitutie, inamovibili si fara raspundere. A stiut Iliescu si Nastase ca numai asa vor mai avea o sansa.
                Intr-o tara normala, Iliescu, Nastase, Mitrea, DIP, Patriciu, Vantu si Voiculescu erau de mult in inchisoare.
                Ar trebui sa iesim in strada si sa nu mai plecam pana ce CSM nu-si da demisia in frunte cu ICJC, cu Lupascu si mafam Barbulescu ca varf de lance.
            • +6 (6 voturi)    
              Parca esti Ponta cu vocabularul lui Vanghelie. (Vineri, 7 octombrie 2011, 20:02)

              mircea [anonim] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

              Gresesti.PSD a reusit ca mai mult de 30-40% dintre judecatori sa apere hotii.Normal ca cei mai multi sunt in USL.
        • +18 (18 voturi)    
          vezi cine manipuleaza (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:17)

          sucaa [utilizator] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

          UE a criticat in toate rapoartele MCV justitia. faptul ca procesele dureaza, ca la o instanta sa da un verdict si la alta alt verdict in acelasi proces.
          mai nou si cei de la cedo le-a dat peste nas ca nu ai voie sa-si mareasca salariile singuri.
          UE se implica sa se curete justitia capusata de aia pusi de iliescu: pivniceru, costiniu, barbuleascu etc.
          nu mai invocati ca nu se lasa corupti ca sunt cei mai corupti la ora asta pt ca sunt independenti si se verifica doar intre ei. pe ei nu-i verifica nimeni.
          cand procesul lui nastase nu mai este amanat de 3 ori pt ca avocatii apararii nu au reusit sa copieze cd-ul cu dosarul poate atunci poti sa-ti permiti ca sunt corupti de banda portocalie.
          noi nu avem judecatori independenti. cum apare unul cum este inlaturat vezi episodul cu judecatoarea din procesul lui vantu care punea termene prea rapid. au sarit imediat pe ea si au scos-o din proces. tot banda portocalie a facut-o? nu, banda lui ilici. aia controleaza judecatorii acum.
          ar trebui sa se faca ca in Cehia, dati toti afara si angajati pe concurs. la coruptia din randul judecatorilor de acum, alta solutie rapida nu exista. si concursul sa-l tina judecatori din UE, nu din Romania.
          asa ca nu acuza de manipulare incercand sa manipulezi :)
          • -11 (11 voturi)    
            M A N I P U L A R E (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:03)

            M A N I P U L A R E [anonim] i-a raspuns lui sucaa

            1. Procesele dureaza mult din cauza politicienilor aflati la putere. Judecatorii intra in instanta cu peste 100 de dosare, in situatia in care zilnic legile se schimba, in situatia in care legislatia este ambigua si contradictorie. Daca politicienii aflati la putere indiferent de culoare ar dori o justitie rapida, ar acorda finantare mai mare, ar mari numatul de posturi de judecatori si resursele aferente necesare si procesele nu ar mai dura o eternitate.

            2. Dovada de coruptie in grup nu exista, pentru ca inclusiv conform CEDO marea majoritate, peste 98% din condamnarile impotriva ROMANIEI sunt cauzate de legislatia proasta si de abuzurile altor institutii ale statului gen SRI, DNA, Politie si asa mai departe. Inainte sa vorbesti informeazate corect!

            3. Marile cazuri de corupie evident niciodata nu sunt penalizate pentru ca ele sunt infaptuite de cei aflati la putere, iar puterea controleaza pe sprinceana atat serviciile secrede cat si procuratura! Deci, intrebare fireasca, cine sa aduca un caz concret de mare coruptie in instanta.. caz bine instrumentat?

            4. De acord cu examen a la Cehia, dar marea problema a justitie nu cred ca este competenta ci corectitudinea si verticalitatea! Cum testezi taria de caracter a unui judecator? Cum descoperi cine moare de frica si decide in interesul celor aflati la putere si cine risca si da decizii corecte?
            • +6 (6 voturi)    
              continui sa manipulezi (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:31)

              sucaa [utilizator] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

              1. a fost un judecator care a accelerat procesul si l-au scos pe motiv ca se misca cam greu. l-au scos tot judecatorii, nu politicienii. si vad ca totul se rezuma la finantare... bani si iara bani. au salarii desi fac cate 2 vile si tot ei se plang. au 100 de dosare pt ca le prelungesc si ajung si la 20-30 de termene pe dosar. in procesul lui voicu s-a amanat iar procesul pt ca barbuleasca nu vrea sa se prezinte ca martor. ar trebui ridicata cu politia si adusa la tribunal. nu mai dati vina pe politicieni, ca nu ei va fac sa amanati procese la infinit. daca ai prea multe, faci tot posibilul sa le inchizi mai repede, nu sa pui termene peste termene.

              2. da, cedo a condamnat pt abuzurile statului dar a si respins solicitari aberante ale judecatorilor. nu am negat asta, tu incerci sa spui: dar si el a facut. ca la gradinita. de la judecatori am mai multe pretentie pt ca trebuie sa cunoasca legile mai bine. si se plang doar de bani. nu ca legislatia permitea sa prelungesti dosarele la nesfarsit. asta nu ii interesa pt ca isi luau comision .

              3. "Marile cazuri de corupie evident niciodata nu sunt penalizate pentru ca ele sunt infaptuite de cei aflati la putere"
              ëvident"numai de la putere? poti sa argumentezi daca esti si asa sigur? un singur exemplu se poate? ce se intampla cu dosarul caltabos? ce se intampla cu dosarul lui copos? si multe alte exemple. cele mai multe dosare de coruptie au fost dechise acum. inainte se punea batist pe tambal, sau pe hidrant :)
              este primul partid care a permis amchetarea unui ministru si parlamentari din propriul partid. nu incerca sa arunci pe putere deciziile dinozaurilor din justitie care ocupa functii ilegal.

              4. de acord dar... mereu e un dar. mereu ne poticnim la tot felul de dar-uri. cehii cum au procedat? hai sa vedem cum au facut ei. a existat un precedent sa ne folosim de el. daca cautam nod in papura mereu tot barbuleasca, jipa, costiniu si alte anagramate vor conduc justitia si implicit Romania.
            • +5 (5 voturi)    
              lasa (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:37)

              lasa [anonim] i-a raspuns lui M A N I P U L A R E

              lasa teoria asta. l-am vazut pe danilet ce s-a imburicit sa ajunga el in csm, ca schimba, ca face, ca drege.

              si cand colo s-a molipsit de la pivniceru si de la barbuleasca.

              s-a molipsit la coruptie, putreziciune, decrepitudine si dat din gura.

              justitia trebuie reformata din temelii, dupa sistemul american - cu judecatori alesi.

              cu studii de specialitate, dar *alesi de comunitate* si *pe termen limitat*.
              • +2 (2 voturi)    
                Judecatorii alesi! (Vineri, 7 octombrie 2011, 21:00)

                Lucky [anonim] i-a raspuns lui lasa

                Corect. Cred ca este cel mai bine ca judecatorii sa fie alesi pe circumscriptii, ca si politicienii. Si cei ce urmeaza sa ocupe posturi in institutiile centrale, cum sunt CSM si ICCJ trebuie alesi la nivel national, de popor, nu de alti judecatori.
                Foarte important este sa fie stabilit un cod detaliat privind eligibilitatea judecatorilor, pe fiecare treapta a ierarhiei.
                Pentru asta insa, este nevoie de o Monica Macovei dar nu la nivelul Ministerului de Justitie ci la nivelul Parlamentului. Majoritatea parlamentara ar trebui sa aprobe infiintarea unui comitet de restructurare a acestei institutii: Justitia. Acest Comitet sa produca setul de reguli care sa guverneze activitatea justitionarilor.
                Dat fiind lipsa noastra de experienta in ale democratiei reale, ar fi preferabil sa se aleaga o institutie reprezentativa, cum este cea din SUA si sa se copieze pur si simplu normele respective. Sunt convins ca americanii ar fi fericiti sa ajute efectiv si dezinteresat materialiceste in acest proces.
      • +1 (1 vot)    
        glumesti (Sâmbătă, 8 octombrie 2011, 5:16)

        gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui nu

        este o solutie pt toti astia in tara asta, glont in cap fara judecata, cel putin pe judecatori aia care au dat vestea mai departe, bagati la puscarie fara judecata si aruncata cheia
    • +16 (16 voturi)    
      asa e (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:03)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui Xamples

      din pacate putiti isi dau seama ca ICCJ e cea mai IMPORTANTA institutie a statului, nu Parlamentul Guvernul sau Presedentia. La ICCJ sunt oameni care pot sta o viata si o greseala intr-o hotarare definitiva nu mai poate fi in veci reparata spre deosebire de Parlament unde o lege poate fi schimbata cu alta si un parlamentar isi poate pierde locul dupa 4 ani
    • +8 (8 voturi)    
      citez: (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:08)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Xamples

      "judecatorii sunt plaga societatii romanesti, cancerul ei."
    • +1 (1 vot)    
      Judecatorii (Sâmbătă, 8 octombrie 2011, 11:09)

      Ilie [anonim] i-a raspuns lui Xamples

      Intradevar, incorectitudinea judecatorilor care in loc sa imparta dreptatea se fac slujitori si copartasi ai infractorilor in fuctie de mita data, constitue cea mai mare plaga a acestei societati.
      De la ei (justitie) vine TOT raul din aceasta tara.
      Rusine
  • -28 (28 voturi)    
    se ajuta intre ei, ar trebui sa se vanda? (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:17)

    Walker [anonim]

    Se numeste solidaritate. Greseala lui e ca i-a informat probabil prin chiar telefonul care-i era ascultat, altfel nu pot dovedi fapta.
    • +14 (14 voturi)    
      astia ... (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:23)

      Anonimus [anonim] i-a raspuns lui Walker

      ... ar trebui dati afara pentru prostie, inainte de coruptie. cum naiba sa fie in stare unu' atat de prost incat sa-l informeze pe altu' ca e "ascultat" prin telefon sa judece o cauza, chiar si nemituit?
    • +17 (17 voturi)    
      Mafiotii intre ei (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:29)

      Mih. [utilizator] i-a raspuns lui Walker

      Da' pe mata cum te cheama, Dinozauruldinjustitie?
    • +10 (10 voturi)    
      Ajutorul in acest caz = favorizarea infractorului (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:09)

      nick [anonim] i-a raspuns lui Walker

      A, si sa nu uitam ca domniile sale mai iau si un spor marisor de confidentialitate. Poate de-aia nu i-a spus direct, sa nu piarda sporul de confidentialitate :)))))
      Se ajuta intre ei pe banii nostri.
      Iar daca esti din sistem mai bine taci, mai bine stati mai retrasi o perioada, provocati o prea mare greata.
    • 0 (0 voturi)    
      e ca'n trafic (Sâmbătă, 8 octombrie 2011, 19:43)

      traficant din trafic [anonim] i-a raspuns lui Walker

      cand ne facem semn cu farurile ca e caralii pe marginea drumului.
      e solidaritate legala pentru combaterea legii.
      judecatorii stie mai bine, ca e de meserie.
      asa'i in trafic cand faci trafic.
  • +17 (17 voturi)    
    bun (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:17)

    Adrian [anonim]

    bun, bun. 3 dintr-o lovitura. sa vedem daca vin si suspendarile pentru ca mi se pare normal sa mai profeseze pe durata procesului.
  • +13 (13 voturi)    
    corectie (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:23)

    cat [anonim]

    "Potrivit acestora, judecatorul RISCA SA FIE acuzat de favorizarea infractorului,"

    corectat in

    "Potrivit acestora, judecatorul VA FI acuzat de favorizarea infractorului"

    A, este vorba de Romania ... e ok cu risca ... risc zero
    • +12 (12 voturi)    
      Corectie. (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:28)

      nick [anonim] i-a raspuns lui cat

      "Potrivit acestora, judecatorul NU VA FI acuzat de favorizarea infractorului" deoarece, la a patra expertiza medicala la care a fost supus s-au confirmat toate afectiunile de care suferea: platfus, vartejuri ale parului, bataturi, pistrui, precum si o forma mai speciala a sindromului Tourette care se manifesta prin repetarea obsesiva a expresiei "esti ascultat, esti ascultat".
    • +11 (11 voturi)    
      da, e Romania (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:39)

      sucaa [utilizator] i-a raspuns lui cat

      dar hai sa nu ne mai resemnam ca nu se intampla nimic. noi trebuie sa punem presiune. din cauza ca mereu inghitim si ne resemnam au ajuns unde au ajuns. si noi avem partea noastra de vina.
      fac ce vor pt ca ne este scarba sa ne implicam.
      macar aici pe forum sa ne aratam indignarea in mod constant.
      modul asta fatalist de a privi lucrurile nu rezolva problemele, dincontra, le adanceste.
  • +11 (11 voturi)    
    nimeni nu e mai presus de lege (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:24)

    Nae [anonim]

    asteptam cu nerabdare sfarsitul acestei anchete.
    • +9 (9 voturi)    
      nu (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:12)

      nu [anonim] i-a raspuns lui Nae

      nu stiu daca asteptarea va fi placuta, dar cu siguranta va fi foarte indelungata.

      si, apoi sa te tii: cand va fi sa astepti sfarsitul procesului. daca va fi. proces. ca sfarsit nu va fi decat la prescriere.
    • -1 (3 voturi)    
      Servus Nae :)) (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:36)

      laila [anonim] i-a raspuns lui Nae

      Ce-ti spuneam acum cateva zile tot pe un articol legat de justitie ca judecatorii care vor semna mandatele de urmarire c-o mana tin stiloul si cu cea de-a doua dau telefon sa-si anunte colegii ca sunt urmariti si .. din cauza asta noi mereu ajungem sa fim la limita legii si pe cale de consecinta sa manipuleze ulterior legea fiecare cum vrea ( de obicei acuzatii :) )... Nu astepta nimic fiindca n-o sa fie nimic si asta fiindca nimeni nu are vreun interes . Ma refer la cei de la putere fie ca sunt majoritari si conduc sau minoritari si fac opozitie , cica ... Pe vicii si erori de procedura vor scapa toti fiindca ... asa se protejeaza si nu-si permit sa schimbe regula fiindca se invart pe la putere si risca sa le vina randul la datul cu subsemnatul si procese cu sentinte definitive ...
  • -21 (21 voturi)    
    Pacat de revolutie (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:25)

    Andrei [anonim]

    Securitatea n-a murit, comunistii inca asculta telefoane ... acum sub un nou tatuc. Cred ca mai e putin si iese iar cu revolutie ca asa nu se mai poate.
    • +20 (20 voturi)    
      Ce imbecil esti! (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:40)

      swolf [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

      Tu esti cel care manjeste cu balele tale spurcate Revolutia! Tu esti securistul si comunistul care nu doreste ca tara asta sa se curete de coruptie si sa iasa la lumina. Tu esti banditul care ne face de rusine in lume, hotul, infractorul, cersetorul si golanul: Tu esti cel care introchipeaza tot ce este mai rau in poporul roman.

      Mi-e jena ca vorbesti limba romana si ca iti sunt compatriot, gunoi infractor ce esti!
      • -15 (15 voturi)    
        Sa asculti pe ascuns pe altii (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:57)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui swolf

        denota un caracter marsav, indiferent daca o faci face legal sau nu. Dar de, pe unii numai atat ii duce capul si numai asa se pot descurca in viata.
        • +16 (16 voturi)    
          cum adica (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:01)

          buha [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

          cum adica "pe ascuns, chiar daca este legal"?
          ai probleme mari cu logica.
          • -11 (11 voturi)    
            Nu tot ce zboara se mananca! (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:23)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui buha

            Nu tot ce-i legal e si moral.
            • +12 (12 voturi)    
              Comment sters de user (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:58)

              zet [anonim] i-a raspuns lui Con_stan_tin

              • +9 (9 voturi)    
                deh (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:41)

                deh [anonim] i-a raspuns lui zet

                deh, are si infractorul drepturile lui, nu-i asa?

                propun sa se dea o lege ca noaptea sa circulam numai prin locuri dosnice si intunecate, unde sa putem fi jefuiti cu calm si eficient, fara ca infractorul sa fie obligat sa isi expuna chipul la lumina.

                are si el drepturile lui, nu-i asa?

                traim intr-o societate in care agresorul a ajuns sa se bucure de mai multe drepturi (si chiar de mai multa compasiune) decat victima.

                si ne mai miram de ce suntem in degringolada.
                • -6 (6 voturi)    
                  Drepturile sunt aceleasi (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:54)

                  Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui deh

                  pentru toti intr-o democratie! Iar o societate fara hoti exista doar in visele extremistilor, fie de stanga fie de dreapta.
                  • +5 (5 voturi)    
                    nu (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:07)

                    nu [anonim] i-a raspuns lui Con_stan_tin

                    nu a zis nimeni ca au sa dispara vreodata hotii.

                    dar ce ne ceri dumneata este sa nu ii pedepsim, ci sa ii idolatrizam.

                    asdar, ce fel de societate este aceea in care hotii sunt idolatrizati?

                    ti-o doresti? cu mana pe inima?
                    • -2 (2 voturi)    
                      De la Tom si Jerry (Vineri, 7 octombrie 2011, 17:40)

                      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui nu

                      mi se trage, fiindca eram si eu mic tineam intotdeauna cu hotul ala mic.
        • +9 (9 voturi)    
          Si tu ce solutie ai? (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:49)

          calator [anonim] i-a raspuns lui Constantin

          Si care este solutia ta? Daca este marsav sa cauti dovezi, cum e atunci sa ne facem dreptate singuri? La naiba cu politia, judecatorii, statul, etc deoarece toti fac treburi marsave (a judeca pe cineva (dupa logica ta) ar trebui sa fie la fel de marsav ca si ascultarea lui).
          • -7 (7 voturi)    
            Ar putea fi utilizate si asemenea (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:11)

            Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui calator

            metode imorale, nu zic nu, deoarece au sanse mari sa dea rezultate. Problematic devine cand te lauzi cu ele in presa fara macar sa ai rezultate in urma folosirii lor.

            Asa ca puterea sa se concentreze mai mult pe judecarea in justitie a celor corupti ca nu face nicio branza daca-i condamna in media.
      • +1 (1 vot)    
        Revolutie Iliesciana? (Sâmbătă, 8 octombrie 2011, 7:03)

        Eu [anonim] i-a raspuns lui swolf

        Pai care revolutie stimabile, daca a venit Iliescu la putere? Adica: "pleaca ai nostri, vin ai nostri". Are dreptate omu': pacat de tinerii care au murit ca sa aduca tot o javra comunista la putere...
  • +15 (15 voturi)    
    normal (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:41)

    Adrian [anonim]

    Mi se pare corect. Exista camaraderie intre naparcile astea cu pretentii elitiste.
    • +12 (12 voturi)    
      pe langa ca sunt hoti (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:39)

      Io [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      mai sunt si prosti
      • -2 (2 voturi)    
        Hotul e intotdeauna mai destept, (Vineri, 7 octombrie 2011, 15:21)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Io

        mai iute, mai curajos decat cel de la care fura!
        Comportamentul judecatorului de la ICCJ este foarte departe de caracteristicile unui hot.
  • +13 (13 voturi)    
    4 cuvinte: (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:43)

    zet [anonim]

    Lupul paznic la oi.
  • -5 (7 voturi)    
    e un nonsens ce ziceti !!! (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:44)

    Bogdan [anonim]

    Cum adik i-a anuntat ca o sa le fie ascultate telefoanele (cu mandat de la ei sau alti colegi in fine) si le-au zis asta prin telefon !?!
    Adik dupa ce ai aflat ca unii or sa fie de acum inainte urmariti tu mergi sa te intalnesti cu ei, eventual chiar in locul unde stii ca-s urmaritorii?! Ce-i cu prostia asta ?! Voi chiar nu ganditi ??
    • +8 (8 voturi)    
      lui bondan (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:04)

      popa [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Nene da mata ce te miri bre asa , unde traiesti ca parca n-ai prea fi di pi la noi , te-ai trezit deja la ora asta , stai cuminte si mai culcate putin ca te trezesti tanti aia si baietii ....
    • +4 (4 voturi)    
      Nu e nonsens (Vineri, 7 octombrie 2011, 16:32)

      Idealistu [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan

      Pai s-au gandit ca si DNA se misca la fel de "repede" ca ICCJ. Adica un proces dureaza vreo 6-7 ani :)
  • +1 (7 voturi)    
    Alo ? Suntem in direct? :P (Vineri, 7 octombrie 2011, 13:48)

    Bogdan [anonim]

    Deci, alo? Tu esti ma? Vezi ca ne inregistreaza astia acum telefoanele ! Da ma, io am semnat manadtul sa te intercepteze ! Si m-am gandit sa te sun sa-ti zic si tie ca te intercepteaza astia! :))
    • +7 (7 voturi)    
      Suntem! (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:12)

      Niki [anonim] i-a raspuns lui Bogdan

      Hai merci da' stiam. Ne asculta de ieri, de cand am semnat eu mandatul sa te intercepteze pe tine.
  • +9 (9 voturi)    
    intrebari (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:09)

    mimidelabtt [anonim]

    1. cum a putut CSM sa dea aprobare?

    2. oare ce a fost in capul judecatoarei( am inteles ca 87% dintre judecatori sunt doamne)?

    3. oare nu se spunea ca doamnele nu prea "pun botul"?

    dar, in cazul justitiei cred ca avem exceptie

    bine le face DNA , ca tare si-au luat-o in cap, inamovibelele( sau mai bine zis belele) noastre
  • +6 (6 voturi)    
    clasic romanesc.... (Vineri, 7 octombrie 2011, 14:18)

    all [anonim]

    ce comentariu poti sa mai faci?!... asta este specificul zonei.. si noi romanii ne incadram la fix....
  • +1 (1 vot)    
    Nu a fost judecatorul (Sâmbătă, 8 octombrie 2011, 12:17)

    roboboc [anonim]

    Era robotul. SRI era la masa.